GündemHaber

Beşiktaş’ta skandal! “AKP CHP troykası SSK arazisini sattı”

oktay vural tbmm613

Beşiktaş Vişnezade’deki SSK arazisinin, AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından satıldığı, CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nin de buna göz yumduğu iddia edildi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural TBMM’de düzenledi. Beşiktaş ilçesine bağlı Vişnezade mahallesinde bulunan SSK arazisinin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce nazım imar planı yapılarak özel bir şirkete satıldığını belirten Oktay Vural, CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nin ise gerekli sürede dava açmayarak buna göz yumduğunu öne sürdü.

Oktay Vural, İstanbul’da rantın dini imanı, siyaseti olmadığını dile getirerek “İstanbul’u AKP ve CHP zihniyeti yönetiyor. Vişnezade’de SSK kendisine ait bir arazinin otopark ve ticaret merkezi olarak değerlendirilmesi için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne başvurdu. Ancak başvuru kabul edilmedi. SSK başvuruyu 2005’te yaptı. Ancak 2006’da arazi özel bir şirkete satıldı. SSK’nın başvurusunu reddeden İstanbul Büyükşehir Belediyesi arazi için nazım imar planı değişikliği yaptı ve arazide ticaret merkezi ile rezidans yapılmasına izin verdi” dedi.

Belediye Meclisinde karara itiraz eden CHP’li üyeler ile CHP’li Beşiktaş Belediyesi’nin 120 günlük itiraz süresini geçirdiğini belirten Oktay Vural, “Bu sürenin ardından CHP’li Beşiktaş Belediyesi mahkemeye başvurdu. Mahkeme de davayı düşürdü. Ve arazi SSK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi troykasıyla özel sektöre devredildi. diye konuştu.

Oktay Vural şunları söyledi;

“58 bin metrekare inşaat alanı var. Bunun 21-22 bin metrekaresi rezidans ve ticaret merkezi. Arazinin değeri 540 milyon TL’yi buluyor. Ancak SSK araziyi 35 milyon TL’ye sattı. Yapılan nazım imar planı ile de kamuya ait 270 milyon liralık rant özel sektöre aktarıldı. Ayrıca bu arazi 1941 tarihli kayıtlara göre mezarlık.  “Şehit Mehmet Mezarlığı”!

Mezarlık 1972 yılında Koruma Kurulunca korumaya alındı. İşte tapu kayıtları, fotoğraflar. Mezarlık rant uğruna ortadan kaldırılıyor. Bu mezarlığı nereye naklettiniz. Mezarlıklar bile imara açılıyor. Şehit Mehmet’in ismi sokakta kalıyor ancak mezarlığın yerinde yeni gökkafesler yükseliyor.Bu şehit mezarlığını rant haline dönüştüren pis bir oyun.Yaşasın rant ortaklığı, kutluyorum İstanbul Büyükşehir Belediyesini ve Beşiktaş Belediyesi’ni.”

[adrotate group=”38″]

Dikkati Çekenler

3 Yorum

  1. ismail ünal bu işleri iyi öğrendi ,ulustaki meyva bahçesi yapacağım dediği yerıde çarmıklılara peşkeş çekti, fulyadaki acıbadem hastanesi ve yanındaki benzinci aynı parselde heran yakıt tanklarında patlama olabilir, chp gurubunun muhalefetine rağmen imar sihirbazlığı yaparak ruhs ata kavuşturdu . kılçdaroğlu biraz da kendi bahcesini temizlesin .. .

  2. 8tocak günütoplanan belediye meclisinde 6. madde mesut yılmaz,ın oğlu hasanın fulyadaki restoranına içki ruhsatı verilmesi kararı alındı . yıllarca bekleyen esnafın önüne geçirildi.chp gurubuna rağmen ismail gene golü attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu