Fikret Orman fark attı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Fikret Orman fark attı / Beşiktaş’ta seçim heyecanı… Beşiktaş’ın Olağanüstü Genel Kurulu bugün gerçekleştirildi. Kullanılan 4623 oyun 4 bin 27’sini alan Fikret Orman Beşiktaş’ın yeni başkanı oldu.

Beşiktaş Kulübü, olağanüstü seçimli genel kurul toplantısıyla birlikte 33. başkanını seçti. 4623 üyenin oy kullandığı olağanüstü seçimli kongre sonunda 4 bin 27 oy alan Fikret Orman siyah-beyazlı kulübün yeni başkanı oldu… Yıldırım Demirören’in TFF Başkanı olması ile birlikte başlayan seçim süreci sonuçlandı ve Beşiktaş’ın yeni başkanı belli oldu. Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte yapılan ve 4623 kongre üyesinin katıldığı seçimde 4 bin 27 oy alarak Beşiktaş Kulübü’nün 33. başkanı oldu. Diğer adaylardan Bülent Deriş 368, Nazmi Koca ise 152 oy alabildi.

Fikret Orman’ın listesi

Asil üyeler: Ahmet Nur Çebi, Tamer Kıran, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Adnan Dalgakıran, Berk Hacıgüzeller, Levent Erdoğan, Nusret Altınbaş, İsmet Berkan, Cem Bilge, Yalçın Kaya Yılmaz
Yedek üyeler: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Seyit Ateş, Metin Albayrak, Mesut Urgancılar, Abdullah Sözer

Beşiktaş’ın yeni başkanı olan Fikret Orman kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi: “Size söz veriyorum, doğruları duyacaksınız, sizleri kandırmayacağız. Şeffaf bir yönetim olacak. Az laf, çok iş yapacağız. Çağdaş bir Beşiktaş yaratacağız. Tehşis belli, tedavi belli. Vakit alacak ama güneşli günler yakın zamanda gelecek..”

Serdar Bilgili: Beşiktaş’tan sportif başarı beklenmesin

Beşiktaş Kulübü eski başkanlarından Serdar Bilgili, yapılan seçimin Beşiktaş tarihinin en zor seçimlerinden birisi olduğunu söyledi.
Beşiktaş Kulubü’nün başkanlık seçiminin yapıldığı Harbiye’de bulunan İstanbul Kongre Merkezi’nde oyunu kullanan Bilgili, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Seçimin Beşiktaş camiasına hayırlı olmasını dileyen Serdar Bilgili, “Bu seçim, Beşiktaş tarihinin en zor seçimidir. Seçim açısından neticesi az çok bellidir. Bu yönetim Beşiktaş tarihindeki en sıkıntılı, en zor Beşiktaş’ı devralacak. Allah yardımcıları olsun. Birçok kişi görevden kaçarken bu arkadaşlarımız cesaret gösterip seçime girdiler. Beşiktaş camiasının destek olması gerekiyor. Yeni yönetimi zor günler bekliyor. Her zaman yanlarında olmak lazım.” diye konuştu.

Bir gazetecinin, ‘Bir ara başkanlık için sizinde isminiz geçti’ hatırlatmasını yapması üzerine Bilgili, “Benim başkanlık yapmam söz konusu değil. Ben o defteri 2004 yılında kapatmıştım.” dedi.

2004 yılında görevi bıraktığı zaman Beşiktaş Kulübü’nün 17 milyon dolar borcu olduğunu hatırlatan eski başkan Bilgili, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şu anda mali bilançolara bakarsanız Beşiktaş’ın durumu hiç iç açıcı değil. Kulübün 350 mliyon dolar civarında borcu var. Bu borcun kaldırılması zor. 8 yıl içinde borçlar 300 milyon dolar artmış durumda. Bana göre önümüzdeki 2 – 3 yıl içinde kimse Beşiktaş’tan saha başarısı beklemesin. Kulübün mali olarak ayakta durması lazım. Beşiktaş’ı kendi kendine yeten kulüp haline getirmemiz lazım. 2 – 3 yıl içinde sportif değil mali başarı beklenmeli.”

Serdar Bilgili, daha sonra başkan adayı olan Fikret Orman ile basın mensuplarına poz verdi.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: