BJK HaberleriEkonomi Haberleri

Demirören Medya Center da Ziraat Bankası’na Geçti

Demirören grubuna ait Bağcılar’daki Demirören Medya Center, grubun borçlarını ödeyememesinin ardından Ziraat Bankası iştiraki Ziraat GYO’ya devredildi.

Ziraat Bankası, dört yıl önce Doğan Medya’yı satın alan Demirören Medya Grubu’na verdiği krediyi tahsil edemediği için gruba ait Kemer Country’deki golf sahalarına da el koymuştu. Golf sahalarının imara açılması kamuoyunda tartışılmaya devam ederken Demirören grubuna ait bir başka değerli arazi de Ziraat Bankası’na geçti.

Bağcılar’daki Demirören Medya Center’ın bulunduğu arazide gayrimenkul projesi inşa etmek üzere Ziraat GYO, Ziraat Bankası A.Ş. ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında protokol imzalandı.

Kanal D ve Hürriyet gazetesi başta olmak üzere Demirören’e ait yazılı ve görsel basının faaliyet gösterdiği Demirören Medya Center’ın da bulunduğu arazi 45 dönüm büyüklüğünde. Araziye 2020 yılında banka tarafından 3 milyar liralık ipotek konulmuştu.

Demirören Medya Center Ziraat Bankası’na Geçti, KAP’a Bildirim Yapıldı

Ziraat GYO Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde, mülkiyeti T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ye ait bulunan, İstanbul Bağcılar’da yer alan, 2161 ada, 10 parsel ve 2163 ada 3 parselde kayıtlı taşınmazlar üzerinde gayrimenkul projesi geliştirilmesi için protokol imzalandığını duyurdu. Duyuruya göre Ziraat GYO, Ziraat Bankası A.Ş. ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında 28 Ekim 2022 tarihinde “Gayrimenkul Devri ve Proje Geliştirilmesine Dair İşbirliği Protokolü” imzalandı.

2018 yılında Demirören Grubu, Doğan Grubu’na ait medyayı 916 milyon dolara satıl almıştı. Demirören’in satın alma sürecinde Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon doları geri ödemediği medyada yer almıştı.

Yıldırım Demirören Beşiktaş’tan alacağı 92 Milyon Liralıyı sildi
Pandora’dan Demirören ve Ahmet Nur Çebi de çıktı!

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu