Aşçıoğlu ConstructionFulya DavasıHaberSpor Haberleri

Fikret Orman’dan son açıklamalar

fikret orman kursuu e1332599179383Fikret Orman: Tetikçi değilim / Beşiktaş Haberleri… Beşiktaş’ta yarın yapılacak kongrede başkan adayı olmasına kesin gözle bakılan Fikret Orman NTV Spor Radyo’da Bülent Yüksel’in sorularını yanıtladı.

İşte başkanlık koltuğuna oturmasına kesin gözle bakılan Fikret Orman’ın, seçimden önce siyah-beyazlı camiaya gönderdiği son mesajlar:

Bu kadar başarısız bir baskandan sonra gelmem büyük avantaj

Böylesine başarısız bir başkandan sonra göreve gelmeyi %100 avantaj olarak görüyorum. Bu nedenle de dürüstlük ifadesi olarak ne yapacağımızı olduğu gibi daha önceden söylerken, kamuoyunu hazırlamaya çalışıyorum. “Gerekirse iki ay sonra genel kurula gitmekten de çekinmem” dedim evet. “Beni eleştirmesinler” dersem hiç konuşmamam lazım. Dünyada hareket eden her şey hata yapar; kolonlar sütunlar yapmaz. Malı genel kurulda bir sonraki yılın bütçesi onaylanmadı. Borcun ne olduğu henüz belli değil. O sulanmamış bütçeden harcama yapmak da mümkün değil. O söylemimin sebebi budur.

Kimsenin tetikçisi değilim ama hata örtmeye de gelmedim!

Hesap sor” diyenlerin içinde, senelerin vermiş olduğu bir kin var; haklılık payları da var… Ama Demirören ve yönetimleri, uzaydan gelmediler, genel kurulların oyuyla geldiler. En çok bağıranlar da 2004’de Demirören ile beraber olanlar.. En çok onlardan ses çıkıyor. Çünkü ” aldatıldık” hissi taşıyorlar. Ben kimsenin tetikçisi değilim! Kimsenin ayıbını örtmeye de gelmedim! Net konuşuyorum; algılamak isteyen algılar.. Beşiktaş’ın bir kuruşuna zeval gelecek bir ilişkinin içerisine girmem. Ama kin-nefret üzerine de bina inşa etmem. Bakacağız, hata varsa da bunu saklamayacağız.. İnsanlar benden kafa göz yatmamı bekliyorsa da beklemesinler!

Bana inanmak istemeyenlere yapacak bir şeyim yok…

“Fikret Orman’ın etrafını sarmışlar” diyenlere söylüyorum… Ben çok akıllı bir adamım. Hiç aptal bir adam değilim! Zaten Beşiktaş başkanlığı yapmayı hedefleyen birine de bu muammeleyi yapmak, kimsenin haddine de değildir! Kimseye de müsade etmem. Herkesi tanırım; onların yanındakiler iyi, bunlar kötü.. Herkesi bilirim. Ben bir yere adayım. “Seçim bürosuna o gelmiş” diyenlere… Kapıya polis mı dikeceğiz; o gelmesin, bu girmesin diye? Ben programımı açıklıyorum.. İnanmak istemeyenlere yapacak bir şeyim yok. Herkesin de beni sevmesini bekleyemem. Polyannacılık’a da soyunmuş değilim. Bu dediklerim kayıtlara geçmiyor mü; yapmazsam önüme çıkarmayacak mısınız? Senaryo yaratmak isteyenler yaratsın. Ama “Ürettikleriniz yalan” diyorum…

Sahte üyelik meselesi çözülecek, Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar yönetecek!

Sahte üyelikler Beşiktaş’ta vardır! Skıntıdır da ama ben mı yarattım? Müsebbiplerinin bana destek verdiği iddialarına gelince.. Ben bir yere adayım ve kimseye “bana destek ver” ya da “verme” demem. Sahte üyeliklerle ilgili tüzüğü yeniden yapılandıracağımı; kongre üyelik giriş aidatını düşüreceğimi, yıllık aidatı da yükselteceğimi söylüyorum.. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar’ın yönetmesini istiyorum.. Sahte üyelik meselesinin kahramanları benim etrafımda değil, Beşiktaş’ın etrafında; kimlerden bahsediyorsanız.. Bunlar bizim gerçeklerimiz!

Fulya ile ilgili açılan davaların sonuna kadar arkasındayım!

Fulya ile ilgili en büyük mücadeleyi ben verdim. Yaşar Aşçıoğlu arkadaşım, iyi tanırım ama Beşiktaş’ın menfaati neyi gerektirirse onun üzerinden mücadele ederim, kavga etmek gerekirse kavga ederim. Talep ettiğim yer Beşiktaş Başkanlığı, kulübün menfaatleri zıddına hareket etmemi, kimse düşünemez. Ben o günlerde “burayı böyle yapmayalım, Beşiktaş inşaat diye bir şirket kurup öyle yapalım. Yerin altındaki değersiz yerleri, otopark katlarını bize verip, %67 diye gösteriyorlar” dedim, dinlemediler. Bugün “kat artışlarından dolayı kasamıza fazladan para girmeli” diye üyelerimizin açtığı davalar devam ediyor. Bu davalara sonuna kadar sahip çıkacağım!

Bana terbiyesizlik etmesinler!

Hesap sormamı isteyenler, kaçan şampiyonluğu da sormamı istiyor evet.. 2004 yılında kaçan şampiyonluğu da sorayım, 8-0 biten Galatasaray – Ankaragücü maçını da sorayım.. Hiçbir şeyin üzerini örtmem, kimse bana bir şey teklif etmedi, kimseyle bir pazarlık yapmadım… Bana da başkalarına da terbiyesizlik ve saygısızlık yapılmasın! Yalan üretiyor, yalan makinaları!

İsmail Ünal’ın arkamda olmasından hicap mı duyacağım; gurur duyarım?

İsmail Ünal arkamda mı? Olması lazım. Kendisi Beşiktaş Belediye Başkanı ve aynı zamanda kendisiyle Beşiktaş Kulubü’nde aynı yönetimde çalıştık, artı bir siyasi kimliği temsil diyor. Ne bana birini yönetime almamı önerdi ne de bir kişi için “çıkart” dedi. Bir defa ziyaret ettim, bir defa da telefonda konuştuk “hayırlı olsun, Allah utandırmasın” dedi. Ne yani; İsmail Ünal beni destekledi diye, bundan hicap mı duyacağım? Gurur duyarım ancak! Serdar Bilgili’yle ise tek kelime konuşmadım. Aday olan kişi benim! Kimle rahat çalışacaksan onu listeme alırım; İsmail Ünal’a, ona-buna yakınlığına bakmam. Keşke de yakın olsalar, ne var ki? Murat Aksu’nun ekibindende üç kişi var yönetimimde.. Değerli insanları Beşiktaş’a yönetici yapmak suç mu?

Adım Fikret Orman, kimsenin devamı olmam!

Benim adım Fikret Orman! Neden kimsenin devamı olayım ki? Ve öyle bir liste oluşturdum ki bu yönetimden gelecekte %100 başka başkan ya da başkanlar çıkacaktır… Keşke onsekiz başkan çıksa! Gurur duyarım…

Dava açmakla olmaz, gücü elinize aldıysanız olur ve şimdi olacak!

2006’daki malı genel kuruldaki ibra etmeme-etme olayından dolayı sağlığım bozuldu. Bir daha da kimseye “ibra et-etme” diye de karışmadım. Kulüpte usülsüzlük varsa ibra edilse de edilmese de sorulur. Biz neden “2004’ten bugüne hesaplar incelenecek” diyoruz? Her yıl ibra edildi, bakarsanız… 2006 yılında ibra etmeyen üyelerin açtığı dava, hala sonuçlanmadı. Dava açmamış olmuyor. Mesele gücü elinize aldığınız, iktidar olduğunuzda o konuları ele almaktır. Parlak parlak isimleri olanlar, başkan olması istenenler, genel kurullara gelmez, yorum yapmazlar. Ama onları isim vererek rencide etmem. Amacım camiayı birleştirmek.

Serdal Adalı’nın yerinde olsam Madrid’e gitmezdim!

Altyapı sporcularımız barakalarda soyunurken; popülizm için milyon milyon Euro’larla oyuncu getirilirken, bu camia neden bu işlere sahip çıkmadı? Ben de diyorum ki; ben sahip çıktım ve aday oldum. Benim başkan olduğum yerde bunlar olmayacak! Şan Ökten Tesisleri’nin yapımını, en kısa zamanda tamamlayacağım. Herkes başkan adayıyken, şov olsun diye A takım maçlarına gider, ben buraya A2 maçından geldim. Serdal Adalı’nın A.Madrid maçına, Madrid’e gitmesi de eleştirilecek bir şey değildir ama ben olsam gitmezdim.

Levent Erdoğan dernekleri bırakacak kulübün 120’ye yakın davasına bakacak..

Levent Erdoğan, Demirören’e muhalif olduğu noktasında üyeleri ikna edemedi diye elinde pankartlarla sokak sokak dolaşsın mı; ne yapsın? Silah çekip vursun mu, ne yapsın? Levent Ağabey 2004’te de yönetimime aldığım birisi, dernekleri seviyor, insanlar da onu seviyor. Ama benim onu listeme alma sebebimin derneklerle %1 alakası yok. Çünkü o dernekler, beni desteklediklerini zaten açıklamışlardı. Son ana kadar Levent Erdoğan listede degildi. Cesur adam ve inanılmaz Beşiktaşlı. Millet listeye girmekten kaçarken “Maddi-manevi yanındayım” dedi bana. E Beşiktaş’ın da 120’ye yakın davası var.. Çok önemli bir hukukçu.. Dolayısıyla dernekleri bırakacak o davalara bakacak.

Kimsenin şahsi problemlerini çözmeye gelmiyorum…

Levent Çifter’in durumunu, başkan olduktan sonra değerlendireceğim. Çok fazla personel var, azaltmak gerektiğini düşünüyorum. Beşiktaş’da herkesin herkesle problemi var. Kimsenin şahsi problemini çözmeye gelmiyorum! Beşiktaş’ı yönetmek için geliyorum. Ben olsam BJK TV’yi asmazsın, zarar ve masraf üretiyor. Ama kapatmak, prestij kaybı olur. Dolayısıyla FB TV bu işi becerebilmişse biz de televizyonumuzu kar eden hale getireceğiz. Bir üniversite kurmayı düşünüyorum ama proje henüz tamamlanmadı…

[adrotate banner=”232″]

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu