BeşiktaşBJKBJK HaberleriHürser TekinoktaySpor Haberleri

Tevfik Yamantürk: “Ben Hürser Tekinoktay’a amip demedim, genel söyledim”

Hürser Tekinoktay’ın pandemi döneminde BJK Divan Kurulu üyeleriyle birlikte kendisinin olmadığı ortamda yapılan Divan toplantısında kendisi aleyhine söylediği sözlerden ötürü Tevfik Yamantürk hakkında savcılığa şikayette bulunduğu öğrenildi.

Besiktas Amip Gibiydiler

Hürser Tekinoktay’ın Avukatı ve eski Beşiktaş sporcusu olan Aker Çıtak Tevfik Yamantürk’ü hakkındaki şikayet dilekçesinde;

“Müvekkilim, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün 5946 sicil nolu üyesi ve 2453 nolu Divan Kurulu üyesidir. Beşiktaş’ın 12/05/2019 ve 20/10/2019 tarihlerinde yapılan seçimlerinde, Başkan Adayı olarak yer almıştır. Kendisi yaklaşık 15 yıldır camiada, mevcut başkan ve yönetimlerine karşı genel olarak objektif muhalif görüşleriyle tanınmıştır.

Beşiktaş’ın ve Çanakkale Dardanelspor’un eski futbol antrenörüdür. Ulusal çapta ve Milli Takım düzeyinde onlarca sporcu yetiştirmiştir. Kendisi de Milli ve Uluslararası Takım statüsünde antrenör olarak ülkemizi temsil etmiştir. Ayrıca uluslararası çapta turizm şirketi sahibi bir iş insanı olarak çalışma hayatını sürdürmektedir.

Kamuoyunda “Fulya Davası” olarak bilinen ve Beşiktaş’ın Fulya Projesini konu alan davanın da davacısı olup 2008 yılından günümüze kadar bu davayı yürüterek dönemin ibra kararının iptal edilmesini ve Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticilere karşı yüksek tutarlı tazminat ve ceza davaları açma imkanı kazanmasını sağlamıştır. Keza müvekkilim her yıl Beşiktaş yönetimlerinin Beşiktaş’a zarar verdiği konularla ilgili olarak ibranın iptali davaları açmakta ve halen yürütmektedir.

Bu davalar sayesinde müvekkilim Beşiktaş Kulübü’ne yöneticilerce verilen zararların giderilmesine kapı açmak gayesi içerisinde uzun yıllardır mücadele vermektedir.

Şüpheli Tevfik Yamantürk ise, bugün için Beşiktaş Spor Kulübünün Divan Kurulu Başkanıdır. 22/08/2020 tarihli Divan Kurulu toplantısına kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi, müvekkilim hakkında bazı ifadelerde bulunmuştur.

Bu ifadeler ekli videoda mevcuttur. Şüpheli Tevfik Yamantürk ise, kulüp başkanı Ahmet Nur Çebi’nin bu sözlerine istinaden O’na dönerek, müvekkilim Hürser Tekinoktay hakkında “Bunları pek ağzınıza almayın, bunlar amip gibi çoğalarak yok olur giderler, adam diyeceğim adam değiller.” diyerek tüm kamuoyunun önünde basın yoluyla ve alenen hakaret etmiştir. Hakaretin görüntüleri de ekli videoda mevcuttur.

Dikkati Çekenler

Bu söz müvekkilimin itibarına ve manevi şahsiyetine yönelmiş çok ağır bir saldırıdır. Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı, kendisine muhalif olarak bilinen müvekkilimin “amip” gibi çirkin bir yaratık olduğunu ifade ederek, “adam değil” diyerek ve Beşiktaş camiasına müvekkilimi zararlı biri gibi lanse ederek, Beşiktaş haysiyetini zedeleme kalkışmıştır.

Şüpheli Tevfik Yamantürk bu ağır hakareti Beşiktaş taraftarları arasında infiale neden olmuş olup, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir.

Şüphelinin bu ağır hakareti Beşiktaş taraftarları arasında infiale neden olmuş olup, şüpheli halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Müvekkilimin yıllara sari tüm fedakarlıklarına ve gerek mahkemelerdeki gerek spor alanlarındaki mücadelelerine rağmen, haksız ve iftira mahiyetindeki suçlamalarla amip yerine konulması, müvekkilime karşı yapılan haksızca bir saldırıdır.

Bir yanda teknik adam ve kulüp üyesi olarak Beşiktaş’a büyük hizmetler veren ve Beşiktaş’a zarar verenlere karşı 15 yıldır hukuk savaşı vererek Beşiktaş’a katkı sağlamaya çalışan gerçek ve doğuştan Beşiktaşlı, 30 yıllık Beşiktaş Divan Kurulu üyesi müvekkilim söz konusu iken; diğer yanda Efsane Onursal Başkan Süleyman Seba hakkında bile ileri geri sözler söyleyerek haksız karalama yapan bir kimse söz konusudur. (Seba hakkındaki ithamları da ektedir.) Atalarımız bu durum karşısında, şüphelinin müvekkilime söylediği amip ve adam değil sözlerini “Kişi kendinden bilir işi.” diyerek özetlemektedir.

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

yunanistan kira garantili golden visa yurt disi emlak
SELANİK KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ FIRSATINI KAÇIRMAYIN

Milyonlarca insanın gönül verdiği Beşiktaş’a, herkesin başkan olmaya korktuğu bir dönemde tek başına başkan adayı olarak Fikret Orman’ın karşısına çıkıp O’nun devrilmesine ön ayak olan ve sonraki seçimde de diğer adaylara cesaret veren, 30 yıllık bir spor insanını canlı yayında basın yoluyla ve alenen amip ilan etmek, adam değil demek; düpedüz hakarettir ve suçtur. Bu sebeple, şüpheli Tevfik Yamantürk hakkında, hem hakaretten hem de halkı kin ve düşmanlığa tahrikten ceza davası açılması gerekmektedir.

Şüphelinin müvekkilim hakkındaki beyanları, başkanlık yarışında müvekkilimi potansiyel rakibi olarak görmesi ve müvekkilimin Beşiktaş camiasında müvekkilimin muhalif görüşleriyle tanınıyor olması nedeniyle, aynı zamanda haksız rekabet teşkil etmesi yönünden de haksız rekabet suçudur.

Keza somut olgu isnadı suretiyle olumsuz algı yaratmak hakaret suçunun bir türüdür. Dolayısıyla konunun bu yönden de nazara alınması ve neticeten kamu davası açılması gerekmektedir.” demiştir.

Tevfik Yamantürk’ün savcılığa verdiği ifadeden: “Ben Hürser Tekinoktay’a amip demedim, genel söyledim”

22 Ağustos 2020 tarihinde yapılan Beşktaş Divan kurulu toplantısında söylediği sözlerden ötürü  hakkında savcılığa şikayette bulununan Tevfik Yamantürk ise savcılığa verdiği ifadede: ‘Sarf ettiği sözlerinde müştekiyi  (Hürser Tekinoktay) kast ederek sarf etmediğini, her hangi bir şahsa karşı hakaret etmek istemediği” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Hurser Tekinoktay Tevfik Yamanturk Besiktas Savcilik Sikayet 3 e1663320391823

Beşiktaş Kongre üyesi Avukat Aker Çıtak Tevfik Yamantürk: Zerre değişim yok

Beşiktaş Kongre üyesi Avukat Aker Çıtak ise Tevfik Yamantürk’ün Süleyman Seba ile ilgili sarf ettği sözlerinde ortaya çıkmasından sonra sosyal medya hesabından Tevfik Yamantürk’e

“Hayatında bir dönem herkes hata yapabilir. Yaptığından pişman olup ders çıkarabilir ve özür de dileyebilir. Bizimkiyse en son kendisini sokak kedisi ilan etti. Kürsüden üyelere adam değilsin amip dedi. Rakibine kınama verdirip seçime sokmadı. Tam gaz devam zerre değişim yok..” dedi.

Tevfik Yamantürk ve Hürser Tekinoktay arasında ne olmuştu ?

2019 Mayıs Ayında yapılacak seçimler için Fikret Orman’a karşı Beşiktaş Başkan adayı olarak  Divan Kurulu Başkanlığına verdiği 270 imzalı dilekçe kabul edilmemişti.

Seçime girmesine engel olunan Hürser Tekinoktay, o gün bir açıklama yaparak: Usule uygun hazırlanan belgelerinin kabul edilmediğini medyayla paylaşmış, “Divan Başkanlık Kurulu Üyesi İlhan Gölvan tarafından evraklar kabul edilmeyerek başvurumuz reddedilmiştir” demişti. Hürser Tekinoktay pes etmemiş ve  mahkeme yoluna başvurarak son günde Mahkemenin lehine karar vermesiyle seçime girme başvurusunu kabul ettirmişti.

Hürser Tekinoktay, bu karar sonrasında Beşiktaş Kulübünde demokratik haklara karşı koyan Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk ve ekibinin istifasını, isteyerek, denetleme kurulu ve yönetim kuruluna seslenip disiplin soruşturması açılmasını istiyorum” demişti.

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

yunanistan kira garantili golden visa yurt disi emlak
SELANİK KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ FIRSATINI KAÇIRMAYIN

12 Mayıs 2109 tarihinde tüm engellemelere rağmen: Hürser Tekinoktay 1617 oy almıştı.

12 Mayıs 2019 BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde gerçekleştirilen kongreye katılan 4 bin 899 üye 20 sandıkta oy kullandı. Hürser Tekinoktay ile yarışan Orman, geçerli oyların 2 bin 882’sini alırken, birçok engellemelerle mücadele eden Hürser Tekinoktay 1.617 oy aldı. 400 kişi ise boş veya geçersiz oy kullandı.
Adaylık sürecinde Divan Kurulu tarafından tüzüğe aykırı noter dayatmasıyla önü kesilen, hem mahkemeyle imzaları kabul ettiren, hem de bunun haricinde 300 ıslak imza toplayarak aday olan, Mali Genel Kurul’da konuşması sırasında elektrik kesilen, mikrofonu kapatılan, konuşmaları BJK TV tarafından yayınlanmayan Hürser Tekinoktay, 1617 oy alarak büyük bir mesaj vermişti.

Beşiktaş Muhabirlerinde Fatih Doğan ise ;” BJK Seçim Sonuçlar.. Fikret Orman 2880 oyla 5.kez başkan. Hürser Tekinoktay 3 sandıkta 1. çıktığı seçimde 1617 oy alarak tahminleri aştı. Bu sonuç, artan muhalefet ve tepki oyları Orman ve yönetim için ciddi uyarıdır.” demişti.

 

Sendikacılara, toplu aidatlara, engellemelere rağmen: Fikret Orman 2882 – Hürser Tekinoktay 1617

20 Ekim’de yapılan olağan üstü seçim öncesi Tevfik Yamantürk ve yemek krizi

Fikret Orman’ın ani istaf kararından sonra 20 Ekim’de yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurul öncesinde Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, başkan adaylarından İsmail Ünal ( Resmiyet kazanmamıştı), Serdal Adalı ve Ahmet Nur Çebi’yle yemekte buluştu. Ancak Tevfik Yamantürk’ün, bir önceki seçimde Fikret Orman’a karşı aday olan ve bu seçimde de başkanlığa aday olduğunu açıklayan Hürser Tekinoktay’ı yemeğe davet etmediği öğrenildi.

Hürser Tekinoktay: Afiyet olsun

Konuyla ilgili olarak çok kısa bir açıklama yapan Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, kendisinin yemeğe davet edilmediğini belirterek, “Kendilerine afiyet olsun diyorum. Demek ki Londra’da işler bu şekilde yürüyormuş” dedi.

Hürser Tekinoktay ve Ahmet Nur Çebi arasında ne olmuştu ?

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi,  Tevfik Yamantürk ile beraber düzenledikleri divan kurulu toplantısında Hürser Tekinoktay‘a ilginç yanıtlar vermiş ve Hürser Tekinoktay’ın Fulya Projesindeki buharlaştırılan hakların kaybedilmesinde danışıklı bi Tahkim olduğunu açıklamış ve sorumlusu olarak Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi’yi mesul göstermişti.

Ahmet Nur Çebi, kamu oyundan yıllarca gizilenen Fulya davası konusunda Tekinoktay’ın iddialarına “önemsemiyorum” diyerek cevap vermezken, babasının Beşiktaşlı olduğu konusuna vurgu yapmıştı.

Ahmet Nur Çebi ‘nin açıklması ters tepmiş ve Trabzon camiasından kendisi büyük tepki görmüştü.

BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi’den tepki çeken sözler diye manşet atan Karadeniz gazetesi Trabzonsporlu olmayı aşağılık olarak gördü diyerek  “Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Sürmene Yeniay tersanesinde son derece donanımlı bir tersanesi var… Çebi, dünyaya bu tersanede gemi yapıyor ve satıyor… İşin başında da Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hasan Çebi var… Patron Çebi’nin tersanesine girişte iki bayrak direği bulunuyor.. Birinde, şirketin bayrağı… Diğerinde ise Trabzonspor bayrağı.. Beşiktaş Klübü Başkanı Trabzonspor bayrağının iş yerinde asılmasına, dalgalanmasına hiç itiraz etmiyor.. Aksine, iyi ve güzel oldu diyor… Bize de helal olsun demek düşüyor.” demişti.

Beşiktaş Klübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin iş yerinde Trabzonspor bayrağının iş yerinde
Karadeniz Gazetesi: Beşiktaş Klübü Başkanı Trabzonspor bayrağının iş yerinde dalgalanmasına hiç itiraz etmiyor.

26 Aralık 2021 tarihinde yapılan Beşiktaş Mali genel kurulunda Ahmet Nur Çebi’den tarihi itiraf

Olaydan 1 yıl sonra 26 Aralık 2021 tarihinde yapılan beşiktaş JK Mali genel kurulunda Hürser Tekinoktay’ın iddiaları kabul eden Ahmet Nur Çebi; Olayların sorumlusu olarak ‘Yıldırım Demirören’in aile yakını olan Oğuz Çarmıklı ile Fikret Orman’ın avukatı ( Kayhan Turhan) bu tahkimi ayarladığını söylemiş ve “Birileri bunları yaptı, sorumlusu ben değilim” demişti,

Ahmet Nur Çebi’den Fulya Davası ile ilgili şok açıklama “Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman tahkim kurulunu oluşturmuş”

Ahmet Nur Çebi’den Fulya Davası ile ilgili şok açıklama “Oğuz Çarmıklı ve Fikret Orman tahkim kurulunu oluşturmuş”

Olaydan 3 Ay sonra Yıldırım Demirören Beşiktaş’ın kendisine borçlu olduğunu iddia ettiği 6 Milyon dolar alacağından vaz geçti

1 Mart 2022’de Denetleme Kurulu’ndan yapılan Ahmet Nur Çebi camiaya müjde veriyorum diyerek (!) yaptığı açıklamada:
“Eski Başkan Yıldırım Demirören’in 92 milyon TL’lik alacağından vaz geçmiştir. Bu miktarı ister Fulya davasına, ister Del Bosque tazminatına, ister Ferrari tazminatına ister UEFA men cezalarına sayın” demişti

İLGİLİ HABERLER 

FULYA DAVASI | MESUT YILMAZ | YAŞAR AŞÇIOĞLUENGİN BALTACIAHMET NUR ÇEBİ | YILDIRIM DEMİRÖRENFİKRET ORMAN | ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU | HÜRSER TEKİNOKTAY

Beşiktaş Postası – Özel Haber

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu