Beşiktaş’ta mali genel kurul toplantısı ve olaylar tartışılıyor. Tepkiler büyük

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Bu hafta sonu Akatlar spor salonunda düzenlenen BJK 2020 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısı tarihinin en az katılımlarından birini yaşadı.

Sabah saatlerinde 110 kişi ile başlayan mali genel kurul katılım sayısı 400 kişiyi zorla geçti.

Bunu yanısıra yönetime yakın kongre üyeleri 75 yaşındaki Ali Rıza Dizdar’ın üstüne yürüdüler. Kongre başkanının Ali Rıza Dizdar’ın üzerlerine yürüyenlere ikazlarda bulundu.

Engin Baltacı’nın bordo mavi kravatı gözden kaçmadı

Engin Baltacı‘nın yönettiği toplantıda en çok konuşulanlardan biri de Ahmet Nur Çebi‘den sonra bordo mavi kravat ile Trabzonspor’u hatırlatması oldu.

“O değil de Divan başkanımızın inat eder gibi bordo-mavi kravat ile gelip Umut Şenol’a sürekli “Ümit,Ümit!” diye seslenmesi”

Daha önce Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan’da Ahmet Nur Çebi için: “Burada Trabzonsporlu İstanbul’da Beşiktaşlı” demişti.

Güvenlikçilerden az sayıda katılımcının olduğu salonda Ali Rıza Dizdar’a karşı yapılan sataşmalar kongrelerin iyice tartışılacağı ve kimsenin gitmeyeceği bir yöne doğru gitmeye başladı.

Sosyal medyada tepkilere konu olan kongre ile ilgili Beşiktaşlılar olayları ve kongreyi yorumladı.

“Ali Rıza Dizdar’ı daha kürsüye konuşmaya çağırdığında, daha kürsüye varmadan sürenizi başlatıyorum dedi kongreyi yöneten Başkan, birde üstüne provoke etmeyin dedi, yani kongreyi yöneten beyefendi Ali Rıza Dizdar’a her türlü kışkırtmayı yaptı.”

“Engin Baltacı, Ali Rıza Dizdar’ın dediği gibi eski DGM Savcısı. Aynı zamanda eski askeri savcı. Ancak Beşiktaş kongresi, askeri mahkemeye başkanlık yapar gibi yönetilmez. Daha birçok hata yaptı bugün.”

“20 milyon taraftarı olan 36 bin üyesi olan bir camianın başkanı icin 400 kişinin katıldığı bir kongreden 377 ibra oy’u aldı diye güvenoyu aldı deniyor bu ayıp bize yeter burda suc yönetimde degil o kongreye gelmeyen 17 bin civarı katılım hakkı olan üyede”

“Hele bi tanesi var 750 tl vermiş yardım kampanyasında ben yonetici veya kongre üyesi değilim ver desinler çıkartırım etim ne budum ne 2 3 bin tl koyarım komik abi bunlar bordo mavi kravatla kongre yönetiyor adamlar vallahi gitsinler.”

“Atar gider BİRTEK kongre salonundaki taraftara değil mi, ? Bir gün hepiniz hesap vereceksiniz..”

“Bende ufak bir ilave yapayım. Allah, Beşiktaş’ı; Beşiktaş doğranırken sessizliğe bürünüp meydanda olmayanlardan, işi gücü millete laf sokmak olanlarla birlikte, derdi sadece kongre üyelerine sataşmak ve arka kapılar ardında yine millet hakkında gıybet edenlerden de korusun.”

“40 senedir bircok Beşiktaş başkanı ve yönetimi gördük. Besiktasin hakkını yiyenlere anladığı dilden konuşanini göremedik. Hepsi bir kibar bir beyefendi.Sonuç?Her zaman hakkı yenenen itilip kakılan Beşiktaş.Yazık akıllanmıyoruz akıllanmak istemiyoruz.Bize hersey müstehak!!!”

“İçerde ana avrat küfre benzer kavgalar edersek ve 400 kişi ile mali kongre yaparsak hakem de böyle bir güzel ezer.”

Beşiktaş Divan Kurul Üyesi Ali Rıza Dizdar’ın, Mesut Urgancılar‘a karşı yaptığı eleştirileri sonrası salonda kendisine çok sert bir üslupla cevap veren genel sekreter Mesut Urgancılar’ın konuşmasından sonra salonda gerginlik yaşandı. Mesut Urgancılar’ın yerine otururken Adnan Dalgakıran’ın, eski Divan Başkanları Yalçın Karadeniz ile Şeref Nasır alkışlaması ise dikkatlerden kaçmadı.

OLAYLAR  NASIL OLDU

BJK Divan üyesi Ali Rıza Dizdar’ın salondan çıkartıldığı anlarda kendisi gibi bir avukat olan kongreyi yöneten Engin Baltacı’nın sözleri ve tavrı tepki topladı

Kongre divanını yönetmek için kendisiyle rakip olan Av. Engin Baltacı Av.Ali Rıza Dizdar ile Dizdar’a müdahelede bulunanTuncay Kaptan’ı salondan çıkardı.

Ali Rıza Dizdar, 2020 yılı faaliyet raporunda yer alan maddeleri örnek göstererek, “Genel Sekreter, bu raporu buraya koyduğunuz halde savcılığa başvurmadınız. 29 Mayıs 2020 tarihinde bu rapor buraya koyulmuş. Genel Sekreteri ben severdim. Şampiyon olduğumuz gün o kadar güzel bir beste söylemişti, ‘Fenerbahçe açtı bacaklarını’ şarkısını ben ondan öğrenmiştim. Dünden bugüne geldik. Şimdi kendisi çok yüksekten bakıyor. Ben burayı Genel Sekreter’den dolayı ibra etmem” diye konuştu.

Bu sözlerin ardından Genel Sekreter Mesut Urgancılar söz hakkını kullandı.

“Bana burnu büyük diyenler, önce terbiyeyi öğrenecek”

Ali Rıza Dizdar’ın açıklamalarının ardından kürsüye çıkan Genel Sekreter Mesut Urgancılar, Dizdar’a tepki göstererek, “Burası Beşiktaş Genel Kurulu. İnsanların öyle ya da böyle kendi kıskançlıklarını, kendi yetersizliklerini, kendi çekememezliklerini kusacakları kürsü değil. Dün akılsızdık, bugün de başka şeylerle suçlandık.

“Sindiremediğiniz şu; ben bakkal çocuğuyum. Türkiye’nin en iyi okullarında okudum.”

Az önceki konuşmayı kendisi hatırlattı. 2003 yılında şampiyon olmuştuk. Ben o zamanlar Beşiktaş’ta birçok işi başarmış bir grup olan Siyah-Beyaz Derneği’nin başkanıydım. Sindiremediğiniz şu; ben bakkal çocuğuyum. Türkiye’nin en iyi okullarında okudum.

“Biz hayvan değiliz, insanız, başka hayatlarımız da var.”

Beşiktaş maceram, 1990 yılında İstanbul’a taşınınca eski açıkta başladı, numaralıda bitti. O diplomalara rağmen, buralarda nasıl oturulduğunu birileri hazmedemedi. 2 senedir benim üzerimden bazı yönetim kurulu arkadaşlarımı itibarsızlaştırmaya çalışıyorsunuz. Biz hayvan değiliz, insanız, başka hayatlarımız da var. Yaşınıza başınıza hürmeten sustuk. Ben burada dün raporu okudum, raporu yorumlamadım. Resmi görevim nedeniyle okudum.

Ayrıca Genel Sekreter, resmi temsilcidir, ‘senli, benli, lanlı, lunlu’ konuşamaz. Bunu büyük burun olarak görenler önce terbiyeyi öğrenecekler. Az önceki konuşmacının herhalde son dönemde birileriyle bambaşka dirsek temasları var ki, beni itibarsızlaştırmaya çalışıyor. 2 senedir ‘Açıklayamazlar, yapamazlar’ dedikleri algılar dün son buldu. Rapor burada okundu, bundan sonra hukuki süreç var. Şimdi yine aynı algıları yapıyorlar. Oradaki klavye şövalyeleriyle bunları yapmıyoruz. Sakın ha beni Beşiktaş’ın ak günleri için, cesur Beşiktaş için burada itibarsızlaştırmaya çalışmayın. Benim canımdan başka bir şeyim yok, kimseye de borcum yok” açıklamasını yaptı.

Mesut Urgancılar Kimdir?

Bir süre önce Tevfik Yamantürk’ün BJK Divan Başkanlığını tartışılmıştı.

Bir süre önce Divan Üyesi ve önceki dönem BJK Başkan Adayı Hürser Tekinoktay Tevfik Yamantürk’ün Başkanlık dönemini eleştirerek bundan böyle Yamantürk olduğu müddetçe toplantıları protesto edip katılmayacağını bildirmişti.

Tevfik Yamantürk’ün BJK Divan Başkanlığını tartışılıyor

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: