BeşiktaşBJKSpor Haberleri

Beşiktaş Yönetimden Hasan Arat’a “Beşiktaş gerçek Beşiktaşlılar’ındır.”

Beşiktaş Yönetimi Hasan Arat için çok ağır açıklamada bulundu. “Beşiktaş camiasında bugüne kadar yaşanmayan bu kin ve hırs tohumlarını yayanlar asla Beşiktaşlı olamazlar. Beşiktaş gerçek Beşiktaşlılar’ındır.”

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu, son günlerde kamuoyunda yer alan iddialara cevap verdi.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu, kongre üyesi Sayın Hasan Arat’ın son günlerde kamuoyunu ve özellikle Beşiktaş Camiası’nı meşgul ve aynı zamanda son derece rahatsız eden açıklamaları karşısında Camiamızdan gelen yoğun talep üzerine aşağıdaki hususlarda bilgi vermeyi gerekli görmüştür.

1) Tüzüğümüze göre Beşiktaş Jimnastik Kulübü Mart 2002 Seçim Kongresi’nde oy atma, oy verme hakkını haiz tüm üyelerin kongre üyesi sıfatını kazanmaları, BJK Divan Başkanlık Kurulu bünyesinde görev yapan Seçme ve Sicil Kurulu’nun tasarrufundadır. Yönetim Kurulu’nun üyelik aşamasında görevi, başvuruların adı geçen bu kurula havalesinden ibaret olup, bu konuda yetkisi yoktur. Kulübe üye yapılması tamamiyle Sicil Kurulu’nun tasarrufundadır.

2) Yine tüzüğümüze göre seçimlerde kullanılan listelerin basımından ; sandık görevlilerinin dağılımına kadar tüm seçim organizasyonu Seçme ve Sicil Kurulu’nun desteğiyle Divan Başkanlık Kurulu tarafından yapılır. Seçimlerin organizasyonu Yönetim Kurulu’nun yetkisi dışındadır. Yönetim Kurulu seçimlere elini dahi süremez.

“Hasan Arat sadece camiamızı yıpratmak ve küçük düşürmekle kalmamıştır.”

3) Tüzüğümüzün bu maddelerini bilmeden ve okumadan ; üst üste iki seçim kaybetmiş olmanın hırs ve husumetiyle Sayın Hasan Arat ve ekibi camiamızı yıpratmak ve küçük düşürmekle kalmayıp bu konudaki bilgisizliklerini de ortaya koymuşlardır. Bu hadiseleri araştırmadan ve bu kin dolu sözlerden yola çıkarak yayın yapan bazı medya mensupları da ne yazık ki, istemeden bu çirkinliğe alet olmuşlardır.

Ahmet Nur Çebi, Hasan Arat’ın Fikret Orman’a “hırsız” dediğini iddia etti

4) Eski Asbaşkanlarımızdan Sayın Fahrettin Curoğlu’nun vasıtasıyla Yönetim Kurulumuz tarafından Sayın Hasan Arat’a kendisinin istek ve arzusuna binaen iletilen Kulübümüz’ün tüm kongre üyelerinin isim, adres ve cep telefonlarından öğrenim durumlarına kadar ; anne baba isimlerinden doğum tarihlerine kadar tüm kimlik bilgileri seçimlerden 4 ay önce bilgisayar ortamında hazırlanarak verilmiş idi.

NationalTurk Haber

Kaldı ki, Yönetim Kurulumuz 2000 yılından başlayarak devralmış olduğumuz üye bilgi kayıtlarının yenilenmesi ve güncelleştirilmesi için gerek mektup, gerekse telefon aracılığıyla yoğun bir çaba içine girmişti.

Tüm bunlara rağmen bazı üyelerin mevcut adreslerinde bulunamamış olmasının sorumluluğu hiç bir şekilde Yönetim Kurulumuz’a yüklenemeyeceği gibi, seçim öncesinde sürekli olarak cep telefonları aracılığıyla üyelerle temas kurmaya çalışan Sayın Hasan Arat’ın seçimleri kaybettikten sonra bu bilgilerin doğruluğundan şikayetçi olması son derece düşündürücü olup, ancak kötü niyet şeklinde yorumlanabilir.

5) Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü, Beşiktaş’ın değerlerini ezerek, hiçe sayarak küçük düşürmek kimsenin haddi değildir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nü almaya değil, vermeye gelenler yönetir. Beşiktaş Jimnastik Kulübü kimlik, ünvan ve rant arayanların yeri olmamıştır, bundan sonra da olmayacaktır.

“Hasan Arat’ın iddia edildiği gibi bir tek boş ve isimsiz oy pusulası çıkmamıştır.”

6) Seçim günü sözde sahte oy pusulası ile tüm televizyon kameralarını dolaşan Sayın Hasan Arat, ne enteresandır ki olayın belgelenmesi ve resmi kayıtlara geçerilmesi için Kongre Divan Başkanı’nın kendisine yapmış olduğu sayısız teklif ve uyarıya rağmen, gramajı ve niteliği diğer yazılı oy pusulalarına uymayan, bu düzmece kağıdı Divan Başkanlık Seçim Kurulu’na vermemekte ısrar etmiştir. Olayı yaşayan kişi bizzat Seçim Kurulu Divan Başkanı Avukat Erdoğan Tuncer’dir. Ayrıca, iddia edildiği gibi bir tek boş ve isimsiz oy pusulası çıkmamıştır.

7) İkinci Başkanımız Sayın Hüsnü Güreli’nin “Seçimleri 700-800 oy farkla kazanırız” şeklinde yaptığı tahmin sadece ve sadece kendisinin ne kadar gerçekçi bir hesap adamı olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu hesabın geçen seçimdeki oy dağılımı trendine bakılarak yapılmış olduğu gerçeği son derece barizdir. Kaldı ki, seçimden önce yapılan tüm kamuoyu yoklamaları ve seçim tahminleri de aynı oranlarda birleşmiştir.

Hasan Arat’a suç duyurusu

Hasan Arat 2. Başkan olduğu dönemde 2399 üyenin Kulübümüz’e kaydedilmiş olduğu bilgisini aktarmaktan kaçınmaktadır.

8) Kongre üyesi kayıtlarının yıllar içinde dağılımına bakılacak olursa, bizim dönemimizde 2945 üye kaydedilmiş olmakla birlikte oy kullanma hakkını haiz 2620 üye bulunmaktadır. Bunların 1930’u kongreye gelerek oyunu kullanmıştır. Sayın Hasan Arat ne hikmetse kendisinin 2. Başkan olduğu dönemde 2399 üyenin Kulübümüz’e kaydedilmiş olduğu bilgisini aktarmaktan kaçınmaktadır. Yönetim Kurulumuz Kulübümüz’ün üye sayısının arttırılmasından gurur ve şeref duyar.

9) Geçmiş dönemde Beşiktaşlı olduğunu beyan eden ve iki kongre üyesi tarafından teyid edilen; parasını yatıran ve vecibesini yerine getiren tüm üyelik müracaatları Yönetim Kurulumuz tarafından Sicil Kuruluna havale edilmiştir. Bekletilmiş olan bir tek üyelik başvurusu yoktur.

10) Bir günde 700 üyenin kaydedildiği şeklinde yapılan suçlamaların açıklaması ise üyelik giriş aidatının 1 milyar liraya artırıldığı Mali Kongre’den önce başvurusunu yapmış, parasını yatırmış ve beklemede olan üyelerin toplu listesinin bir tutanakla Seçme ve Sicil Kurulu tarafından belirlenmiş ve bunların aynı gün girişlerinin yapılmış olmasından kaynaklanmıştır. Kaldı ki, bu liste içinde her iki başkan adayına da oy veren kongre üyelerimizin bulunduğu gerçeği herhalde Sayın Arat’ın gözünden kaçmıştır.

Galatasaray ve Fenerbahçe formaları altında Beşiktaş’a karşı mücadele vermiş Hasan Arat, bu konudan şikayetçi olması gereken en son kişidir.

11) Herkes kendi içinde varlığını hissettiği takımın renklerine gönül verir. Zaman zaman insanların başka bir takıma geçmeleri kadar doğal ve özgür bir seçim olamaz. Bizler, Galatasaraylı veya Fenerbahçeliler’in Beşiktaş’a geçmiş olmalarından ancak sevinç duyabiliriz.

Galatasaray ve Fenerbahçe formaları altında Beşiktaş’a karşı mücadele vermiş ve daha sonra da Beşiktaş’a Başkan adayı olan Sayın Hasan Arat, bu konudan şikayetçi olması gereken en son kişidir.

12) Sayın Hasan ARAT’ın kişisel sansasyon yapmak için medya önünde ileri sürdüğü bu asılsız iddialar ile BJK imajını küçük düşürmek yerine, bu iddiaları kanun yollarına başvurarak yargı önünde ispatlamaya çalışması daha doğru olurdu. Sayın Hasan ARAT tarafından bu yol seçilmemiş Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün medya önünde yıpratılmasına sebep verilmiştir.

Son olarak kamuoyunu ve özellikle Beşiktaş Jimnastik Kulübü camiasını bu şekilde meşgul ettiğimiz için hem hicap duyuyor, hem de kendilerinden özür diliyoruz.

“Beşiktaş gerçek Beşiktaşlılar’ındır.”

Yine bu vesileyle bundan sonra Sayın Hasan Arat’ın açıklamalarına Yönetim Kurulumuz’ca hiç bir şekilde cevap verilmeyeceğini beyan eder, kendisinin de ne amaçla yapmaya çalıştığını anlayamadığımız bu kin, hırs ve husumet dolu davranışlarına son vermesini dileriz.

Beşiktaş camiasında bugüne kadar yaşanmayan bu kin ve hırs tohumlarını yayanlar asla Beşiktaşlı olamazlar. Beşiktaş gerçek Beşiktaşlılar’ındır.

Saygılarımızla kamuoyuna arz ederiz.

BJK YÖNETİM KURULU
BEŞİKTAŞ RESMİ WEB SİTESİNDEKİ HASAN ARAT AÇIKLAMASI

Beşiktaş’ta Hasan Arat’ın listesi şekilleniyor

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu