Son Dakika: Asım Kantoğlu ve Nimet Toprak aklandı

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Mart ayında İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Şişli Belediyesi Başkan Yardımcıları Asım Kantoğlu ve Nimet Toprak aklanarak görevlerine iade edildi.

Yıllarca Beşiktaş Belediyesi’nde görev yapan ve Beşiktaş ilçesinde tanınan ve sevilen Asım Kantoğlu ile Nimet Toprak, hatırlanacağı gibi 7 Mart 2018’de İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırılmıştı. İçişleri Bakanlığına bağlı Mülkiye Başmüfettişlerince, Şişli Belediyesinde bir süredir yürütülen bir soruşturma kapsamında İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Nimet Toprak ile Ruhsat İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Asım Kantoğlu, görevden alınmıştı.

Asım Kantoğlu ve Nimet Toprak aklandı

Asım Kantoğlu, Beşiktaş’ın CHP’li belediye başkanları İsmail Ünal ve Murat Hazinedar’a karşı verdiği mücadele ile de tanınıyordu. Dün itibariyle Kantoğlu ve Toprak aklanarak görevlerine iade edildi.

Gelişme üzerine açıklamalarda bulunan CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü “Başkan Yardımcılarımızın masumiyetinden hiçbir zaman şüphe duymadık. Bu güvenimizi, yöneticilerimizin dürüstlüğü kadar belediyemizin şeffaf ve denetlenebilir kurumsal yapısına borçluyuz. Belediyemiz, bundan sonra da kurumsallık, sürdürülebilirlik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerinden hiçbir koşulda taviz vermeden faaliyetlerini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz