Hasan AratSpor Haberleri

Hasan Arat: Bursaspor Tabata parasıyla şampiyon oldu!

Beşiktaşlı eski yönetici Hasan Arat, Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaçırmasına sevinen Beşiktaşlılar’ı uyardı.

Ntv Spor Radyo’da yayınlanan Bülent Yüksel ile Sportif Görüş programı’na konuk olan Arat “Bursaspor Tabata parasıyla şampiyon oldu. Fenerbahçe taraftarının yaşadığı hüsran beni çok üzdü” ifadelerini kullandı.

İşte Hasan Arat’ın açıklamaları:

Tabata Parası ve Ertuğrul Hoca…

Bursaspor’un şampiyonluğunu, Ertuğrul Hoca’mızı, başkanı, taraftarı kutluyorum. Bu çok önemsenmesi gereken bir şampiyonluk. Başkasının üzüntüsü, Beşiktaşlı’nın sevinci olamaz, ben böyle bir sevinç içinde olmadım. Aksine bu şampiyonluğun hemen ardından, kendi öz eleştirimizi yaptım; bizim Tabata’yı aldığımız paraya, Bursaspor şampiyon oldu. Bizim üzerek yolladığımız hocamızla, Bursaspor şampiyon oldu. Kendi özeleştirimizi yapmamızın gerektiği bir anda, Fenerbahçe’nin şampiyonluğu kaybetmesine sevinmemiz gibi bir hata içerisine düşmemeliyiz.

Yanlış Anonsla insanların Hüsrana Uğraması Beni Çok Üzdü

Şampiyonluk gecesi beni en çok üzen olay, yanlış anonsla sevinen insanların hüsrana uğramasıdır. Sevindiğim olay ise Türkiye’de Türk bir spor adamının, özellikle Beşiktaş’tan yetişmiş bir spor adamının, talebeleriyle, son ana kadar mücadele edip, bu yarışı kazanmasıdır.

Ertuğrul Hoca beyefendiliğiyle, insanlığıyla, Beşiktaş’tan ayrılırken sergilediği tutumla, herkese örnek olmuştur. Türkiye o geceden çok dersler çıkarmalı, sadece Fenerbahçe şampiyonluğu kaybetti diye sevinmemelidir. Bu sevinci de doğru bulmuyorum, bırakalım Fenerbahçe bu meseleyi kendi içinde değerlendirsin.

Dünyanın Neresinde Var?

NationalTurk Haber

Benim camiam bakalım ne yapacak? Beni ilgilendiren bu. Ben şu anda transfer istemiyorum, bir Beşiktaşlı olarak gururla seyredeceğim gençleri görmek istiyorum. Bir yıl önce şampiyon oluyor, iki kupa alıyorsunuz, kırk milyon euro harcıyor, ikinci sene dördüncü oluyorsunuz… Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur.

Hasan Arat ve ortağı Ethem Sancak Siirt’e taşınıyorlar

[adrotate group=”63″] [adrotate group=”72″ banner=”72″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu