Murat Hazinedar’dan Kemal Kılıçdaroğlu’na şok yanıt!

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın, Hüseyin Avni Sipahi’yi Başkan Vekili yapmasına tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şok bir yanıt verdiği iddia edildi.

Altıok Haber’in iddiasına göre Beşiktaş Belediye Başkanı seçilir seçilmez ilk icraatı; avukatı olduğu ve “17 AralıkYolsuzluk” operasyonlarında göz altına alınıp bırakılan Hüseyin Avni Sipahi’yi Başkan Vekili yapan Murat Hazinedar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da kızdırdı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Hazinedar’ı arayarak “yolsuzlukla mücadele ederken o kişinin Belediye Başkan Vekilliğinde ne işi var?Hemen onu görevden al!” dediği, Hazinadar’ın da “efendim onu ben değil sadece Sarıgül görevden alabilir” demesi ortamı iyice gerdi. CHP’den İlçe Belediye Başkanı olan birinin CHP Liderine karşı bu şekilde bir cevap vermesi şok etkisi yaratırken, Kılıçdaroğlu’nun nasıl bir karşılık vereceği merak konusu. Hazinedar’ın bu hareketi Sarıgül’ün Büyükşehir’i kazanmak yerine, İlçeleri organize etmek ve kendine bağlı birer kurum olarak çalışmasını sağlamak için Büyükşehir adayı olduğu kulislerde konuşuluyor.

Diğer bir iddia da; Mustafa Sarıgül’ün CHP Genel Başkanlığı’na aday olacağı ve yine kazanamaması durumunda kendine bağlı Belediye Başkanları ve Belediye Meclis Üyeleri ile istifa ederek yeni bir parti kuracağı yönünde.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz