BJK HaberleriFulya DavasıGünün OlayıSpor Haberleri

BJK yöneticisi Umut Tahir Güneş ‘Vurulmadım’ dedi

BJK yöneticisi Umut Tahir Güneş’i silahla vuran kişi ortaya çıktı! Cinayet masası her yerde onu arıyor…

İstanbul’un Eyüpsultan ilçesinde silahlı saldırıya uğrayan ve bacağından yaralanan Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş’i vuran kişi ortaya çıktı.

Beşiktaş Kulübü 2. Başkanı Engin Baltacı Türkiye’nin gündeminde

BJK yöneticisi Umut Tahir Güneş ‘Vurulmadım’ dedi

Sabah Gazetesinin haberine göre Olay yerinde bulunan iki boş kovanın çekirdeklerinin 1’nin araca, diğerinin ise Umut Tahir Güneş’in bacağına isabet ettiği polis ekiplerince tespit edildi. Tahir Güneş, vurulmadığını iddia etse de gerçek gün yüzüne çıktı. Güneş’in şoförü ifadesinde olayı anlatırken, saldırganın kim olduğu tespit edildi. Cinayet masası şimdi her yerde o şüpheliyi arıyor….

BJK Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş, İstanbul’un Eyüp Sultan ilçesinde silahlı saldırıya uğradı ve tek kurşunla bacağından hafif şekilde yaralandı. Olay yerinde iki boş kovan bulundu. Polislerin tespitlerine göre çekirdeklerin 1’i araca, 1’i ise Umut Tahir Güneş’in bacağına isabet etti. Güneş’in şoförü ifadesinde olayı anlattı. Tahir Güneş, vurulmadığını iddia etse de gerçek ortaya çıktı. Saldırganın kim olduğu tespit edilirken, cinayet masası da devreye girdi.

Umut Tahir Güneş

BJK Yönetim Kurulu Üyesi Umut Tahir Güneş, 4 Ağustos Perşembe akşamı saat 19.00 sıralarında uğradığı silahlı saldırıda bacağından hafif şekilde yaralandı. Olay, İstanbul Kemerburgaz’da ofisi bulunan Umut Tahir Güneş iş yerinden çıktıktan sonra aracıyla evine doğru giderken Kemerburgaz’da yaşandı. İstanbul Caddesi üzerinde meydana gelen olayda bacağından hafif şekilde yaralanan Umut Tahir Güneş’i yaralayan ve kaçan saldırganın yaya olduğu iddia edilmişti.

NationalTurk Haber

UMUT TAHİR GÜNEŞ “VURULMADIM” DEDİ AMA…

Olayın duyulmasını istemeyen Umut Tahir Güneş ise kişisel sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada “Değerli Arkadaşlarım, Dostlarım Merhaba… Vurulmuşum, yaralanmışım! Gerçek olsaydı dedikodusundan daha az can yakardı! Sağlıkla, muhabbetle kalın” yazarak ilginç bir şekilde vurulmadığını iddia etti fakat gerçekler ortaya çıkmaya devam etti.

Umut Tahir Güneş

İddialara göre; Umut Tahir Güneş hastaneye kaldırılarak tedavi edildi. Kısa sürede tedavisi yapıldı ve taburcu oldu. İddialara göre; saldırıdan önce keşif yapan silahlı saldırgan; Umut Tahir Güneş’in geçiş yapacağı güzergaha pusu attı ve arabasıyla o noktadan geçen Umut Tahir Güneş’e ateş etti. Güneş bu olayda yaralanırken; silahlı saldırgan ise yol kenarında bulunan ormanlık alana doğru kaçarak kayıplara karıştı. Ormanlık alanda inceleme yapıldı. Olayı aydınlatmak üzere geniş kapsamlı çalışma başlatıldı. İstanbul Emniyeti’nin tespitlerine göre; olay yerinde iki boş kovan bulundu. Çekirdeklerin 1’i araca, 1’i ise Umut Tahir Güneş’in bacağına isabet etti. Şans eseri hafif yaralanan Güneş’in şoförü de ifadesinde olayı anlattı.

Bacağından vurulan fakat yakın çevresine “Hastaneye gittim fakat serum taktırdım; vurulmadım” diyen Umut Tahir Güneş’in yanında geçmişte “Taşeron” olarak bir kişinin olağan şüpheli olduğu ifade edildi. Güneş’in bacağından yaralandığı olayla ilgili açılan soruşturma kapsamında çalışmayı İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği Polisleri sürdürüyor. İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri de incelemelere destek veriyor.

Beşiktaş eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’da silahlı saldırıya uğramıştı

Beşiktaş eski yöneticisi Ece Erken’in eşi Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun 27 Ocak’ta İstanbul’un Bakırköy ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin soruşturma tamamlandı, 19 sanığa dava açıldı.

Olay sırasında gruplar arasında aracılık yaptığı öne sürülen Mahmutyazıcıoğlu’yla şoförü Murat B. silahla vurulmuştu. Ağır yaralanan Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybetmişti.

Soruşturmada 18 şüpheli gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden dokuzu tutuklanırken dokuzu da adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Bakırköy başsavcılığı, hazırladığı iddianamede iki sanığın ağırlaştırılmış müebbetle 12 yıl altışar aya, sekiz sanığın ağırlaştırılmış müebbetle 10 yıl altışar aya, sekiz sanığın beşer yıla, bir sanığın da 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Tasarlayarak kasten öldürmeye iştirak‘

İddianamede sanıklar Abdulkadir Kara ve Ali Yasak hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürmeye iştirak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla kasten yaralamaya iştirak’, ‘silahla birden fazla kişiyle birlikte iş yerinde geceleyin yağmaya teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya bulundurma’ suçlarından üç yıl dokuzar aydan 12 yıl altışar aya kadar hapis cezası istendi.

Tasarlayarak kasten öldürmeye iştirak‘

İddianamede sanıklar Abdulkadir Kara ve Ali Yasak hakkında ‘tasarlayarak kasten öldürmeye iştirak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla kasten yaralamaya iştirak’, ‘silahla birden fazla kişiyle birlikte iş yerinde geceleyin yağmaya teşebbüs’ ve ‘ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya bulundurma’ suçlarından üç yıl dokuzar aydan 12 yıl altışar aya kadar hapis cezası istendi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinde 10 sanığa ağırlaştırılmış müebbet istendi

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu