Beşiktaş

Şenol Güneş, Jean Onana’nın oynamama nedenini açıkladı

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş UEFA Avrupa Konferans Ligi D Grubu ikinci maçında Lugano ile oynayacakları karşılaşma öncesi Onana’yı neden oynatmadığını açıkladı.

Şenol Güneş: “Jean Onana’nın oyun esnasında pozisyon alışlarında ve topu kullanışlarında bir eksiklik gördük.”

Şenol Güneş transfer edildikten sonra forma şansı bulamayan ve yanlış Onana‘mı alındı tartışmalarına neden olan ancak Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin “çok talibi vardı biz aldık.” dediği Jean Onana için şu sözleri söyledi:

“Onana’yı defansif olarak kullanamadık. Bir adaptasyonu ve algılama sıkıntısı itibari ile sıkıntılarımız oldu . Defansif yönü daha çok koşabilen oyuncu. Onana transfer ayında yapılmış bizim ön liberoda düşündüğümüz daha çok kesici güven plana çıkan . Ön alanı kontrol edebilen savunma yönü olabilen bir oyuncu olarak düşündük özellikle zor maçlarda.

Ama biz oynattığımızda onu da bir uyum dönemi oldu ve o beklediğimize bir dalgalanma geçirdi. Yani oyun esnasında pozisyonun alışlarında ve topu kullanışı bizim oradaki açığımızı kapatmada bir eksiklik gördük. Ama bu konuda genç bir oyuncu olarak çalışması gayet iyi.

Bu dönemde bir aşama kaydettiğinde daha da iyi olup oynayacağını düşünüyorum . Benim bekletim o . Yok olacak bir oyuncu değil ama orada benim zaten oynattım oyuncu var ya bir de o tarafına bakmak lazım. Amir çok iyi oynuyor Orada bir Salih var. Ama onlar farklı oyuncular.

Yani benim daha çok hucüm etmeyi düşündüğüm için burada oynattım. Mesela Brugge maçında Emre’yi de onu da koyabilirim. Fiziksel olarak mesela onların forvet arkasındaki oyuncusu önemli bir oyuncu.

Onana Rotasyon Yüzünden Oynamıyormuş!

“Brugge maçında Jean Onana’nın top kaybı olabilirdi”

Her maçda, son maçta da aynı, bütün oyunu kuran kafaya çıkan oyuncu. o zaman Amir’in zorlanacağını düşündüğün zaman orada Ege’yi biraz oynattım orada Jean Onana’da olabilirdi ama Onana’da top kaybı olabileceği için bu tip maçlarda oynatıp tamamen.. hep bekletiyorum orada bekletiyorum onun için.

“Hatta orada şu anda o şekilde oynayabilecek Daniel Amartey var biz de”

Hatta orada şu anda o şekilde oynayabilecek yine bir Amartey var bizde Daniel Amartey. Yani daha önce oynamış daha dinamik şu anda, daha tecrübeli, Şey daha genç Onana… Ege’de genç ama onun kendine bir güveni var, tekniği var, şu anda tanıdığımız bir oyuncu.”

Yok olacak bir oyuncu değil asla. Orada benim oynattığım bir oyuncu da var zaten. Amir çok iyi oynuyor. Aynı oyuncular değiller. Onana şu anda oynayamıyor çünkü oyun olarak geride.”

“Çakma Onana” Tartışması

Şenol Güneş: Gedson Fernandes’ de yok

Basın toplantısında orta saha oyuncularından Gedson Fernades’in de sakatlandığını söyleyen Şenol Güneş: “Gedson Fernandes iyileşmişti ama idmanın son bölümünde bileği döndü. Yarın o olmayacak, pazar günü de olmayacak. Ante Rebic de herhangi bir sorun yok. Gedson’un daha önce omzunda sorun vardı. Bu sakatlığı bileğinde oldu. Bir süre olmayacak. ” dedi.

Ceyhun Kazancı’dan ilginç açıklama: Burak Yılmaz Jean Onana’ya referans olmadı !

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu