Ümit Öndeş tutuklandı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

İSTANBUL (İHA) – Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilen Egebank’ın eski Müdür Vekili Ümit Öndeş, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Savcılığa sevk edilen Ümit Öndeş, İstanbul Barosu’na üye olduğunu belirtti.

Yurtdışına çıkmak isterken, dolandırıcılık iddiası ile Atatürk Havalimanı’nda yakalanan Ümit Öndeş, gıyabi tevkifi olduğu için Şişli Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Hakime kimlik bilgilerini veren Ümit Öndeş, İstanbul Barosu’na üye olduğunu belirtti.

Savcılıkta tutuklama istemi ile Nöbetçi 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nde ifade veren Ümit Öndeş, “Egebank Müdür Vekilliği ile yönetim kurulu üyeliğinden dolayı hakkımda İstanbul DGM’nin vermiş olduğu görevsizlik kararı var.

Murat Demirel, Cavit Çağlar, Ümit Öndeş

Ümit Öndeş: Yurtdışından geldikten sonra, bu eyleme ilişkin tutuklu kaldım.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandım. Kendi isteğim ile yurtdışından geldikten sonra, bu eyleme ilişkin tutuklu kaldım.

Dün tahliye edildim. Cezaevinden çıktıktan sonra gıyabi tevkif uyarınca huzurunuza getirildim.

İddia edilen dolandırıcılık suçu bir bütündür. Tamamının birleşerek, aynı mahkemede değerlendirilmesi söz konusudur. Ana davada tahliye edildim.

Bu şekilde gıyabi tevkifi soruşturma yönlü tutuklanmam öncelikli değildir. Kaldı ki ispat edilen suçlamaların tamamının normal kredi ile ilişkisi olduğu herhangi bir şekilde zimmet ya da dolandırıcılığın söz konusu olmadığı ana davadaki yargılama ile açıklığa kavuşmuştur.

Ümit Öndeş tutuklandı ve Bayrampaşa Cezaevi’ne gönderildi.

Tutuklama kararının kaldırılmasını ve savcılığını talebinin reddini istiyorum” dedi.
Ümit Öndeş’in gıyabi tevkif kararını vicahiye çeviren mahkeme heyeti, tutuklanmasına karar verdi. Ümit Öndeş, tutuklanarak Bayrampaşa Cezaevi’ne gönderildi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: