Basketbolda neler oluyor?

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Basketbol Şube Koordinatörü Hasan Bozkurter, hem bayan hem de erkek takımıyla ilgili basında çıkan iddiaları yalanladı.

Beşiktaş Cola Turka bayan takımının hafta sonu Fenerbahçe’yi 80-61 mağlup ettiği karşılaşma öncesinde yabancı oyuncuların paralarını alamadıkları gerekçesiyle maça çıkmak istemedikleri ve yönetici Şeref Yalçın tarafından son dakikada ikna edildikleri ileri sürülmüştü.

İddiaları hatırlattığımız Hasan Bozkurter, “Hiç öyle bir şey yok. Nereden çıkarıyorlar bunları bilmiyorum. Öyle bir boykot yapsalar bütün hafta boyunca antrenmanlara çıkmazlar. Zaten hepsinin menajeri var. Böyle bir boykot ve tehdit olayı yaşanmamıştır. Zaten kızlarımız maça çıkarak şampiyonluk yolundaki en büyük rakipleri Fenerbahçe’yi çok rahat bir şekilde devirmişlerdir.” diye konuştu.

20 Şubat’ta Türkiye Kupası’nda Efes Pilsen ile oynanan karşılaşmada doping içeren ilaç kullandığı tespit edilen Dennis Mims hakkında da açıklamalarda bulunan Bozkurter, “Kullanılmaması gereken ilaçları kullanmış. Doğal olarak da doping kullandığı tespit edildi. Sonuçta şeriatın kestiği parmak acımaz. Biz bu oyuncuyla yollarımızı ayırdık. Doping kullanan bir sporcu Beşiktaş’ta asla barınamaz” dedi.

Hasan Bozkurter, basında Mims’in uyuşturucu kullandığı için takımdan gönderildiği yönündeki iddiaları da yalanladı.

Bu olayın ardından önümüzdeki sezon öncesi yapılacak Kulüpler Birliği toplantısında bu konuyu tartışarak Basketbol Federasyonu’na başvuracaklarını belirten Bozkurter, “Oyuncunun yaptığı doping nedeniyle kulüpler mağdur oluyor. Transfer kontenjanımız dolduğu için önemli bir pozisyonda oyuncu eksikliğimiz doğdu. Federasyonun doping kontrollerini maçlardan sonra değil de oyuncular geldiklerinde ve 15-20 günlük aralıklarla yapması lazım ki böyle bir olay meydana geldiğinde kulüpler tedbirini alabilsin. Bu konu sadece Beşiktaş’ı değil tüm kulüpleri ilgilendiriyor.” şeklinde konuştu.

Beşiktaş Postası

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: