BJK HaberleriFulya DavasıGünün OlayıSpor Haberleri

Murat Aksu: Mehmet Büyükekşi ile devrim yapacağız

Futbol federasyonunda Beşiktaş eski yöneticisi ve asbaşkanı Murat Aksu dönemi başlıyor.

Eski Beşiktaş asbaşkanı Murat Aksu TFF asbaşkanı oldu.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi‘ye yakınlığıyla bilinen Murat Aksu Mehmet Büyükekşi’nin tek aday olarak girdiği listesinden TFF ikinci başkanı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni yönetiminde yer alan Murat Aksu, ‘kendisini destekleyen Beşiktaş Başkanı için ‘sayın başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye bana gösterdiği güvenden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Murat Aksu ve Ahmet Nur Çebi ekip arkadaşlarıyla buluştu

Murat Aksu: Mehmet Büyükekşi ile devrim yapacağız

Murat Aksu daha sonra sözlerine “Beşiktaşlıların içi rahat olsun. Bundan böyle Beşiktaş’ın hakkı yenmeyecek. Mehmet Büyükekşi başkanlığında Türk Futbolunda devrim yapacağız. büyük projelerimiz var. Çok kısa zamanda Türk Futbolu’nu ayağa kaldıracağız” şeklinde devam etti.

Murat Aksu: Beşiktaş’ın hakkını yedirmem

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yeni yönetiminde yer alan Murat Aksu, ”Beşiktaşlıların içi rahat olsun. bundan böyle Beşiktaş’ın hakkı yenmeyecek” dedi.

Murat Aksu, Beşiktaş’ın hakem hataları nedeniyle yıllardır mağdur edildiğini belirterek, Beşiktaşlı yöneticilere, “Bundan sonra Beşiktaş’ın haklarını savunacağım. Beşiktaşlılar içini rahat olsun. Bundan sonra Beşiktaş’ın arkasında ben varım. Benim olduğum yerde Beşiktaş’ın hakkı yenmez. kimse buna cesaret edemez” dediği öğrenildi.

NationalTurk Haber

Ahmet Nur Çebi Murat Aksu’nun Beşiktaş Başkanlığı’na 2009 yılında aday olduğu dönem Aksu’nun yedek listesindeydi.

Murat Aksu Kimdir?

Murat Aksu ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz’ın döneminde Diyarbakır milletvekili ve eski AKP Genel Başkan Vekili İçişleri eski Bakanı Abdulkadir Aksu’nun oğludur.

Hukukçu ve işadamı, olan Murat Aksu 24 Temmuz 1969 tarihinde Diyarbakır`da doğdu. Ankara Çizmeci İlkokulu (1980), Ankara Namık Kemal Ortaokulu (1983), İzmir Fen Lisesi (1986), Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1990) mezunu.

Yüksek lisansını 1992-1994 arası ABD’de iki yıl Oklahoma City Master of Business Administration`da tamamladı.

1994-1999 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.
Eğitimi sonrasında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu`nda öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.
Öğretim görevlisi olarak çalıştığı dönemde insan kaynakları yönetimi, hukuka giriş ve işletme hukuku konularında dersler verdi.

Del Bosque davasının döneminde Beşiktaş Asbaşkanıydı. Olaydan yıllar sonra Yıldırım Demirören, Beşiktaşlı İşadamları Derneği’nin toplantısında yaptığı konuşmada, kaybedilen Vicente Del Bosque davasında Beşiktaş Kulübü’nün avukatlığını yapan Murat Aksu ile Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’na da ithamlarda bulunmuştu.

Yıldırım Demirören: Mosturoğlu ve Murat Aksu, Del Bosque davasını bilerek kaybettiler

Yıldırım Demirören, Beşiktaşlı İşadamları Derneği’nin toplantısında yaptığı konuşmada, kaybedilen Vicente Del Bosque davasında Beşiktaş Kulübü’nün avukatlığını yapan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’na da ithamlarda bulunmuştu.

Yıldırım Demirören: Mosturoğlu ve Murat Aksu, Del Bosque davasını bilerek kaybettiler

Murat Aksu’nun Yıldırım Demirören’in Beşiktaş başkanlığındaki dönemlerinin ibrası iptal edilmişti.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in 2008 yılında ibra edilen Beşiktaş yönetim kurulu ibrası, mahkeme kararıyla iptal edilmesi kamu oyunda büyük yankı uyandımıştı.
Ancak eski Beşiktaş Başkan Adayı Hürser Tekinoktay’ın Fulya Davası olarak biline davayı kazanmasının ardından Ahmet Nur Çebi ve Asbaşkan Engin Baltacı döneminde dernek yönetimi hukuki işlemlere başlamayarak mali sorumlulukları zaman aşımına uğratmıştı.

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu