Otopark skandalında yeni iddialar!

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Ajansspor yazarı Atilla Türker, Fulya’daki otopark skandalıyla ilgili olarak kaleme aldığı ikinci yazısında yine çarpıcı iddialar ve belgeler ortaya koydu;

Geçen hafta kaleme aldığım haber şu şekildeydi:

“Beşiktaş’ta otopark skandalı… Kulüp Başkanı Fikret Orman’ın, günlük cirosu 35 bin ile 40 bin lira arasında değişen 2500 araç kapasiteli Fulya Otoparkı’nı, ihalesiz bir şekilde aylığı sadece 30 bin liradan 15 yıllığına kiraya verdiği belgelerle ortaya çıktı. 17 günlük mazisi bulunan bu şirket, aylık cironun yüzde 70’inin sahibi olacak.”

Devamını da şu şekilde getirdim:

“Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ile Fulya Otopark İşletmeleri Ticaret Limited Şirketi arasında bir sözleşme imzalandı.

Sözleşmenin imza tarihi 30 Mart 2017… Yani 1 yıl 9 ay önce.

Bu sözleşme doğrultusunda, Beşiktaş Kulübü’ne ait olan Fulya’daki otopark, aylığı 30 bin liradan olmak üzere 10 yıllığına Fulya Otopark İşletmeleri Ticaret Limited Şirketi’ne kiraya verildi.”

Şu da var. Bu şirket istediği taktirde kira süresini 15 yıla çıkartabilecek. Sözleşme gereği şirketin tek taraflı olarak aynı şartlar altında 5 yıl daha uzatma hakkı var.

Bu şirket ne zaman kurulmuş, biliyor musunuz? Ticaret Sicili Gazetesi kayıtlarına bakarak yazıyorum. Sözleşmenin imza tarihinden 17 gün önce kurulmuş. Yani 13 Mart 2017’de.

Adeta, “Otoparkı kiraya vereceğiz, birileri acilen bir şirket kursun” dercesine!

Şirketin sermayesi ne kadar? 10 bin lira.

Sahibi kim? Mehmet Sağın.

Dediğim gibi… Yazdıklarım belgeliydi. Kira sözleşmesini bile yayınlamıştım.

Mehmet Sağın kimdir, biliyor musunuz? Celal Mahmutyazıcıoğlu’yla ortak iş yapan bir isim…

Şöyle ki… Aynı anonim şirketinde, iki ortak…

Pardon… Celal Mahmutyazıcıoğlu’nu tanıtmayı unuttum.

Celal Bey de, Beşiktaş’ta Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olan Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi.

Önce şu bilgiyi vereyim. Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu, geçen yıl bir şirket kurdu. Adı, “Yazıcıoğlu Yönetim Danışmanlığı Ticaret Anonim Şirketi”… Tescil tarihi, 16 Mart 2017…

Mehmet Sağın ise… Geçen yıl, aynı tarihlerde… 13 Mart 2017’de… “Fulya Otopark İşletmeleri Ticaret Limited” adlı bir şirket kurdu. Kurduktan 17 gün sonra da… Yani 30 Mart 2017’de… Fulya’daki otoparkın işletmeciliğini üstlendi.

Yazının tamamı ve belgeler için tıklayın

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: