Murat Hazinedar: Rantı Kesilen Güruh Beni Suçladı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Rüşvet suçlamasıyla tutuklanan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar mahkemede kendini savundu. İddiaları reddeden Hazinedar iddianame için “Çöp niteliğinde” dedi.

İstanbul 31. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu olarak yargılanan Murat Hazinedar Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, tutuklu sanıklar Çetin Kırışgil ve Hüseyin Avni Sipahi ile bazı tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Murat Hazinedar: Hesap soracağım

“Sözde iddianame” için savunma yapmayacağını söyleyen Murat Hazinedar “Hukuken çöp niteliğinde olan iddianameye karşı savunma yapmak ona az da olsa meşruluk katar. Tamamen saptırılmış ya da uydurulmuş, bu saçmalıklara dair bir şey söylemek zorunda olmak inanın nereden başlayacağımı bilmiyorum. Açılan bu dava siyasi bir kumpas davasıdır. Mahkemelerden ve bizi kirletenlerden hesap soracağım.

Bu dava siyasi bir kumpas davasıdır. Neden 3 sene 9 ay görev yapmış, hukukçu, imarı durdurmuş bir kişi olarak yüzlerce suçlamaya maruz kalır. Tam 7 yıldır, FETÖ ve PKK suçlamalarına maruz kaldım. Hakkımda 351 soruşturma, 4 MASAK raporu düzenlendi.

Hakkımdaki MİT, MASAK raporları temiz. Birileri haber yapıyor, Başbakanlık inceleme başlatıyor. Kaçaklara izin vermeyerek rant kapısını kapattım. Rahmetli İBB Başkanı Kadir Topbaş ve ekibiyle birlikte çalıştım” diye konuştu.

Bankamatik memurluğuna izin vermediğini ileri süren Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, “Hiç bankamatik çalışanımız olmadı, mesai rantı ekonomisi vardı belediyede, bunları durdurdum. Şimdi belediye yeniden eski düzenine döndü. Rantı kesilen güruh bana bu suçlamaları yöneltti” dedi.

Beşiktaş Belediyesi başkan yardımcısı Halime Şahin’in dosyada müştekilerin başı olduğunu belirten Hazinedar, bunun nedeninin de Şahin’in çocuğuna belediyeden ihale verdiğini ortaya çıkardığı için olduğunu ve bundan ötürü yargılandığını söyledi.

Murat Hazinedar’a 154 Yıl Hapis İstemi
Tutuklanan Murat Hazinedar Hakkındaki İddialar

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA PROJESİ

Yunanistan Kira Garantili Golden Visa Programı Satılık Gayrimenkul

Polat Akatlar Skandalı: Boğaziçi Sit Alanına 15 Kat İmar!

Boğaziçi Sit Alanı etkileme bölgesinde yer alan Levent Mahallesi’ndeki eski 4. Gazeteciler Sitesi içerisindeki alana Beşiktaş Belediyesi tarafından 15 kat imar izni verildiği ortaya çıktı.

Polat Akatlar Skandalı: Boğaziçi Sit Alanına 15 Kat İmar!

 

5/5 (1 Review)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: