“Trabzon’a, ilçesine, köyüne, Trabzonspor’a sevdalı Ahmet Nur Çebi”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin 2008 yılında Trabzonspor’un resmi yaygın organına verdiği röportajın ayrıntıları ortaya çıktı.

Trabzonspor dergisinin 2008 Haziran-Temmuz sayısında röportajı yayınlanan Ahmet Nur Çebi için dergi “Her Trabzonlu gibi, Trabzon’a, ilçesine, köyüne, akrabalarına ve Trabzonspor’a sevdalı” ifadelerini kullanmış. Çebi de Trabzonspor’dan sürekli “biz” diye bahsediyor.

İşte dergide yer alan röportajdan bölümler;

Trabzonlu ve Trabzonsporlu işadamı Ahmet Nur Çebi, futbolun endüstri haline geldiğini ve profesyonel yönetildiğini ifade ederek, kalıcı yatırımların şart olduğunu vurguladı. Bize bir sektör söyleyin, o sektörde Trabzonlu, Trabzonsporlu biri olmasın. boşuna uğraşmayın bulamazsınız. Araklılı Çebi ailesi malumunuz. İşte ünü Araklı ve Trabzon’u aşan Çebi ailesinde herkesin bildiği bir isim vardır; Yaşar Kaptan Çebi. Demir çelik, denizcilik alanında lider firmalardan birinin sahibi olan Yaşar Kaptan Çebi, bugün hala işlerinin başında. Onun en büyük yardımcısı oğlu Ahmet Nur Çebi. İstanbul’daki ikinci kuşak genç Karadenizli iş adamlarından. Kaptanoğlu Demir Çelik A.Ş.’nin ikinci adamı, başkan vekili. Ailenin ömrü gurbette geçse de Ahmet Nur Çebi Trabzon merkez doğumlu. Çömlekçi’den. O da ilkokul çağında gurbetle tanışan her Trabzonlu gibi, Trabzon’a, ilçesine, köyüne, akrabalarına ve Trabzonspor’a sevdalı.

“Ardından ben Galata kulübünde başkanlık yaptım. Spora ilgimiz çok ama Trabzonspor farklı.”

Trabzonspor’a destek devam edecek

“Babam sağ olduğu sürece onun alacağı kararlar önemlidir. Onun istediği şekilde her türlü destek (Trabzonspor’a) devam edecektir.”

Trabzonspor’un gelirini artırıcı projeler üretmeli.

Kulübün gelirleri netleşmeli. Benden, ondan alıp da futbolcuya verme, Trabzonspor’a ver. Senelerdir yaptığımız bu, futbolcuya para vermek. Hadi futbolcuya veriyorsun o zaman Trabzon’u futbolcu tarlası haline getir. Oyuncu yetiştir, sat. İyileri kadrona kat.

Termik santral kuralım. Bu termik santral hiç kazanmasa senede 40-50 milyon dolar para kazanır. Bu gelirin 20 milyon dolarını Trabzonspor’a harcasanız bile size hayli hayli yeter. Yönetici olsam, şampiyonluk ideali değil belki, görevde olduğum süre içinde kasada şu kadar para hedefi koyar ve o hedefe de ulaşırım. Sonra da görevimi diğer arkadaşlarıma bırakırım.

(Soru)Sayın başkan Şener’in (Sadri) enerji sektörüne gireceğiz sözü var.

Çok güzel düşünmüş Sadri bey. Trabzon halkının parasıyla artık bu işler yürümez. Taraftarımıza, “Paramız yok bu kadarlık Trabzonspor’la idare edin” dersek ayıp etmiş oluruz.”

 

Ahmet Nur Çebi ile Fulya müteahhiti Yaşar Aşçıoğlu beraber seçim kazanmışlar. Beşiktaş’ta ilginç bir Trabzon ve Beşiktaş hikayesi

Share.

12 yorum

 1. Pingback: “Trabzon’a, ilçesine, köyüne, Trabzonspor’a sevdalı Ahmet Nur Çebi” - Medya Oluşum

 2. bjk küçük kulüptür.
  fb ve gs büyük kulüptür.
  ts, bjkden büyüktür.
  babam beni bjkli yapmasa hiç bu küçük kulübü takip etmeyecektim ama insan geçmişini değiştiremiyor.

 3. Pingback: Beşiktaş'ta şok: Trabzonspor sevdalısı Çebi - Futbolistan.net

 4. Pingback: Ahmet Nur Çebi'nin Trabzonsporlu iş adamı olarak verdiği röportajın ayrıntıları çıktı - NationalTurk

 5. Pingback: Ahmet Nur Çebi Ali Koç'ı kınadı - Beşiktaş Postası

 6. Pingback: Trabzon’da Bakanı Ahmet Nur Çebi karşıladı - Beşiktaş Postası

 7. Pingback: Ahmet Nur Çebi: "Abdullah Avcı'yı göndererek zarar değil kar ettik." - Beşiktaş Postası

 8. Pingback: Müslüm Gülhan: "Suç Beşiktaş Genel Kurulu'nundur." - Beşiktaş Postası

 9. Pingback: Hürser Tekinoktay'tan çarpıcı açıklamalar; Matruşkalar, dernekler, kullanışlı muhalifler ve kutlamalar ! - Beşiktaş Postası

 10. Pingback: Ahmet Nur Çebi'ye tepkiler artıyor. 'Beşiktaş tarihinin en kötü yönetimi' - Beşiktaş Postası

 11. Pingback: Ankara'da Kemal Erdoğan krizi: Salih Süllü 'Kimsenin adamı olmayacağız' - Beşiktaş Postası

 12. Pingback: Trabzonsporlu Lemi Çelik: İyi ki Ahmet Nur Çebi başkan var. - Beşiktaş Postası

Leave A Reply