BJKFulya DavasıGündemHaberSpor Haberleri

“Etik dışı” sorusuna sinirlenen Fikret Orman’a Rüzgar Sağnak’tan sorular: Bunlar etik mi?

ruzgar sagnak tgrt

Beşiktaş’ta önceki seçim döneminde 300’ün üzerinde topladığı imzaya rağmen başkan adaylığı engellenen Divan Kurulu üyesi Rüzgar Sağnak, TGRT Haber TV’de katıldığı programda çarpıcı açıklamalar yaptı ve siyah beyazlı camiaya önemli sorular yöneltti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman NTV’de dün katıldığı canlı yayında sunucunun sorusuna “Hukuka aykırı veya etik dışı bir şey olabilir mi? Bu doğru bir soru da değil” diyerek sinirlenmiş ve Beşiktaş’ta etik dışı bir şey olmadığını söylemişti.

Rüzgar Sağnak ise TGRT Haber TV’de yayınlanan “Sabri Ugan ile Maç Yeni Başlıyor” programında bu açıklamayı hatırlatarak şunları söyledi:

Umut Güner’in yöneticiliği etik mi?

Beşiktaş’ta etik sorun var mı sorusuna alınıyor Fikret Orman. Ben size bir iki hikaye anlatayım siz bana söyleyin etik mi değil mi. Umut Güner diye bir yönetim kurulu üyesi var. Bunu apar topar üye yapmışlar. Biliyorsunuz yönetimlere girebilmek için 2 sene kıdem gerekir. Bu olmadığı için ne yapmışlar bir maddeden yararlanmışlar. Umut Güner’i Beşiktaş’ın eski voleybolcusu olarak gösterip iki senelik kıdem vermişler. Belgesini gördüğüm için burada konuşuyorum. İşin komiği Umut kardeşimiz de 1.70 boyunda gürbüz bir arkadaş. Beşiktaş’ta boks şubesi de var bari oradan yazsalarmış. Voleybolcu dediğin zaman çok iddialı bir şey oluyor.

Kulübe kesilen 2 milyon liralık fatura etik mi?

Şimdi ikinciye geleyim. Yine bir yönetim kurulu üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu var, tanımıyorum. Kulübe 2 milyon liralık avukatlık faturası kesmiş. Biliyorsunuz kulüplerin devasa hukuk departmanları vardır. Bir davayı yönetim kurulu üyesine vermek etik midir değil midir? Yasal mı değil mi ben bilmiyorum. Yasal olabilir ama etik midir?

Toplu aidatlar etik mi?

Beşiktaş Kulübü Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel. Feyyaz Tuncel denetleme yaparken bir bakıyor ki 5 bin 268 tane üyenin aidatı üç dört noktadan tek kerede yatırılmış. Soruyorum etik mi değil mi?

Otopark olayı etik mi?

Yine Şafak Mahmutyazıcıoğlu. Bu otopark davasıyla alakalı olarak Atilla Türker diye bir gazeteci bunları koyuyor. Arkadaşlarıma sordum, hepsi güvenilir, 40 yıllık gazeteci, belgeleriyle konuşur dedi. Fulya’da biliyorsunuz 220 araçlık otoparka ihale yapmıyorlar. İhale diye bir şey yok. Teklif var mı yok mu onu da bilmiyoruz. 15 gün önce kurulan bir şirkete veriyorlar. O firmanın da yarı hissesi de Şafak Mahmutyazıcıoğlu’na devrediliyor. Şimdi soruyorum size bu etik mi değil mi?

https://twitter.com/ruzgarsagnak/status/1077855508613210112

[adrotate banner=”103″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu