Fulya DavasıHasan AratSpor Haberleri

Hasan Arat: Kimse “neden aday oluyorsun” diyemez

Beşiktaş eski yöneticisi Hasan Arat, siyah beyazlı kulübün gündemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Kulübü Eski Yöneticisi Hasan Arat, HABER1903RADYO’da yayınlanan “Kazan Kaynıyor” programına telefonla bağlandı. Hasan Arat şunları söyledi:

Kimse “neden aday oluyorsun” diyemez

“Ben uzun yıllar hem camiada sporculuk ve yöneticilik yapan biri olarak böyle dönemlerin hassas olduğuna inananlardanım. Beşiktaş’ta demokrasi ve özgürlük vardır. Herkes çıkar adaylığını açıklar, kimse de ‘Neden aday oluyorsun, düzeni bozuyorsun’ diyemez.

Genelde ‘Futbol takımı şampiyonluğa gidiyor aman aday olmayın’ diyenler olabilir. Bir kere özgürce herkesin aday olmasının önünü açmak lazım. Buna müdahale edilmemesi gerekir. Gerek iktidar gerekse aday olacak arkadaş buna uygun şıklıkta hareket etmeli. Karşılıklı bir çekişme şeklinde kamuoyunda değil, herkes kendi proje ve çalışmaları ile hazır olabilir.

Muhalefetin olması, adayın olması iktidar için faydalı olabilir. İktidar iyi ekip kurmak zorunda kalır. Kamuoyunun çıkacak adaylara saygı göstermesi lazım. Onları cesaretinden dolayı takdir etmesi gerekir. Bunun her zaman girilecek yarışta iktidarı alacak ekibe faydası olur.

Çünkü herkes rahatlıktan uzaklaşıp, kuvvetli arkadaşları listesine almak ister. Benim şahsi düşüncem; şu andaki girmiş olduğumuz yarışın çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Stat açılışının çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Benim gündemimde böyle bir durum söz konusu değil. Beşiktaş’ta ben var olduğum müddetçe her zaman bu konu konuşulur.

Hasan Arat, Serdar Bilgili, Yıldırım Demirören ve Ethem Sancak’ın maç keyfi

Bunun konuşulmasını gayet normal karşılıyorum. Şu andaki düşüncem şampiyonluğa ve stadın açılışına odaklanıp, camia içinde ve dışında çalkantıya sebep verebilecek bir yoruma girmemek. Benim düşüncem bu konuda nettir. Şu anda birlik ve beraberlik gerekir. Beğenirsin, beğenmezsin. Vakti gelince mekanı ve yerinde çıkar söylersin. Ben 100. yılda da muhalefetteydim. Şu anda kendimi muhalefet üyesi olarak görmüyorum. Ben kendimi kulüpte emeği geçmiş yönetici, sporcu olarak görüyorum.

NationalTurk Haber

Beşiktaş şu anda uzun yıllardan beri yakalayamadığı bir ortamı yakaladı. Bu ortama el birliği ile herkes destek vermeli. Önce bunu başarmalıyız. Beşiktaş tüm camialara karşı bir arada durmalıdır. Benimde beğendiğim beğenmediğim yönleri olabilir.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

Neden bu temizliği yapmıyorsunuz?

“Blok oylar ile ilgili çalışmayı başlatan arkadaşları gönülden destekliyorum. Uzun yıllardır Beşiktaş’ta yapılamayan şeyi yapıyorlar. Bu çalışmalar benim düşündüğüm birlik ve beraberliği etkileyecek meseleler değil. Aksine bunu yapmaları Beşiktaş’a kuvvetlendirecek bir harekettir. Beşiktaş bunu başardığı takdirde Beşiktaş’ın önü açılacaktır. Beşiktaş’ı grupçulardan, aidatlarını toplu yatıran insanlardan temizlediğiniz takdirde Beşiktaş apayrı bir yere yelken açar. Bu mücadelede olan arkadaşları alınlarından öpüyorum.

Çünkü Beşiktaş’ın bu kanayan yarasıdır. Maalesef camiaya yararı olacak insanları bu yara uzaklaştırıyor. Bunun temizlenmesi şu andaki iktidara yönelik bir hamle değildir. Bugüne kadar gelmiş geçmiş olan sıkıntıların toplamıdır. Böyle bir hukuki mücadeleye iktidar da samimiyse destek vermeli. Bu temizliği yapsınlar o zaman yolları açık olsun.

Bu temizliği yaptığı takdirde ben bugünkü iktidara her türlü desteği veriyorum. Buyurun bir 3 sene daha istediğiniz gibi kulübü yönetebilirsiniz. Bu mücadele önemli bir mücadeledir. Buna herkesin destek vermesi gerekir. Beşiktaş, halkın ve doğruların takımıdır. Beşiktaş dürüst bir camiadır. Beşiktaş’ın tribünlerine baktığımız zaman kongrenin içerisinde aynı kompozisyonu göremiyorsun. Beşiktaş tribünlerindeki gönüldaşlık, kongrede hakkı olmayan üyelerin oy kullanması ile hiç örtüşmüyor.

Beşiktaş’ın başkan adayı Hasan Arat hem Galatasaraylı hem Fenerbahçeli çıktı

Beşiktaşlı olmayan eşi, dostu, mahalledeki arkadaşı sırf kendini destekledi diye üye yapılanların bu camiada yeri yok. Bu insanların oy atarken utanması lazım. Bu insanlar bizim camiamız hakkında fikir beyan edemeyen ve alakası olmayan isimlerdir. Sadece oy zamanı gelirler ve oy simsarları tarafından kullanırlar ve oyunu atıp, giderler. Benim tribündeki insanlarım bunu görmezler. Onlar neden üye olamıyor? Onları neden üye yapmıyorlar? Her şeyden önce o taraftarı üye yapsınlar.

Beşiktaşlıları üye yapsınlar. ‘100.000 üye yapacağım’ derken, kişilerin paralarını alıp üye yapmama yoluna gidiyorlar. Bunlar neden? Çünkü iktidar bende kalsın. Bunlar yanlış şeyler. Beşiktaş’ın bu düğümü çözmesi lazım. Bunu çözen Beşiktaş’ta saygı görür. İktidar kimseden korkmasın. Kimden korkuyorsunuz? Neden korkuyorsunuz? Neden bu temizliği yapmıyorsunuz?

Neden Beşiktaşlı olmayan insanlara oy hakkı veriyorsunuz? Neden bu işin ticaretini yapanlara yüz veriyorsunuz? madem bu kadar güzel şeyler yapılıyor, bunu da yapın. Benim tribündeki taraftarımın suçu ne? Onlar mı daha az Beşiktaşlı? Onlar birilerini tanımıyor diye mi üye olamıyorlar? Bunlar düzelmediği sürece barışı sağlayamayız. Şu anda hedeflerimiz olduğu için herkes mükemmel şekilde kulübünü destekliyor. İçimizde problemler yok demiyorum.

Şu anda hedefimize kilitlenip, bu meselelerin mutlaka konuşmamız gerektiği düşünüyorum. Kongre öncesi bunlar çözülmeli. Beşiktaş’ın ihtiyacı olan insanları bu camiaya kazandırmamız gerekiyor. En önemli isimler ihraç edildi. Bunları tekrar gözden geçirmek lazım.

Fulya davası

Bu karar Türk spor tarihinde bir milattır. Muhteşem bir karardır. Türkiye’de alınan bu karar birçok kulübün Genel Kurulunu etkileyecektir. Hak yerini bulmuştur. Bu mücadeleyi yapanları tekrar tekrar tebrik ediyorum. Bu büyük bir emektir. Şu andaki yönetim bunun aksini iddia ettiği takdirde kendini inkar etmiş durumuna düşer. Bunun da sorumluluğuna katlanır. O yüzden takdir kendilerindir. Ne şekilde karar vereceklerini göreceğiz.”

[adrotate banner=”103″]

Hasan Arat’ın borsadaki şirketi Arat Tekstil’in hisseleri dün seçimi kaybetmesiyle birlikte inişe geçti.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu