BJKHürser TekinoktaySpor Haberleri

Katar dedikodularına Tekinoktay’dan tepki: Bunların telaffuz edilmesi bile zuldür

Katar Spor Yatırım Fonu’nun (QSI) ilgilendiği takımın Beşiktaş olduğu yönünde medyada yer alan iddialara Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay sert tepki gösterdi.

Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Yousef Al-Obaidly, Sözcü gazetesine bir röportaj verdi. Al-Obaidly’nin röportajında; “PSG’nin sahibi beIN değil, Katar Spor Yatırım Fonu (QSI). Ancak QSI bir Türk kulübüne yatırım yapabilir ama şu an UEFA’nın Avrupa Kupaları’nda mücadele eden iki farklı takımın sahibinin aynı olmasını engelleyen ciddi düzenlemeleri var” ifadeleri dikkat çekti.

Fotospor’un haberine göre; Al-Obaidly’nin bahsettiği Katar Spor Yatırım Fonu’nun (QSI) ilgilendiği takımın Beşiktaş olduğu bildirildi. Siyah-beyazlıların stadının yeri. Taraftarının sosyal olayların içinde yer alması. Yurt dışında tanınırlığı gibi maddeler üst üste geldiğinde QSI’nin, Beşiktaş’a Türkiye’de yatırım yapılacak en önemli futbol kulübü olarak gördüğü bildirildi.

Katar merkezli Mayhoola fonu Boyner Grubu’nun yüzde 30.7 hissesini 885 milyon liraya alMIŞTI.

Katar merkezli Mayhoola fonu Boyner Grubu’nun yüzde 30.7 hissesini 885 milyon liraya alıyor

QSI’nin Beşiktaş’a yatırım yapma konusunu gündeme getirenin ise 5 kişilik yönetim kurulundaki tek kadın üye Sophie Jordan olduğu bildirildi. Jordan’ın bir süredir Beşiktaş’ın Vodafone ile yaptığı anlaşmaları incelediği ve İngiliz Telekom şirketinin aldığı doğru geri dönüşler yüzünden oldukça memnun kaldığı, bu yüzden Beşiktaş ismini gündeme getirdiği bildirildi.

Beşiktaş’ın eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay ise yapılan haberlere Twitter hesabından tepki gösterdi. Tekinoktay’ın tweetleri şöyle;

“Cumhuriyet tarihinden eski olan güzide kulübümüz için bunların telafuz edilmesi bile zuldür.

1-Buna sebep olanlar son 20 yılın yöneticileri başta olmak üzere genel kurula karışan ve iradeyi fesata uğratmış olan sözde üyeler ve onları yönetenlerdir.

NationalTurk Haber

2-Mevcut yönetim kurulu kongre üyelik yapısını gerçek Beşiktaşlılara açmaz ise ne yazık ki bu işlerin baş sorumlusu olarak tarihe geçeceklerdir.

3-Ayrıca umut olarak sunulan bağış kampanyasından önce şayet biraz samimiyetleri varsa ilk olarak Beşiktaş’ı halka açacak 4B Projesini hayata geçirirler.

4-Aksi taktirde bağış kampanyası var olan potansiyel için beklenen performansı asla veremeyecek ve hatta özkaynakları bilerek veya bilmeyerek heba etmekten başka bir işe yaramayacaktır.”

Hasan Arat Katarlı Nasser Al-Khelaifi ile resim paylaştı

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu