Tekinoktay’dan 11 Maddelik TFF açıklaması

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi ve eski başkan adayı Hürser Tekinoktay “sözde MHK” atamasına karşı yapılan açıklamayla sevk ve idareyi neden yetersiz bulduğunu açıkladı.

Neden yetersiz olduğu gerekçelerini de 11 madde ile sıraladı.

İşte Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları;

“1- Bir yıl önce 25 Aralık günü TFF’ye “24 saat içinde cevap vermezsen savcılığa gideceğiz” diyorsan gideceksin.

2- İki Fenerbahçeli yönetici MHK Başkanını Zorlu’ya içtimaya çağırdığında “Ali Bey’in ne konuştuklarını bilmiyorum, bir şey diyemem.” demeyeceksin.

3-IFAB’ın, Göztepe-Beşiktaş maçında kural hatası yapıldığına dair bir kararı “TFF’ye ilettiği” iddiaları varken, konuyu IFAB ve UEFA’ya taşıyacaksın.

4-TFF’nin yapılan başvurunun gerekçeli kararını ve sonucunu sana tebliğ etmeden LİGİN tescil edilmesine müsade etmeyeceksin.

5-Ediyorlarsa da UEFA’ya gidip tazminat talebinde bulunacaksın.

6-FFP’nin bariz şekilde ihlal edildiği ortadayken, milyonlarca Beşiktaşlının vermiş olduğu gücü ve isteği üzerine UEFA’ya başvurunu yapacaksın.

7-Hoca basın toplantısıyla kötü niyetine emin olduğu bir hakemi “istemiyoruz” demesine müteakip yönetim kurulu ve başkanı ile tam kadro basın toplantısı yapıp bu görüşü desteklediğini sert ve kararlı bir biçimde açıklayacaksın.

8-Yazışma ve cevap isteğinde bulunduğun kurum TFF’nin bir iç organı ve özelikle alt kurulu olmayacak. Olursa usulen yapılan bu hataya binaen dilekçeler kanunundaki hakkın olan cevabı bile alamayacağını da bileceksin.

9- Ayrıca iletişim gibi önemli bir hususta bu işi yapanın resmî sıfatı olmasını sağlayacaksın.

Yoksa, Yönetim Kurulu listeni yaparken liyakat esaslı yapmadın mı diye sana sorulduğu zaman sadece tüm arkadaşlarına karşı sıkıntı yaşatmaz, Beşiktaş’a karşı da sıkıntı yaşatırsın.

10-Ayrıca başkan danışmanları twitter üzerinden “bana cevap verin derse” bu tuhaf olur.
Ciddi olmaz, ciddiye de alınmaz.
Alınmaması hoş da olmaz.”

Hürser Tekinoktay sözlerini: Sevgili arkadaşlar; Unutmayın, Beşiktaş Cumhuriyet tarihinden eski dünyanın az sayıda var olan en güzide kulüplerinden biridir.” diyerek bitirdi.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: