Tamer Mert’in Ahmet Nur Çebi açıklaması

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hafta sonu Ahmet Nur Çebi‘nin Tamer Mert’in kendisini ibra etmemesinden dolayı ona sitem ettiği ve “Tamer Mert benim arkadaşımdır. Ben buraya geleyim diye neler yaptı inanamazsınız. Şimdi gelmiş beni eleştiriyor, eleştirdiği yerlere cevap vereceğim.” demesine istinaden Tamer Mert açıklama yaptı.

Tamer Mert’in Ahmet Nur Çebi cevabı şöyle oldu.

Ahmet Nur Çebi Beyin Pazar günkü konuşmasında adımı anarak yaptığı açıklamalar üzerine aşağıdaki konuları değerli camiamızla paylaşma gereği duydum .
Sevgi ve selamlar .

1- Evet arkadaş olduğumuz doğrudur, bir hukukumuz vardır .

2- 2015 yıl sonunda FO ve yanındaki üç-beş kişiyle beraber Beşiktaş’ı felakete sürüklediğine olan fikrim ve öngörüm gereği sohbetlerimizde, kuracağı iyi bir ekiple yönetime aday olmasını istedim. Hatta ısrarcı oldum bu da doğrudur .

3- 2016-17-18 yıllarında ısrarımı sürdürdüm , ancak bu konuyu konuşurken , özel gerekçelerimle FİİLİ VE AKTİF BİR GÖREV KONUSUNDA DESTEK OLAMAYACAĞIMI yeri geldikçe ifade ettim. Zira yılın 80/90 gününde yurt dışında olma zorunluluğum olduğunu kalan günlerde buradaki işlerimi halledebileceğimi ifade edip YKÜyeliği yada başkaca bir fiili görev dışında FAHRİ olarak Beşiktaş’ın hizmetinde olacağımı ifade ettim.

4- 2019 Mayıs’ı içinde aday olması için yine öneride bulundum ancak yine aday olmadı . 2019 Mayıs kongresinden kısa bir süre önce , daha önce tanışmadığım Hürser Tekinoktay Hoca armaya sahip çıkma iradesi koyup , ortak dostlarımız aracılıyla benimle tanışmak istedi , projelerini anlattı. Başta liyakat ve güven olmak üzere ikna olunca Sevgili Hoca’ya aynı şekilde destek sözü verdim . Özel gerekçelerle Yönetim Kurulu Üyeliği ve Fiili GÖREVDEN AFFIMI ona da ilettim. Ancak Mali ve Finansal konularda 3 arkadaş önereceğimi kendisinin onlardan birini seçebileceği sözünü verdim .

5- Hocanın adaylığı son noktaya geldiğinde arkadaşların hiç biri şartları uygun olmakla beraber ( zaman vb ) armaya sahip çıkma sorumluluğu almadılar. Ancak bir söz vermiştim , sözün yerine gelmesi armaya sahip çıkma adına Hoca ile şerefli bir kader birliği yaptık.

6 – Ekim 2019 sürecinde de omurgam esmek olmadığı için Hocam ile kader birliğimiz devam etti. Ahmet Nur Çebi Bey ile bu süreçte hiç bir temasım olmadığı gibi yanındaki bazı isimlerle kader birliği etmem mümkün değildi.

7- Seçimi kazanınca tebrik ettim , başarılar diledim . 2 yıl 3 aylık süreçte nadiren telefonda , sıklıkla mesaj yoluyla

  • geçmiş dönemlere ilişkin hesap sorma zafiyetleri
  • ekibindeki bazı isimlerle ilgili sıkıntılar (tarafımca )
  • Hoca ile ilgili konular ağırlıklı temaslarımız olmuştur

8- Bir aile cenazemizdeki karşılaşıp kısa sohbetimiz dışında yüz yüze hiç görüşmedik , ne Altunizade ne kulüp hiç bir ziyaretim olmadı .
9-Pazar günkü ibra etmeme iradem 7. maddede konu olan ilk iki hususla ilgilidir. Kendisinin başkaca bir gerekçe düşüncesi var ise buradan yada özelden bana bildirmesini bekliyorum .

Ayrıca yukarıda anlattıklarımda yanlış ve eksik bir şey varsa yine buradan yada özelden paylaşmasını özellikle rica ediyorum .

Ahmet Nur Çebi ne demişti ?

“TAMER MERT BENİM ARKADAŞIM, ŞİMDİ GELMİŞ BENİ ELEŞTİRİYOR”

Tamer Mert benim arkadaşımdır. Ben buraya geleyim diye neler yaptı inanamazsınız. Şimdi gelmiş beni eleştiriyor, eleştirdiği yerlere cevap vereceğim.

Bu iki arkadaşımızın beraber hareket ettiği Hürser Tekinoktay Hoca var. Ben onu çok fazla görmedim. Seçim kazandım, karşımda 5 kişi bir araya gelmişlerdi. Herkes geldi tebrik etti, nasıl yardımcı olabileceğini söyledi ama maalesef hoca efendi yanımıza gelmedi. Ne yaptık biz ona, ben de bilmiyorum. Tipimizi beğenmediğini söyledi, aklına gelenleri saydı gitti. Aldı Twitter’ı eline, yazıyor, çiziyor. E dün burada yoksun? Bugün de burada yoksun. Hadi dün Fikret Orman‘ı korumak için gelmedin. Bugün bana sallayacaksan bu 2 arkadaşın yanında sen de gel!

Tamer Mert’in Beşiktaş Mali Genel Kurulunda ki unutulmayacak konuşması: ‘Sizi ibra etmiyorum’

Tamer Mert kimdir

Beşiktaş’ta 20 Ekim’de yapılacak başkanlık seçiminde aday olan Hürser Tekinoktay, yönetim kurulu listesini divan kuruluna teslim etti. Hürser Tekinoktay’ın listesinde bulunan Tamer Mert merakla araştırılmakta. Peki, Tamer Mert kimdir, kaç yaşında ve ne iş yapıyor?
İşte detaylar…

Hürser Tekinoktay Yönetim Kurulu listesini açıklamaya başladı

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: