Münevver Karabulut’un yeni otopsi raporundaki detaylar

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Münevver Karabulut’un yeni otopsi raporu tamamlandı ve savcılığa ulaştırıldı.

Raporda cinayete yeni boyutlar ekleyecek önemli bulgulara yer verildi. Otopside Münevver’in kullandığı takma tırnağın altında 4 farklı kadına ait ‘atipik’ hücre tespit edildi. Bu hücrelerin takma tırnakları daha önce kullanan kadınlara ait olabileceği tahmin ediliyor.

Başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut’un giysisinde iki farklı erkeğe ait sperm bulunduğu yönünde hazırlanan ilk otopsi raporu, ikinci spermin kirli otopsi masasından bulaştığı anlaşılınca büyük skandal ya ratmıştı. Bunun üzerine soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz, Adli Tıp Kurumu’ndan kapsamlı yeni bir rapor hazırlanmasını talep etti. Yeni otopsi raporu Adli Tıp Kurumu tarafından tamamlandı ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Yeni raporda cinayete ışık tutabilecek yeni bulgulara yer verildi. İşte rapordaki tespitler:

TESTEREDE CEM’İN DNA’SI: Cinayette kullanılan testere ile olay yerinde ele geçirilen iki poşette bulunan örneklerle firari zanlı Cem Garipoğlu’nun babasından alınan DNA örneği karşılaştırıldı. Yapılan incelemeler sonucu bu örneklerin Cem Garipoğlu’na ait olduğu anlaşıldı. Testerede ayrıca testereyi satan nalbura ait parmak izi de bulundu. Ancak şüpheye yer bırakmamak için bu kişinin parmak izi ya da el dokusu örneğinin Karabulut’un cesedinde olup olmadığı da incelendi. Ancak yapılan incelemelerde ceset üzerinde böyle bir örneğe rastlanmadı.

TIRNAKTA GARİPOĞLU AİLESİ’NİN İZLERİ DE VAR: Münevver Karabulut’un takma tırnakları üzerinde yapılan incelemelerde ise takma tırnaklarda dört ayrı kadına ait ‘atipik’ hücre tespit edildi. Takma tırnakların daha önce başka kadınlar tarafından da kullanılmış olabileceği ve ‘atipik’ hücrelerin de bu kadınlara ait olabileceği muhtemel. Münevver Karabulut’un cesedinde yapılan incelemede tam bir doku örneği değil, Garipoğlu soyağacına ait Atipik hücreler bulundu. Atipik hücrelerin Garipoğlu Ailesi’nden kim ya da kimlere ait olduğunun tespit edilemedi. Şu ana kadar cinayette Cem Garipoğlu’nun yer aldığı saptandı ancak ailesinden kimin ya da kimlerin olduğunun kesin tespiti yapılamadı.

SPERM ÖRNEĞİ MÜNEVVER’İN BABASINA AİT: Otopside Münevver Karabulut’un bakire olduğu ortaya çıktı. Münevver’in iç çamaşırında bulunan sperm örneği cinayetle ilgili gözaltına alınan tüm şüpheliler ile Karabulut Ailesi’nin fertlerine ait DNA örnekleriyle karşılaştırıldı. Sperm örneği baba Süreyya Karabulut’tan alınan DNA örneğiyle örtüştü. Ancak sosyal yaşam gereği Münevver Karabulut ve babası Süreyya Karabulut’un aynı evde yaşamaları, aynı çamaşır sepetini ve aynı çamaşır makinesini kullanmaları nedeniyle babanın spermi çamaşırdan çamaşıra bulaşmış olabilir.

SPERM MASADAN BULAŞTI: Münevver Karabulut’un cesedinde bulunan ikinci sperm örneği, genç kızdan önce otopsisi yapılan ve bir trafik kazasında yaşamını yitiren bir başka kişiye ait. Sperm Münevver’in giysisine masadan bulaştı.

CİNAYETTE KULLANILAN BIÇAK AYNI SERİDEN: Cinayetin ardından Karabulut’un birkaç farklı bıçakla öldüğü iddiaları ortaya atılmıştı. Otopsi raporunda cinayette kaç bıçak kullanıldığının kesin olarak tespit edilemediğine yer verildi. Ancak genç kızın vücudundaki yara ve kesiklerin aynı seriden ve neviden bıçakla açıldığı belirtildi.

ARKADAŞLARI TEMİZ ÇIKTI: Raporda, cinayetle ilgilerinin bulunabileceği şüphesiyle gözaltına alınarak adli kontrol uygulanan Cem Garipoğlu’nun 10 arkadaşının DNA örneklerinin de ceset üzerinde ve olay yerinde bulunan deliller üzerinde bulunan örneklerle uyuşmadığı da vurgulandı.

Atipik hücre nedir?

Hücre döküntülerine verilen isim… Bunların içinde ter, gözyaşı, ağız dokusunun içinde bulunmadığı tükürük ve vücut salgısı atipik hücrelerin içinde yer alıyor. Atipik hücreyle kişinin ait olduğu soyağacı yani YSTR kromozomu belirleniyor ancak birebir kişi tespiti yapılamıyor.

DOKU ÖRNEĞİ nedir?

Hücre sayısının tam olduğu örneğe verilen isim… Kıl, sperm, deri parçaları ve ağız dokusunun içinde yer aldığı tükürük doku örneğine giriyor.

Doku örneğiyle kişinin DNA’sı belirlenebiliyor.

Baba Süreyya Karabulut: Garipoğlu Ailesi ayin yaptı

ADLİ Tıp Kurumu’nun Münevver Karabulut cinayetinde savcılığa verdiği raporları değerlendiren Süreyya Karabulut, olayın ilk gününden beri söylediği ’Garipoğlu Ailesi ayin yaptı’iddiasını tekrarladı: “Adli Tıp’la ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. En sonunda el attı, rapor çıktı. Rahmetli kızım takma tırnak kullanırdı. Tırnaklarında bir bayana ait doku izlerinin çıkması gayet normaldir. Ben olayın ilk gününden bugüne kadar bu cinayeti Cem Garipoğlu’nun tek başına işlediğine asla ve asla inanmadım. Cem Garipoğlu, kızımı o eve tek başına götürmedi. Kızım o eve getirildi. O evde ayin yapıldı. Garipoğlu Ailesi ayin yaptı. Bu bayana ait olan dokular annesine veyahut babasının beraber yaşadığı Gülşen diye bir bayana ait olabilir. Artık yavaş yavaş çember daralıyor. İnanıyorum ki bu katilleri devlet en kısa zamanda çıkartacaktır.”

Haber: Vatan

Share.

1 Yorum

  1. ayşegül koç on

    CANım benim bitanem münevverim canım ablacım seni çok ama çok seviyorum???Benim adım ayşegül seni gerçketen hiç unutmuyucam???
    Allah annene babana sabır versin gerçekten çok üzüldüm inşallah o şerefsiz bulunurda sizde rahatlarsınız pislik köpek keşke elimde bir şey olsada size yardım etsem ama edemiyorumki daha 12 yaşındayım ama seni ve aileni çok seviyorum canım sen benim için masum bir meleksin???

Leave A Reply