Rüşvet Operasyonu: DP İl Başkanı Görevden Alındı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Belediyesi’ne yönelik rüşvet operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakılan DP İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda görevden alındı.

Ekrem Eray Arda’nın adı son olarak Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı iftarda gündeme gelmişti.

Hakkındaki yargılamaya rağmen Arda’nın Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alarak fotoğraf vermesi tepki çekmişti. Hakkındaki yargılamanın bir sonraki duruşması 9 Mayıs’ta görülecek olan Arda’nın söz konusu davadan önce görevden alındığı öğrenildi.

Murat Hazinedar ve Ekrem Eray Arda’nın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı.

2014-2018 arasını kapsayan döneme ilişkin yolsuzluk soruşturması kapsamında Beşiktaş eski belediye başkanı Murat Hazinedar ve Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda’nın da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alınmıştı.

Murat Hazinedar ile birlikte Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgil, “irtikap” ve “zimmet” suçlarından tutuklanmıştı. Tutuklanmaları için nöbetçi hakimliğe sevk edilen Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Ekrem Eray Arda ile Bediz Güvenkaya, Mürvet Günay ve Mehmet Uğur Şahin dahil 12 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Murat Hazinedar’a 154 Yıl Hapis İstemi
Tutuklanan Murat Hazinedar Hakkındaki İddialar

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

Polat Akatlar Skandalı: Boğaziçi Sit Alanına 15 Kat İmar!

Boğaziçi Sit Alanı etkileme bölgesinde yer alan Levent Mahallesi’ndeki eski 4. Gazeteciler Sitesi içerisindeki alana Beşiktaş Belediyesi tarafından 15 kat imar izni verildiği ortaya çıktı.

Polat Akatlar Skandalı: Boğaziçi Sit Alanına 15 Kat İmar!

 

5/5 (1 Review)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: