Ahmet Nur ÇebiBJK HaberleriGünün OlayıSpor Haberleri

Ahmet Nur Çebi’ye büyük tepki

Beşiktaş’ta seçim öncesi yapılan olağan ve idari genel kurul toplantısının yankıları devam ediyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin yaptığı açıklamalara ve kongrede olan olayların spor kamu oyu ve taraftar büyük tepki gösterdi.

Kongre üyesi olan Beşiktaşlılara yapılan saldırıların yanında , Ahmet Nur Çebi’nin alt yapı oyuncularına söyledikleri ve beşiktaş çalışanlarının kongre üyelerine ettiği küfürler tepkilerin merkeziydi.

Özellikle Finans uzmanı Tamer Mert’in bütçe ile yaptığı eleştirlere ve bütçenin reddini istemesi üzerine Ahmet Nur Çebi Tamer Mert’e Allah senin belanı versin demesi kongredekileri ve ekranları başındaki izleyenleri şoka uğrattı.

Spor yazarı İbrahim Seten: “Trabzonspor eş başkanı Çebi; Beşiktaş delegesine “allah belanı versin” diyor..  Türkiye’de bütün başkanların kaderi aynı; 2-3 sene içinde hepsi aziz yıldırım’a dönüşüyor..” diye paylaşım yaptı.

Emre Aydın: @emreaydin82 “Şu konuşma tarzınızı ve üslubunuzu Beşiktaşın hakları yenerken de görmek isteriz. Enerjinizi Beşiktaş kongre üyelerinize harcayacağınıza Beşiktaşın sahada hakemler tarafından doğranan puanları için de görmek isterdik sayın Çebi saygılar. Söz konusu Beşiktaş menfaatleri!!!”
Barış Bazna: @bbaznaa Üsluba bak dışlamaya bak. Eleştirirsen senden kötüsü yok, yağcılık yaparsan sen en büyük Beşiktaşlısın. istifa edin Sayın Başkan.
ahmet özdemir @ozdemiraahmet“Böyle adamlar yüz yıllık kulüpleri yönetiyor”
tuncay @19_tomA_03  “Sizler Beşiktaş taraftarının kim olduğunu unutmuşunuz hatırlatılacak…”

 

Genco Ozcan : @gencoozcan “Başkan ne ki kurumsal iletişimcisi ne olsun! Ah Beşiktaş vah Beşiktaş kimlere kaldın..”

Bu cümlenin aynısını başkan için söylese bir kongre üyesi üstüne zıplarsınız, makama saygı dersiniz, hatta tekme tokat yapmaya kalkarsınız di mi? Orası Beşiktaş JK kongresi, işgal ettiği makam ve kürsü de rahmetli Süleyman Seba’nın da zamanında bulunduğu yerdir. Yazıklar olsun.

Tamer Mert ne demişti ?

Tamer Mert : 688 milyon zarar etmiş bir kurum tam bir sene sonra 1.7 milyar TL zarar edeceğini bize onatmak istiyorlar. Bu bütçeyi red edin. Bu bütçe genel kurulu yok sayan bütçedir.

Ahmet Nur Çebi’nin söyledikleri bununla da bitmedi. Alt Yapı Futbolcularına “Sözleşme uzatmayan gençlere sert tepki: Anasının evine…”

Ahmet Nur Çebi, sözleşme uzatmayan gençlerle ilgili şunları söyledi: “Gençlerle sözleşme konusu… İmzalarlar, zaten Beşiktaş’ı sevmeyip kontrat imzalamayacak çocuk varsa, anasının evine… Beşiktaş’ın kıymetini bilmeyeni, ben hiç bilmem.”

https://twitter.com/BurkoScout/status/1530565912553734146?s=20&t=aeOhnrmrdl96Prg5qAISQA

Can @cantheuntil Şu üsluba bak Ersin’le Rıdvan kaçar kendini kurtarır inşallah bu adamdan seni şampiyon yapan adamları 1 milyon liraya oynatacaksın sonra annesinin evine diyeceksin bedava gidecek o çocuklar Ahmet

Beşiktaş’ta olağan ve idari genel kurul toplantısı düzenlendi. Toplantıda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi açıklamalarda bulundu.

Çebi açıklamalarında, “Devir teslimde, bağımsız kurumdan alınan borç-alacak raporlarıyla belirlenen borç 3 milyar TL’ydi ve 300 milyon daha da üstüne eklenmesi gereken miktardı. Borç 3.3 milyar TL iken, şu anda borcun 4.3 milyar TL olduğunu görüyoruz. Keyifsiz bir durum. Geldiğimiz süre içinde ödenen kur farkı ve faizler, 1 milyar TL.

Eski borç ve yükümlülüklerden kaynaklı faizleri hesapladığınızda zaten 4.3 milyar TL beklenen bir başarıdır ve borç artmamıştır. Dönemimizdeki gelirlerimiz 1.8 milyar TL’dir, giderlerimiz de 1.8 milyar TL’dir. Geldiğimiz günden bu yana söylediğimiz denk bütçeyi biz sağladık. Ama bizden kaynaklanmayan faiz ve kur farkından kaynaklanan miktar, borcun arttığını göstermektedir.

“184 milyon liralık vergi borcunu sildirdik”

Yürüyen borçların içinden sildirdiğimiz yaklaşık 6-7 milyon euro civarı indirim aldık. Vergi konusunda sırtımızda olan 200 milyonluk yükün hemen hemen büyük bir kısmından kurtulmak için verdiğimiz mücadelenin Beşiktaş’a ne kadar faydalı olduğunu görüyoruz. Yıllardan beri problem olarak camianın sürekli konuştuğu, Yıldırım Demirören’in alacağıyla ilgili de uzlaşma sağlandı.

Vergiden 200 milyon, bize hizmet verenlerden silinen 100 milyon, bağış yapanlardan 100 milyon, Yıldırım Demirören’in silinen alacağını alt alta koyduğunuzda 500-600 milyon TL yapıyor.

200 milyonluk vergi borçlarını, 16 milyon liraya indirdik. Ankara’ya git gel… Yalvardık, yakardık. Allah yapanlardan da razı olsun. Diğerlerine de yapıldı ama bizi hakikaten sevdiler ve gereğini de yaptılar: Ayrıca uzun vadeli sporcu kontratları yapılmadı. Bir önceki dönemde imzalanan kontratlarla verilen mücadelelere bakınca da başarılı olduğumuzu söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Berk Tunca’nın konuşmasına Ahmet Nur Çebi’nin tepki vermesi üzerine üyeler arasında tartışma yaşanmış ve Berk Tunca’nın kürsüdeki konuşmasında mikrofonu kesmişlerdi.

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu