Tevfik Yamantürk Kamu görevlilerini eleştirdi: “Diploma var bir de anne terbiyesi olsaydı.”

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk Kamu görevlilerinin görevlerini yaparlarken özensiz olduğunu ileri sürdü.

18 Nisan 2022 günü “Ülkemizin ve dünyanın her yerinde yediden yetmişe sevgisini gösteren Beşiktaş sevdalılarını selamlıyorum. Sorumluluklarım çerçevesinde kamuoyunu ihtiyaç halinde buradan bilgilendirmekten onur duyarım.” diyerek sosyal medya hesabı açan Tevfik Yamantürk sosyal medyayı etkin kullanmaya başladı.

Tevfik Yamantürk: “Diploma var bir de anne terbiyesi olsaydı.”

Tevfik Yamantürk önceki gün sosyal medya hesabından “Kamu görevlileri görevlerini yaparlarken çok mu özensiz yoksa bana mı tesadüf ediyorlar.Benden çok genç görevlilere ‘Efendim ve siz’ diye hitap ediyorum, ‘Tahsilin ne, yaşın kaç, gibi sorular, emir kipi ile konuşmalar. !”  diyerek kamu görevlilerini eleştiren twitler attı.

Bir kaç ay önce Başkan Adayı Hürser Tekinoktay’ın pandemi döneminde BJK Divan Kurulu üyeleriyle birlikte kendisinin olmadığı ortamda yapılan Divan toplantısında kendisi aleyhine söylediği sözlerden ötürü Tevfik Yamantürk hakkında savcılığa şikayette bulunmuştu.

Tevfik Yamantürk: ” Ben sokak kedisiyim.”

Tevfik Yamantürk: Bu şikayet hakkında divan toplantısında açıklamalarda bulunmuş ve ” Ben sokak kedisiyim” demişti.

Tevfik Yamantürk: “Ben demedim.”

Ancak savcılığa verdiği ifadede ise “Ben Tekinoktay hakkında bir şey demedim.” demişti.

Hürser Tekinoktay “Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanını,  Divan başkanlık makamından  “amip”  “adam değil” diyerek kullandığı sözlerden ötürü Yamantürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuş Tevfik Yamantürk ise savcılığa verdiği ifade de : “Ben Hürser Tekinoktay’a amip demedim, genel söyledim” demişti.

Tevfik Yamantürk: “Ben Hürser Tekinoktay’a amip demedim, genel söyledim”

Tevfik Yamantürk &  Süleyman Seba

Tevfik Yamantürk daha önce de Süleyman Seba için söylediği, “Bonservis ücretini vereyim Fener’e gitsin” sözleriyle gündem olmuş ve büyük tepki çekmişti.

Tevfik Yamantürk’ün Twitter’a giriş yapması sosyal medyada gündem olurken Beşiktaşlı bazı taraftarlar, Yamantürk’e geçmişte Onursal Başkan Süleyman Seba‘ya ilişkin söylemleri sebebiyle tepki göstermişti.

Yamantürk’ün bu tepkiyi veren bazı Beşiktaşlıları engellemesi dikkatlerden kaçmadı.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Tevfik Yamantürk, Süleyman Seba hakkında ağır ithamlarda bulunmuştu.

20 Haziran 1991 tarihli habere göre; Beşiktaş yönetiminden ayrılan Tevfik Yamantürk, Süleyman Seba hakkında ağır ithamlarda bulunmuştu.

Yamantürk, 1991 yılında Beşiktaş Başkanı olan Seba hakkında, “Süleyman Seba ile 13 aydır konuşmuyoruz. Neden bana küstüğünü de hala bilmiyorum. Beşiktaş yönetimine her şey tezgahlanmış olarak gelir. Bir karar alınacaksa bundan 3-4 kişinin haberi olur.

Yönetimde bulunan bir üye, Seba için bana ‘2-3 kadeh rakı içtikten sonra her şeyi yaptırırsın’ dedi. Seba’nın bonservis ücretini vereyim Fenerbahçe‘ye gitsin” ifadelerini kullanmıştı.

Tevfik Yamantürk’e  Mahkemeden cevap

Yamantürk Hürser Tekinoktay’ın seçimlere girmesini engel olmuş. Tekinoktay mahkeme kararıyla seçime girmişti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, herkesin aday olabileceğini söylemişti.  Yaklaşık 20 gün kadar önce Hürser Tekinoktay aday olduğuna dair 270 imzalı başvurusunu Divan Kurulu Başkanlığı’na iletmiş;

Fakat Tevfik Yamantürk Tekinoktay’ın dilekçesini kabul etmemişti. O gün yazılı bir açıklama yapan Hürser Tekinoktay, usule uygun hazırlanan belgelerinin kabul edilmediğini medyayla paylaşmış, “Divan Başkanlık Kurulu Üyesi İlhan Gölvan tarafından evraklar kabul edilmeyerek başvurumuz reddedilmiştir” demişti.

Hürser Tekinoktay pes etmemiş, mahkeme yolunu tutarak müracaatını yapmış ve mahkemenin Tekinoktay lehine karar vermesiyle seçime girmişti. Karar sonrası anti demokratik ve hukuka aykırı hareket eden Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ve ekibinin hakkında disiplin soruşturması açılmasını istiyorum” demişti.

Tevfik Yamantürk ise olaydan 5 ay sonra Fikret Orman’ın istifası sonrası yapılacak olağan üstü seçim öncesi başkan adayları için verdiği yemeğe  Tekinoktay’ı davet etmemişti.

Olay nasıl olmuştu

Beşiktaş’ta yemek krizi! ‘Kendilerine afiyet olsun’

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk’ün 3 adayı yemeğe davet edip kendisini etmemesiyle ilgili açıklama yaptı.

Beşiktaş’ta 20 Ekim’de yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurul öncesinde Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, başkan adaylarından İsmail Ünal, Serdal Adalı ve Ahmet Nur Çebi‘yle yemekte buluştu. Ancak Yamantürk’ün, bir önceki seçimde Fikret Orman’a karşı aday olan ve bu seçimde de başkanlığa aday olduğunu açıklayan Hürser Tekinoktay’ı yemeğe davet etmediği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak çok kısa bir açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, kendisinin yemeğe davet edilmediğini belirterek, “Kendilerine afiyet olsun diyorum. Demek ki Londra’da işler bu şekilde yürüyormuş” dedi.

Hürser Tekinoktay bu açıklamasıyla mayıs ayında Tevfik Yamantürk’ün Londra teamülleriyle ilgili yaptığı açıklamaya da atıfta bulundu.

Beşiktaş Postası Özel Haber

Hürser Tekinoktay:Beşiktaş teamülleri, Londra teamüllerinden eskidir

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: