“İsmail Ünal’ın bir lafıyla Akatlar Spor Kulübü bitirilemez”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın önemli amatör kulüplerinden Akatlar Spor Kulübü Başkanı Necati Avcılar, 11 ay önce kendilerine tahsis edilen halı sahaya 2 kulübün daha gönderilmesi üzerine isyan etti.

Beşiktaş Postası’na açıklamalarda bulunan Avcılar, “Küçücük halı sahada 3 kulüp nasıl antrenman yapacak. İsmail Ünal gelsin görelim nasıl olacak” dedi.

Başkan Necati Avcılar, Akatlar Spor Kulübü’nün içinde bulunduğu sıkıntıyı şöyle anlattı;

2005’TE SAHAMIZ ELİMİZDEN ALINDI

“2005 yılında Akatlar’daki halı sahadan çıkmamız için Büyükşehir Belediyesi yazı gönderdi. Beşiktaş Belediyesi de buna çanak tuttu. Çünkü diğer taraftan Ortaköy’deki spor alanı Serdar Bilgili’ye inşaat alanı olarak verildi. Kurumlarla kötü olmama adına bizi sahamızdan çıkardı.

3.5 SENE CAMİ YANINDA BARINDIK

Sonra biz 3.5 sene caminin sağında solunda, köşelerinde barındık. Daha sonra ise çok uğraşarak ufak bir halı saha aldık Beşiktaş Belediyesi’nden. Fakat şimdi 11 ayın ardından bu küçücük halı sahayı 3 tane kulübün kullanmasını istiyor.

KÜÇÜCÜK HALI SAHADA 3 KULÜP NASIL OLUR?

Zaten halı saha 18 metre eninde 35 metre boyunda küçücük bir saha. Yan tarafında da kulüp binası olarak iki tane konteynerın olduğu bir yer. 3 tane kulüp burada nasıl barınır? Bizim itirazımız buna. Sen burada var olanı hepten yok edeceğine en azından Beşiktaş’ta belli yerler var. Oralara halı saha mı yapacaksın, tesis mi yapacaksın, ne yapacaksan yap. Bu kulüpler de sebeplensin.

ÇİLEKLİ TESİSLERİ NEDEN BAHÇEŞEHİR’E VERİLDİ?

Buralar için alternatifler de var. Etiler Lisesi’nin yanındaki arazi, Belediye’nin Çilekli Tesisleri gibi. Ama Belediye ne yaptı? Tuttu Çilekli tesislerini Bahçeşehir Üniversitesi’ne verdi. Madem Beşiktaş’ta böyle bir yer sıkıntısı var, olan tesisi neden Bahçeşehir Üniversitesi’ne veriyorsun?

İSMAİL ÜNAL’IN BİR LAFIYLA ÇIKMAYIZ!

Ben diğer kulüpleri oraya sokmam tabi. İsmail Ünal kendisi gelsin onlarla beraber. O sahada antrenman yapalım bakalım nasıl olacak. Sonucun ne olacağını ben de bilmiyorum. Ama biz oraya o kadar emek verdik. İsmail Ünal’ın bir lafıyla da çıkmayız.
Çıkmayız çünkü biz çok zor şartlarda 515 çocuğa spor yaptırıyorduk. Sahamızı aldıktan sonra 50-60’a düştü. Bu küçük halı sahaya rağmen 11 ay içerisinde 280’e çıkardık sporcu sayımızı. 6 kategoride mücadele ediyoruz.

Bu arada Beşiktaş Postası yazarlarından Gürol Bağcı da son yazısında Akatlar Spor Kulübü’nün içler acısı durumuna değinmişti.

GÜROL BAĞCI’NIN YAZISI

Share.

Leave A Reply