“Fulya’da bir metrekareyi bile sattırmamalısınız”

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş’ın bugün yapılan Divan Kurulu Toplantısında söz alan üyelerden Hürser Tekinoktay, Beşiktaş semtindeki son spor tesisi olarak kalan Fulya’da bir metrekarenin bile satılmaması gerektiğini belirterek Divan Kurulu üyeleri ve tüm camiadan hassasiyet beklediğini söyledi.

Toplantıya katılamayan Beşiktaşlıların divan kurulunda yaşananları bilmesi gerektiğini ve bunu istediklerini ancak BJK TV’nin canlı olarak toplantıları yayınlamadığını hatırlatan Tekinoktay, bu durumu eleştirdi. Hürser Tekinoktay, devletlerden eski bir kurum olan Beşiktaş’ta Sicil, Denetim, Divan ve Disiplin Kurullarının kurumsal yapısının oluşmasının şart olduğuna değinerek “Bu organlar yönetimlerin değil kurumsal yapının güçlenmesi için çalışmalı. Divan kurulu üyeleri 3 kez toplantıya gelmemeleri halinde üyelikleri otomatikman düşerken biz mahkemece kulübümüze zarar verdiği tespit edilen Yıldırım Demirören’in üyeliğini bile düşürebilmek için işleme koyamıyoruz. Yıllarca kulübümüze ve hepimize ‘borçlu’ unvanını yakıştıran kişiye ve kişilere
en güçlü markanın Beşiktaş olduğunu göstermek gerekir” diye konuştu.

Tekinoktay, Genel Kurul kararı olmadan bütçenin yüzde 10’dan fazla aşılamayacağını ancak son 5 yılda bu kuralın dikkate alınmadığını da sözlerine ekledi. Beşiktaş’ın artan borcunun kur farkı bahanesiyle normalmiş gibi lanse edildiğini söyleyen Hürser Tekinoktay, 2012’de 1.90 TL olan Dolar üzerinden kulübün borcunun 232 milyon dolar, bugün ise yaklaşık 500 milyon dolar olduğunu hatırlattı.

Beşiktaş’ın büyüyen borcunun ancak altyapı ve insan kaynağıyla kapatabileceğini ifade eden Hürser Tekinoktay, “Başakşehir Cengiz Ünder’i 1 milyon Euro’ya alıp 1 yılda 17 misline sattı. Biz bir Cengiz Ünder bulsaydık Şampiyonlar Ligi’nde oynatıp 50 misline satabilirdik” dedi.

Konuşmasının son bölümünde Beşiktaş’ın semtte kalan son spor alanı olan Fulya’da yapılaşmaya gidileceği yönünde duyumlar olduğunu belirten Tekinoktay Divan Kurulu üyelerine hitaben “Çocuklarınızın ve torunlarınızın eğitim alacağı Fulya’da bir metrekare alanın bile satılmaması için hassasiyet göstermelisiniz. Bir gün biz bile bu göreve gelsek bize de müsaade etmemelisiniz” diye konuştu.

Paylaş:

Bir Yorum Yaz