GündemSpor Haberleri

Ceyhun Kazancı’dan ilginç açıklama: Burak Yılmaz Jean Onana’ya referans olmadı !

Beşiktaş eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay’ın, geçen günlerde X platformundaki hesabından yaptığı paylaşımda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin “Geçmişine baktım, talep edenlere baktım” diyerek transfer ettiğini açıklamasını eleştirdiği ‘Jean Onana’ konusu ilginç bir gelişmeye sahne oldu.

Ceyhun Kazancı Onana’ya Burak Yılmaz’ın Fransa’dan ‘Tanıyorum’ diyerek referans olduğu da doğru değil.

Fatih Doğan’ın Soner Sancak’a konuk olduğu Futbol Plus YouTube kanalında Hürser Tekinoktay’ın twitter hesabından yaptığı paylaşım ile ilgili yaptığı açıklamalar yapmasından sonra, Ceyhun Kazancı Onana ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Fatih Doğan: “Fenerbahçe’nin aldığı Fred sahada oynuyor, Galatasaray’ın aldığı oyuncular oynuyor ama Beşiktaş’ın aldığı transferler hala verimli olmayı bekliyor.”

Fatih Doğan açıklamasında;

“Oyuncular gerçekten karıştırılmış mıdır sorusuna cevap veren Fatih Doğan: Hürser Tekinoktay hoca alt yapıcıdır, futbolu bilir, Avrupa futbolunu takip eder, iki Onana arasındaki farkı fark edebilecek kadar da çok deneyimlidir. Ben burada ben ironik bir eleştiri olarak algılıyorum. Yani mevcut olanın hala oynamamasına yapılabilecek bir eleştiri olarak değerlendirdim.

Hürser Tekinoktay: “Sürekli kazanan menajerlerin masasıdır.”

“Burak Yılmaz hoca beraber oynadığı iki arkadaşını da bilir.”

Yoksa Onana’yı karıştırmışlar meselesi değildir. Başkanın bir çok talibi vardı sözü üzerine “talipleri olan senin aldığına değil demiştir. Mevcut Onana’nın hala oynamamasına ironik bir eleştiri olarak değerlendirdim. Çünkü 25 milyon Euro’lara değeri olan Onana’ların bir dönem ikisi de Lille’de yolları çakışmıştı.

NationalTurk Haber

Şimdi Burak Yılmaz hoca Lille’de oynadığı iki arkadaşını da başına biliyordu. Yani hangisinin Jean Onana’ mı diğerinin olduğunu söyleyecek kadar bilir. Orada ironik bir eleştiri var.

Fatih Doğan: “Hürser Hoca kalemini iyi kullanır, İyi hiciv yapmış derinlik var. Onana’dan daha iyisi alınabilirdi.”

Ahmet Nur Çebi’ye’i bak vasatını aldın diye hiciv yapmış. Hoca kalemini iyi kullanır. Eleştiri güzel ben twiti okudum. Hoca iyi hiciv yapmış. Derinlik var. Ayrıca eleştiride haklılık payı da var. Onana’dan daha iyisi alınabilirdi. Orada bir sıkıntılı başladı. Fenerbahçe’nin aldığı Fred sahada oynuyor, Galatasaray’ın aldığı oyuncular oynuyor, ama Beşiktaş’ın aldığı transferler hala verimli olmayı bekliyor.” dedi.

Fatih Doğan’ın bu sözleri üzerine Beşiktaş eski Sportif Direktörü Ceyhun Kazancı iddialarla ilgili Fanatik gazetesine açıklama yaptı.

Hürser Tekinoktay: Sportif Direktör Ceyhun Kazancı ile CEO olarak göreve getirdiğiniz Ceyhun Kazancı ile aynı kişi mi?

Ceyhun Kazancı Burak Yılmaz’ın referans olduğu da doğru değil.

Fanatik Gazetesine açıklamada bulunan Ceyhun Kazancı “Kulübün yanlış Onana’yı transfer ettiği iddiası deli saçması” ifadesini kullanırken Burak Yılmaz ile ilgili söylediği dikkatlerden kaçmadı.

Ceyhun Kazancı, şöyle konuştu:

“Kulübün yanlış Onana’yı transfer ettiği iddiası deli saçması! Onana’ya Burak Yılmaz’ın Fransa’dan ‘Tanıyorum’ diyerek referans olduğu da doğru değil. Onana, scout ekibinin önerdiği adaylardan biriydi, Şenol Güneş hocayla beraber seçildi ve transfer edildi.”

Burak Yılmaz ve Jean Onana’nın aynı takımda oynamalarına ve Ahmet Nur Çebi’nin teknik heyetin ve hocanın birlikte karar verdiler demesine rağmen Ceyhun Kazancı’nın Burak Yılmaz’ın görüşünün alınmadığını söylemesi futbol çevrelerinde tuhaf karşılandı.

Ceyhun Kazancı Onana’ya Burak Yılmaz’ın Fransa’dan ‘Tanıyorum’ diyerek referans olduğu da doğru değil.

Ne olmuştu:

Beşiktaş’ın eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye Jean Onana transferi konusunda eleştirilerde bulundu. Tekinoktay, Çebi’nin,

“Geçmişine baktık, kendisini isteyenlere baktık. Gelecek gördük” şeklindeki açıklamalarını alıntılayarak, “Senin geçmişine baktığın herkesin isteği Anderlecht ve Hoffenheim alt yapısından yetişen ve Everton’a transfer olan Amadou ONANA… Ancak senin aldığın Jean ONANA, Kamerun Nkufo futbol okulundan yetişen.

İkisinin tek ortak özelliği 2022 yılında Fransa’nın Lille takımından lisans almış olmaları. Ancak senin transfer ettiğin oyuncu, Lille’de sadece 1 maç oynamışken, orijinali 32 maç oynayarak Everton’a gitmiş” ifadelerini kullandı.

Hürser Tekinoktay, şunları ekledi: “Senin ‘Kimler istedi de alamadı.’ dediğin ONANA, bu Senegalli olan, 2022 yılında Lille’de 32 maç oynamış olan. Senin aldığın ise sadece Lille’de 1 maç oynamış olan Kamerunlu ONANA. İkisinin tek özelliği aynı mevki ve aynı takımda, aynı yıl bulunmaları.”

Beşiktaş eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay'ın, geçen günlerde X platformundaki hesabından yaptığı paylaşımda Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin “Geçmişine baktım, talep edenlere baktım” diyerek transfer ettiği Jean Onana konusu ilginç bir gelişmeye sahne oldu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi ise Jean Onana transferi için şunları söylemişti: “Teknik heyetin ve Hocanın da istediği transferdi. Ben de uygun gördüm. Geçmişine baktım. Talep edenlere baktım. Gelecek gördüm. Hep beraber uygun gördük.

Sadece bir kişinin aldığı bir karar değil. Benim taraftarım erken bağırmayacak, bekleyecek. Rachid son 3 ayda takımı şampiyon yaptı. Ondan evvel yoktu. Redmond son 2 ayda top oynadı.”

Ahmet Nur Çebi’nin firması çalışanları tarafından dolandırıldı

Fatih Doğan’ın Futbol Plus YouTube kanalında ki açıklamaları

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu