Beşiktaş Belediyesi’nden Atilla Dorsay’a saygı gecesi

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantılarının bu akşamki ayağı, sinema eleştirmeni Atilla Dorsay için gerçekleştirilecek.

Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi), 7 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.

Mimarlık eğitimi almasına rağmen yazarlığı kendisine meslek seçen, neredeyse elli yıldır sinemanın yanı sıra yemek kültürü, şehircilik, müzik ve yaşam kültürü üzerine kaleme aldığı yazılar; yayınladığı kitaplar, yaptığı televizyon – radyo programları ve yer aldığı uluslararası – ulusal yarışma jürileriyle kültürümüze katkıda bulunan Atilla Dorsay için hazırlanan gece, ustanın çokyönlülüğünü yansıtan bir konuk yelpazesine sahip olacak. Ahmet Ümit, Alin Taşçıyan, çocukluk arkadaşı Arif Akgün, Ayten Uncuoğlu, Burak Göral, Erkan Özerman, Hülya Koçyiğit, Mithat Alam, Nazlı Ilıcak, Oğuz Makal, Okay Gönensin, Refik Erduran, Reha Erdem ve Şener Şen; “Ustalara Saygı”ya katılarak Atilla Dorsay ile ilgili duygu, düşünce ve anılarını seyircilerle paylaşacak.

Müzik tutkusuyla da bilinen Atilla Dorsay için hazırlanan gecede ezgiler de konuşacak. Ayten Alpman, Cahit Berkay, ustanın müzisyen kızı Ece Dorsay ve Nil Burak “Ustalara Saygı” toplantısında sevdiği şarkıları Atilla Dorsay için yorumlayacak. Etkinlikte, çoğu yerli-yabancı sinema sanatçılarıyla süslü, eleştirmenin yaşamının bir özeti niteliğindeki fotoğraflardan oluşan dia gösterisi de izlenebilecek.

“Ustalara Saygı” toplantıları, 28 Mart’ta Safa Önal için hazırlanan gece ile devam edecek.

Share.

Leave A Reply