Beşiktaş

Semih Kılıçsoy krizinde ilginç iddialar

Semih Kılıçsoy'un A Milli Takım'dan Ümit Milli Takım'a gönderilmesinin perde arkası ile ilgili Odatv ilginç bir iddiada bulundu.

Oda Tv’nin haberine göre Semih Kılıçsoy krizinin perde arkasında Metin Korkmaz ve Samet Akaydın olabilir.

Oda TV Nalan Güler’in haberine göre Semih Kılıçsoy’un A Milli takımda forma giymeden Ümit Milli takıma gönderilmenin arkasında Montella’ya etki eden Metin Korkmaz ve bazı kişiler olabilir.

Montella’ya Samet Akaydin ve Metin Korkmaz etkisi

Semih Kılıçsoy’un A Milli Takım’dan Ümit Milli Takım’a gönderilmesi ile ilgili iddiada

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Takıma çağrılan Beşiktaş’ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy’un alınan kararla Ümit Milli Takım’a gönderildiğini duyurdu. Bu olayın arkasında da aynı Emirhan Delibaş olayında olduğu gibi menajerlerin bulunduğu iddiası ortaya atıldı.

Odatv’nin futbol camiası kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Adana Demirspor’un yeni başkanı Metin Korkmaz’ın bir menajerlik şirketi bulunuyor. Metin Korkmaz’ın Beşiktaş’ın genç yıldızı Semih Kılıçsoy’un menajerliğini almak istediği bu yüzden de milli takım kampına davet edildiği öne sürüldü.

Semih Kılıçsoy’un bu teklife olumsuz yanıt vermesi sonrasında Kılıçsoy’un Vincenzo Montella tarafından milli takımın antrenmanlarına çıkartılmadı.

Bu şekilde aradan birkaç gün geçmesi sonrası Semih Kılıçsoy’u yeniden ikna etmeye çalışan Metin Korkmaz yine başarısız olunca bu sefer genç oyuncu Ümit Milli Takımı’na gönderildi.

FEYYAZ UÇAR “SEMİH BENİ AĞLAYARAK ARADI”

NationalTurk Haber

Öte yandan Beşiktaş yöneticisi Feyyaz Uçar, NTV’nin Youtube kanalında yayınlanan Gündem Spor programında önemli açıklamalarda bulundu.

“Semih beni ağlayarak aradı” diyen Uçar, genç oyuncunun milli takımda zor günler geçirdiğini ifade etti. Semih Kılıçsoy’un, “Hocam 3 gündür buradayım ve hiçbir idmana alınmadım. Burada çok mutsuzum, beni buradan alın” sözleriyle yaşadığı sıkıntıyı dile getirdiği aktarıldı.

Feyyaz Uçar, Gündem Spor’da şunları söyledi:

“Beşiktaş’ın maçına gelenler Semih’i izlemek için geliyor.” diyen Kılıçsoy, “Evladımız üzüldü, onun peşinden giden çocuklar üzüldü. Üzerinde düşünülmemiş garip bir olay, bunun açıklaması daha inandırıcı olmalıydı.

Açıklamalar daha berbat. Kulüp bazında görüşmelerde tatmin edici bir cevap alamadık. Üst akıl varsa daha da üzücü olur. Bizim üzüntümüz oyuncumuza karşı yapılan tavır.”

“Ümit Milli Takım’ın önemli bir maçı olduğu söyleniyor. Ümit Milli için yaşı tutan birkaç tane oyuncumuz daha var, o zaman onlar niye gitmedi? Bir tek Ahmetcan Kaplan ve Semih gitti. Ben hafta sonu Ajax maçını izlemeye gittim, sahanın en iyisiydi Ahmetcan. Sadece Semih’e değil, o çocuğa yapılan da bir haksızlık var.”

BEŞİKTAŞ DAHA ÖNCE DE MENAJER İDDİALARIYLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Beşiktaş daha önce de menajer tartışmalarıyla gündeme gelmişti.

Genç futbolcu Emirhan Delibaş’ın kullandığı çöpçatanlık uygulaması ‘Bumble’ yüzünden sözleşmesinin feshedildiği öne sürülmüş ancak gerçeğe Odatv ulaşmıştı.

Odatv’nin kaynaklarından edindiği bilgiye göre de Beşiktaş Şube Futbol Sorumlusu Samet Aybaba, Emirhan Delibaş’ı menajerler aracılığıyla İskenderunspor’a kiralık göndermek istemiş ancak Emirhan’ın bu öneriyi reddetmesi üzerine ise Aybaba oyuncuya sinirlenerek sözleşmesinin feshedilmesini sağlamıştı.

SAMET AKAYDİN’İN MONTELLA ŞANSI

Öte yandan, Samet Akaydin’in formdan düştüğü ve Fenerbahçe’de peş peşe eleştirilen performanslara imza attığı dönemde milli takımda 180 dakika forma şansı verildi. Samet Akaydin’e bu dönemde 180 dakika forma şansı verilmesinin arkasında da Adana Demirspor Başkanı Metin Korkmaz’ın ve Vincenzo Montella’nın iyi ilişkisinin olduğu kaydedildi.

METİN KORKMAZ KİMDİR?

Daha önce 25 yıl menajerlik yapan Metin Korkmaz; Rıdvan Dilmen, Tanju Çolak, Uğur Tütüneker, Ertuğrul Sağlam, Sergen Yalçın, Yusuf Şimşek, Sercan Yıldırım, Volkan Şen, Samuel Eto’o, Pablo Batalla ve Celustka gibi birçok oyuncunun transferinde rol oynadı. Korkmaz’ın teknik direktörlerden Yılmaz Vural, Samet Aybaba, Cem Pamiroğlu, Sergen Yalçın ve Hakan Kutlu gibi isimlerle de çalıştığı öğrenildi.

Oda TV / Nalan Güler

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu