Çarşı DavasıSpor Haberleri

Seyit Subaşı Cinayeti: Bilgihan Cenk Sürmen İfade Verdi

Beşiktaş Çarşı tribün liderlerinden Seyit Subaşı cinayeti davası sürüyor. Dava kapsamında Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Bilgihan Cenk Sürmen tanık olarak ifade verdi…

Sabah gazetesinin haberine göre cinayet sürecinde yaşananlardan haberi olmadığını savunan Bilgihan Cenk Sürmen, Seyit Subaşı’ya 25 Bin Dolar gönderdiği yönündeki iddialar hakkında ise “Hatırladığım kadarıyla Seyit’in hesabına eşinin tedavisi için bir miktar para göndermiştim” yanıtını verdi.

İddianamedeki şüphelilerden Erhan K. ise 2018 yılından beri Çarşı taraftar grubu organizatörlüğünü yürüttüğünü, 3 yıl önce Ankaragücü maçında yaşanan olay nedeniyle maktulün kendisine husumet beslediğini, 30 Mayıs 2022 tarihinde evinin önünde silahlı saldırıya uğradığını maktulün öldürüldüğü gün ailesiyle birlikte Silivri’de olduğunu, geçmişten dolayı maktulle kavga etmeyi düşündüğünü ancak öldürmeyi düşünmediğini söyledi.

Bilgihan Cenk Sürmen ‘Beşiktaş Tribünlerinde yeni oluşum olacak’ dedi

Bilgihan Cenk Sürmen Tanık Olarak Dinlendi

Davada Erdem F. firari durumundayken, Erhan K. ve Mustafa Y. tutuklu, diğer 2 şüpheli ise adli kontrol şartıyla yargılanıyor.

Müebbet hapisleri istenen sanıklardan Çarşı Grubu lideri Erhan K., üzerine atılı suçlamayı kabul etmeyerek kendisine geçmişte Seyit Subaşı tarafından saldırı düzenlendiğini ancak karşılık vermediğini söyledi.

Mahkemede tanık olarak dinlenen Bilgihan Cenk Sürmen 2019’dan beri Beşiktaş kulübünde yönetici olduğunu hatırlatarak Seyit ve Erhan’ı tribünden tanıdığını ancak aleyhinde ifade veren Furkan A.’nın iddialarını kabul etmediğini söyledi.

NationalTurk Haber

Seyit Subaşı ile aralarında herhangi bir husumet olmadığını belirten Bilgihan Cenk Sürmen, ‘Olaylarla ilgili bilgi sahibi değilim, Erhan ile Seyit arasında bir problem olup olmadığını da bilmiyorum. Furkan A.’nın beyanında geçirdiği üzere kimseye 25 bin dolar para vermedim. Hatırladığım kadarıyla Seyit’in hesabına eşinin tedavisi için bir miktar para göndermiştim.’ diye konuştu.

Mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Orman’ın ile Çebi’nin cevabını veremedikleri ve ilginç bir Şan Ökten hikayesi
Beşiktaşlı Seyit Subaşı’nın hayatını kaybettiği silahlı saldırının görüntüleri ortaya çıktı

YUNANİSTAN KİRA GARANTİLİ GOLDEN VİSA

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu