Ahmet Nur ÇebiHasan AratSpor Haberleri

Hasan Arat: ‘Geçmişle işimiz yok, İbra oylamasında el kaldırmadık.’

Beşiktaş’ta bugün yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda siyah-beyazlıların 35.başkanı olmak isteyen Başkan Adayı Hasan Arat, kulübü plazalardan dizayn eden bir yapının olduğunu belirterek, bunların Beşiktaş’tan elini çekmesi gerektiğini söyledi.

Hasan Arat : ‘Geçmişle işimiz yok! ‘

Her bir konuşmasında geçmişten hesap sorulmasını dile getiren Hasan Arat yapılan Ahmet Nur Çebi için yapılan ibra oylaması için ‘Geçmişle işimiz yok, İbra oylamasında herhangi bir şekilde el kaldırmadık.’ dedi.

Beşiktaş’ın sıkıntılı bir süreçten geçtiğini,yaptığı uyarıların yönetim kurulu tarafından dikkate alınmadığını aktaran Arat, “Sürekli bir taht oyunları oynayarak plazalardan Beşiktaş’ı dizayn eden bir yapı var. 23 seneden beri olan bir yapı. Bu yapının artık Beşiktaş’tan elini çekmesi lazım. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılara bırakmaları gerekiyor.

Beşiktaş’ın halk takımı olduğunu unuttular.

Beşiktaş’ın halk takımı olduğunu unuttular. Bu dizayn yüzünden Beşiktaş vakit kaybetti. Avrupa kupalarındaki şansını kaybetti.

Antrenör atamasını çok geç yaptılar. Şenol Güneş istifa ettiği anda Rıza Çalımbay’ı getirmeleri gerekiyordu. Camiayı iyi tanıyamadıklarını düşünüyorum. İyi okuyamadılar. Beşiktaş çok büyük hasar gördü. Sürekli uyardım ama kişisel ihtiraslar maalesef Beşiktaş’ın önüne geçti.” diye konuştu.

‘Beşiktaşlılar oyuna sahip çıksın’

“Artık söz Beşiktaşlıların.” diyen Hasan Arat, kongre üyelerine de çağrıda bulunarak, şu ifadeleri kullandı: “Beşiktaşlıların bugün gelip mutlaka oy kullanması lazım. 23 yıllık yapılanma maalesef kümeler oluşturmaya başladı.

SPK’dan Ceza Alan Hasan Arat A.Ş.’de Görev Alabilir mi?

NationalTurk Haber

Hasan Arat: “Sandıkların patlaması lazım.”

Beşiktaşlıların oyu üzerinde sürekli matematik yapıyorlar. Beşiktaşlılar oyuna sahip çıksın ve gelsin mutlaka oy kullansın. Her bir oy çok kıymetli. Buradaki bu düzene son vermemiz lazım. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılara teslim etmek gerekiyor. Bu değişimi yapabilecek sadece Beşiktaşlılardır. Genelde seçimlerde de yüzde 60 civarında katılım olmuş. Sandıkların patlaması lazım. Gelen her birey, Beşiktaş’a sahip çıkacak. Bu, köprüden önceki son çıkış. Bir daha bunun sonrası yok. Bu tehlikeyi bilerek çok önceden çalışmalarıma başladım. Tüm Türkiye’yi dolaşıyorum. Yurt dışına gittim. Çok çalışıyoruz. Beşiktaş kongre üyesi ve taraftarının tam anlamıyla ne istediğini çok iyi biliyoruz. Oyuncu ihtiyaçlarını da belirlemeye başladık. Çok hazırız.”

‘Taht oyunlarından vazgeçsinler’

Eski yönetimlerin hesap sorma vaadiyle göreve geldiğini ancak sürekli birbirlerini aklamaya çalıştığını savunan Hasan Arat, “Eski yönetime mahkeme açtık, diyorlar. Diğer taraftan anlaşma imzalıyorlar ve bu anlaşmalar genel kurula bile sunulmuyor. Beşiktaş’ın Fulya’da kaybettiğini biliyor musunuz? Bu yönetim Fulya ile ilgili çıkıp ‘Unutun bunları, geçti.’ diyor. Çünkü aralarında anlaşma imzaladılar. Bu anlaşmayı genel kurula sunmadılar. Bu maskeli balo devam ediyor.

Taht savaşları devam ediyor. Beşiktaş’tan vazgeçsinler. Herkes Beşiktaş’tan aldı ve gitti. Süleyman Seba’dan sonra Beşiktaş’a bir tek tapu kazandıramadılar. Olanları mahvettiler. Beşiktaş’ın artık yakasından düşsünler. Beşiktaş, Beşiktaşlıların kullanacağı oylarla eski DNA’sına, fabrika ayarlarına dönecek. Eğer dönmezse bu iş bundan sonra çok zor. Taht oyunlarından vazgeçsinler.

Tamer Mert: 1.7 milyar zarar bütçeleyen ‘Avansçıları’ ibra etmeyin

‘Geçmişle işimiz yok, İbra oylamasında herhangi bir şekilde el kaldırmadık.’

Hasan Arat, ibra oylamasının kendileri için önemi olmadığını söyledi. Arat,”Bu yönetim geçmiş yönetimin devamıdır. İbradaki tutumları bunu ispatladı. Bizim için ibra konusu önemli değildi. İbra oylamasında herhangi bir şekilde el kaldırmadık. Bizim mesaimiz yarın (bugün) sabah başlayacak. Bu yönetimle, geçmişle işimiz yok.Üç kişi çıkarıp bizim yöneticilerimizin aleyhine konuşturdular. Burası mali genel kurul, burada aleyhimize konuşmalar yaptırdılar. Biz bir disiplin kararı aldık ve bu konuşanlara müdahalede bulunmadık. Bizim hazırlığımız tamamen yarına yönelik.” dedi.
aslı

Hasan Arat “Sosyolojik olarak çok dikkat etmek gerekir.”

Neden hep aynı insanlar tekrardan geliyor? 3-4 kez ibra olmayanlar, tekrar yönetime gelmeye çalışıyor. Önemli ve çok kritik bir seçim. Beşiktaş, halkın takımıdır. Beşiktaş, Türkiye için çok önemli bir camiadır. Sosyolojik olarak çok dikkat etmek gerekir. Beşiktaşlıları küstürmeyin. Yetişen gençleri bedavaya sattılar. Üç gencin satıldığı fiyata 90 dakika oynamayan oyuncu aldılar. Kendi gençlerimize sahip çıkamadık. Bu mu Beşiktaşlılık?”dedi.

A.Ş’de Başkan Aslı Üstünkaya mı oluyor ?

Beşiktaş’ta Hasan Arat’ın seçilmesi halinde A.Ş Başkanlığını yapıp yapamayacağı tartışılırken Hasan Arat cephesinden ilginç bir açıklama geldi.

Hasan Arat, siyah-beyazlıların eski başkanı Mehmet Üstünkaya’nın kızı olan Aslı Üstünkaya’nın A.Ş Başkanlığını yapacağı açıklandı.

Hasan Arat’a suç duyurusu

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu