Spor HaberleriBJK HaberleriFulya Davası

Büyük Skandal! Çebi: “Fulya’da Beşiktaş’ın Kaybı Yoktur, Konu Kapanmıştır”

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın Fulya projesinde zarara uğratılmadığını, konunun kapandığını iddia etti. Aynı Çebi, Beşiktaş’ın Fulya’da 100 milyon dolara yakın zararı olduğunu söylemişti.

Ahmet Nur Çebi, Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamalarda Fulya ile ilgili şunları söyledi:

“Fulya’nın sorulacağını tahmin ettim, gelirken aldım geldim. Siz sormasanız bile konuyu açıklayacaktım. Bağış kampanyasının başladığı bir günde özellikle bizim rakiplerimizden biri olan Hürser Tekinoktay beyefendinin çıkıp aynı gün ‘Biz Fulya davasını kazandık, burada 100 milyon dolar var başkan kampanya yapana kadar gitsin takip etsin buradan parayı alsın’ gibi bir söyleme başladı. Ya biliyor ya bilmiyor. Bunun doğrusunu bilip de yapıyorsa zannediyorum doğru olmuyor. Ama ben bilmediğini, eksik bildiğini düşündüğüm için, kamuoyunu da çok eksik yönlendiriyorlar. Ona da çok üzülüyorum. Kampanyanın başladığı gün sen neden hainlik yapıyorsun? Böyle bir şeyi neden söylüyorsun? Kendi reklamını yapmak açısından mı yapıyorsun bunu? Ne anlamda yapıyorsun? Olay çok basit burada bütün dosyalar.

Fulya’yla ilgili Aşçıoğlu ile olan davamız zaten yıllar evvel görülmüş, tahkim kararını vermiş. Yargıtay onamış, burada herhangi bir şekilde hesaplaşma yapılırken kontratların geçerli olduğu, kontratlarda da olanların uygulandığı, dolayısıyla Beşiktaş’ın yapılan kontrata göre burada bir haksızlığın olmadığı söyleniyor. Yargıtay’dan onanmış.

Ahmet Nur Çebi: “Birileri o dönemde bu numarayı yapmış.”

Cengiz Sarıkaya diye bir arkadaşımız var. Yıldırım Demirören’in olduğu bir yönetimin ibra olmamasıyla ilgili bir dava açıyor. Daha sonra Hürser Tekinoktay beyefendi de bir dava açıyor. Bu dava Cengiz Sarıkaya’nın açmış olduğu davayla birleştiriliyor. Bu davanın sonucunda mahkemenin verdiği karar aynen şöyle söylüyor; “Mahkeme kararına gerekçe olarak Del Bosque ve Matteo Ferrari’ye ödenen tazminatlar nedeniyle derneğin zarara uğradığı kabul etmiş ve bu gerekçe temelinde ibranın iptaline karar vermiştir.”

Aynı karar içerisinde “Fulya projesi yönünden kat karşılığı inşaat sözleşmesine aykırı fazladan kat inşa edildiğini fark ettiği, müteahhite müdahale etmemelerinin vahim bir idari hata olduğunu, sözleşmeye aykırı yapılan kısımlardan Beşiktaş Jimnastik Kulübünün herhangi bir pay almadığını, soruları üzerine 2 milyon doları ile 95 metrekare büyüklüğünde bir daire ve Şan Ökten tesislerinin modernize inşaatı sözünü aldıklarını beyan ettiğini, diyor. Falan falan diyor bu devam ediyor.

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı için suç duyurusunda bulunuldu

Fulya projesi nedeniyle herhangi bir ibra iptaline gitmemiş, bu konuyu ibra iptal gerekçesi olmaktan açık ve ayrıntılı biçimde çıkarmıştır. Yani mahkeme bahsedilen Fulya konusunda ibranın iptalinin söz konusu olamayacağını söylüyor. Ferrari ve Del Bosque’de var ancak Fulya’da yok diye bağlıyor.

Yani bahsi geçen Fulya’da bizim dava açabileceğiniz herhangi bir şey yok. Mahkeme Fulya’da herhangi bir hata görülmemiştir diyor. Ama arkadaşlar aylardan beri ‘Git Fulya’yla ilgili dava aç’ diyor. Fulya’yla ilgili dava açılmış 6-7 sene önce, mahkeme kararını vermiş. Bu sözleşmeye göre Beşiktaş’ın kaybı yoktur demiş konu bitmiş.”

Tahkim Skandalının Detayları! 4 Üyenin Tamamı Nurol İnşaat Bağlantılı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu