Ahmet Nur ÇebiAşçıoğlu ConstructionBJKBJK HaberleriFulya DavasıGündemHaftanın OlayıSpor Haberleri

Orman’ın ile Çebi’nin cevabını veremedikleri ve ilginç bir Şan Ökten hikayesi

BJK Divan toplantısında Fikret Orman “Muhalefet kim onu söyleyin” Sorusuna Ahmet Nur Çebi Hürser Tekinoktay’ı işaret ederek sosyal medyadan sorduğu sorulara Twitter’dan nasıl cevap vereyim diyerek cevap vermiş ve Fikret Orman’a teşekkür etmişti.

Fikret Orman’ın ne de Ahmet Nur Çebi’nin cevabını veremediği sorular nedir ?

Sayın Başkan Fikret Orman,

1- Ahmet Nur Çebi’nin altında Fikret Orman’ın imzası var dediği [o günün kuruyla300 bin USD]‘KIRTASİYE TİPİ’ çatı faturası, nedir?

Çatıyı milyonlarca € ödeyerek yabancı bir firmaya yaptırmamış mıydık.

Çatının nesini, neden kime danıştınız ?

2- Ali Naibi’ye ödendiği iddia edilen çift primler nedir ?

Ödendiyse, kimlere neden ve ne için ödenmiştir ?

Sahadaki futbolcunun emeği üzerinden sivil birilerine çifter çifter prim ödendiği dünyanın neresinde görülmüştür ?

3-FULYA DAVASI sürerken tahkim kurulduğundan haberiniz var mı?

Dikkati Çekenler
NationalTurk Haber

Heyet başkanının lehimize oy kullandığı yerde bizi temsil eden kişi neden aleyhimize oy kullanmıştır?

Bu kişi kimdir ?
TESPİT DAVASI açılacağı yerde, TAHKİM HEYETİNİ kim kurmuştur ?

ŞAN ÖKTEN tesisi nerdedir ?

4-KPMG Raporlarına kötü örnek olan Ernst Young raporları nerede, kimin elinde?

Genel Sekreterin divan kurullarında müteakip seferler bahsetmiş olduğu ‘Kağıthane’deki daireler’ nerede?

5-Döneminizde Divan Başkanı yapılan Tevfik Yamantürk’ün;

Değerli büyüğümüz olan rahmetli babanızın da kadim dostu ‘Ebedi Başkan’ Süleyman Abi için dediklerini biliyor muydunuz?

Bilmiyorsanız ve yeni öğrendiyseniz,
lütfen istifasını istermisiniz.

Ahmet Nur Çebi, “Muhalefet” diyor… Muhalefet “Şan Ökten” diyor… Peki “Şan Ökten” olayı nedir ?

1- Şan Ökten Kimdir ?

Beşiktaş Kulübü, eski yöneticilerinden Şan Ökten’in 1987 yılında BJK Futbol Takımı’na kamp yeri bakmak için Abant’a giderken trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Beşiktaş ve Türk Futbolunun bir şehididir.

Şan Ökten, 1987 yılında Beşiktaş’a Abant’ta kamp yeri seçmek için Beşiktaş sevgisiyle çıktığı yolda trafik kazası geçirerek, yaşamını yitirdi. Ölümünün ardından ismi Fulya’daki tesislere verildi. Bu isim, Şan Ökten Sporcu Kamp Eğitim Merkezi ile birlikte uzun yıllar anılmaya ve yaşamaya devam edecekti.

2 – Şan Ökten” olayı nedir ?

Uzun yıllardır çok tartışılan ve adı Fulya Davası olarak geçen Fulya Süleyman Seba Projesinde kat karşılığı sözleşmesinine taraf olan müteahhit Aşçıoğlu firmasının tarafından BJK yenilenip verilmesi  taahhütü edilmiş olan bir anlaşma yapılmıştır.

Ancak 2005 yılında yapılan bu anlaşma Trabzonlu müteahhitin tesislere kendi adını vermek istemesinin ortaya çıkmasıyla ilginç bir sürece doğru gitmiştir.

3- Şan Ökten Olayının ve Fulya Davası ile ilgisi nedir ?  ( SENE 2006 – 2007 )

– Demirören’in ibra edilmediği ve adı yıllarca Fulya Davası diye geçen davada bakanlık müfettişlerinin raporlarının dava dosyasına girmesiyle birlikte Şan Ökten tesilerinin isminin değiştirilmek istenmesi geniş kitleler tarafından öğrenilmesine sebep olmaya başladı.

Beşiktaş’ta Şan Ökten Tesisleri’nin adının değiştireceği iddiası camiadan çok büyük tepki çekti. Aşçıoğlu İnşaat’ın basın açıklamasıyla doğruladığı iddiaya Beşiktaş taraftarlarından sert tepki gelmeye devam etti.

AŞÇIOĞLU DOĞRULADI
Fulya İnşaatı’nın yüklenici firması Aşçıoğlu İnşaat’tan gelen bir açıklama siyah beyazlı camiada büyük tepki çekmişti. Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, yaptığı açıklamada 5 milyon dolar harcayarak Şan Ökten tesislerinin yenileceğini ve kulüp ile yapılan protokol uyarınca adının da Aşçıoğlu-Şan Ökten Tesisleri olarak değiştirileceğini ifade etmişti. Aşçıoğlu, kendilerini eleştirenlere de çağrıda bulunarak “Bu hizmeti siz verin, tesislere sizin adınız verilsin. Kulüple anlaşılırsa protokolü devretmeye hazırım” demişti.

BEŞİKTAŞ YALANLADI
Beşiktaş yönetimi ise Aşçıoğlu İnşaat’ın resmi açıklamasına rağmen iddiayı yalanlamaya devam ediyor. Şan Ökten’in kabri başında gerçekleştirilen kısa anma töreni öncesinde yönetim kurulu üyesi Sayın Behçet Ümitlen, Şan Ökten adının değiştirileceği ve adına ekleme yapılacağı haberlerinin yalan olduğunu en az on kişinin önünde beyan etti. Ardından bir diğer Yönetim kurulu üyesi Levent Erdoğan da bir radyo programında söylentilerin gerçek olmadığını ifade etti. Son olarak da Yönetici Ertunç Soğancıoğlu dün Lig TV’de yayınlanan Futbol Gündemi programına telefonla bağlanarak Şan Ökten isminin değişmeyeceğini söyledi.

TARAFTAR AYAKLANDI
Beşiktaş uğruna can veren Şan Ökten’in isminin verildiği tesislere yıllar sonra bir inşaat firmasının adının ekleneceği iddiasına siyah beyazlı camiadan çok sert tepki geldi.  Beşiktaş semtinde taraftar grupları  “Semt Bizim, Aşk Bizim Platformu” üyeleri adıyla hazırladıkları bildiriyle olaya sert tepki gösterdiler.

Platformun bildirisinde “2,5 milyon dolar harcayarak Şan Ökten tesislerinin yenileceğini ve kulüp ile yapılan protokol uyarınca adının da Aşçıoğlu-Şan Ökten Tesisleri olarak değiştirileceğini ifade etmiştir. Şan Ökten, bir Beşiktaş şehididir. Adının tesislere verilmesinin nedeni kulübe para vermesi değil canını vermesidir. 1989 tarihli genel kurulda Fulya’nın Beşiktaş’a kazandırılmasında ve inşasında büyük emeği olan Şan Ökten adı tesislere verilmiş ve ölümsüzleştirilmiştir. Hal böyleyken hiçbir Beşiktaş yönetimi genel kurul onayı olmadan, karşılığında ne almış olursa olsun, bu Beşiktaş şehidinin adını tesislerden kaldırmak veya adının önüne veya arkasına başka isim eklemek kararını alamaz. Kaldı ki, Şan Ökten’in aile fertleri de isminin kaldırılmasına veya isminin önüne veya arkasına başka isim eklenmesini istemediklerini beyan etmişlerdir. Sayın Aşçıoğlu, kendilerini eleştirenlere çağrıda bulunarak “Bu hizmeti siz verin, tesislere sizin adınız verilsin. Kulüple anlaşılırsa protokolü devretmeye hazırım” diyorsunuz, sorun sizin adınızda değil herhangi bir ismin Şan Ökten ismi yerine veya önüne veya arkasına geçmesindedir. Para ile satılamayacak bazı değerler vardır. 105 yıllık tarihi olan Beşiktaş için bunlardan en önemlilerinden birisi, ahde vefadır. Hiçbir maddi güç canını Beşiktaşımız için veren Şan Ökten adının tesislerden silinmesini sağlayamaya yetmeyecektir.” denildi.

4- Yıldırım Demirören ibra edilmedi… Fulya Davası Başlıyor ( 24 Şubat 2008)

Şike-İbra-Usulsüzlük-UEFA Kriterlerine Uyumsuzluk ve %67-33 paylaşım sorunu gibi bir çok sorunu kapsayan ; Beşiktaş  taraftarlarının Beşiktaş’ın ”Kurtuluş davası-Namus davası” olarak lanse ettiği ”Fulya Davası”nın ilk kıvılcımları 24 Şubat’ta bir kaç Beşiktaş kongre üyesi olan Beşiktaşlının Yıldırım Demirören’i ibra etmemesiyle yıllar sürecek FULYA DAVASI başladı.

5- Şan Ökten Tesisleri ve Yeni Bir Dönem –  SENE 2012

2012 yılında Yıldırım Demirören’in TFF Başkanı olmak için BJK Başkanlığından istifa etmesiyle yapılacak olağan üstü seçim için Başkan Adaylığını ilan eden Fikret Orman :

“Taşın altına elinimizi koymaya geliyoruz tüm arkadaşlara teşekkür ederim” diyerek’ listesini açıkladı..

Fikret Orman’ın dikkat çeken listesi:

Asil Üyeler: Ahmet Nur Çebi, Tamer Kıran, Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay, Umut Güner, Adnan Dalgakıran, Berk Hacıgüzeller, Levent Erdoğan, Nusret Altınbaş, İsmet Berkan, Cem Bilge, Yalçın Kaya Yılmaz

Yedek Üyeler: Erdal Karacan, Berkan Gocay, Seyit Ateş, Metin Albayrak, Mesut Urgancılar, Abdullah Sözer.

Fikret Orman Beşiktaş’ın yeni başkanı oldu… Fulya’dan çıkmayı planlayan Fikret Orman’a çağrı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın geçtiğimiz hafta Fulya’daki altyapı tesislerinin tamamen boşaltılacağı yönündeki sözleri üzerine Başkan adayı Hürser Tekinoktay ve ekibindeki Ayfer Atay açıklama yaptı.

Hürser Tekinoktay ve Ayfer Atay’ın açıklamaları şu şekilde;

UEFA tarafından Avrupa Kupalarından men edilen Beşiktaş’ın hiçbir zaman çaresizlik içinde kalmayacağını, Büyük Beşiktaş’taki her türlü sorunun çözümü için değerli dostlarımızla birlikte bundan sonra yapılacak ilk kongrede yönetime talip olduğumuzu 25 Mart’taki Olağanüstü Kongre’nin ardından duyurmuştuk.

Bu doğrultuda, geçmişte Beşiktaş Belediye Başkanı olarak, Onursal Başkanımız Süleyman Seba ile birlikte örnek bir işbirliği ortaya koyarak nice tesisi Beşiktaş’ımıza kazandıran Sayın Ayfer Atay’ın değerli çalışmalarıyla Beşiktaş’a şimdi ve gelecekte de büyük katkılar yapmaya devam edeceğine inancımız tamdır.

Fulya Şan Ökten Tesisleri’nin en büyük mimarlarından biri olan Sayın Ayfer Atay’ın konuyla ilgili açıklamasını kamuoyuna duyuruyoruz…

Hürser Tekinoktay 

Değerli Beşiktaşlılar,

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un yanı sıra Anadolu kulüplerinin bile tesis zengini olduğu son yıllarda Beşiktaş bu konuda adeta bir kâbus yaşamaktadır. Yusuf Tunaoğlu Stadı’nın elden gitmesi, Şan Ökten Tesislerinin içler acısı durumu, Çilekli’de yaşananlar ortadadır.

Beşiktaş yönetim kurulunun son günlerde, kurulduğu ilçe olan ve şanlı ismini aldığı Beşiktaş’ın dışında birçok yere altyapı tesisi yapma arzusunda olduğunu duyuyor ve bu girişimlerini memnuniyetle karşılıyoruz.

Ancak Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bilindiği gibi Ahmet Fetgeri ve arkadaşlarının ilçemizde kurduğu, daha sonra yine semtimizin çocuklarının futbol takımı olarak faaliyet gösterdiği Valideçeşme takımıyla birleşmesiyle başlayarak semtimizin asil ve şanlı kültürünü günümüze kadar getirmiştir.

Görünen odur ki yaklaşık 5 yıldır konteynırlarda soyunan, mezbele halindeki Şan Ökten tesislerinde çalışmak zorunda kalan Beşiktaş altyapısındaki manzara oldukça üzüntü vericidir.

Beşiktaş’ın bir asırlık şanlı mazisi ve kültürüne sahip çıkmak için, futbol sahasının tam ortasından metronun tünel çıkışı yapılması planlan Şan Ökten Tesisleri’nin spor alanından çıkartılmaması için kulübümüzün ve camiamızın elbirliğiyle gerekli işlemleri yapması gerektiğini ve bu konuda söz konusu tesisin BJK’ya verilmesinde o dönem Beşiktaş Belediye Başkanı olarak katkımız olduğu gibi bu gün de bu tesisin gençliğin hizmetinde kalması için arkadaşlarımızla birlikte üzerimize düşen her türlü vazifeyi yapmaya hazır olduğumuzu sizlere, değerli Beşiktaş Yönetim Kurulu ve Beşiktaş camiasına duyururuz.

Ayfer ATAY

6 – Şenol Güneş Beşiktaş’ta, Yaşar Aşçıoğlu Demirören listesinde TFF’de, Fulya Şan Ökten Tesisleri’nin yeniden yapılandırma çalışmaları için yıkılıyor.  (2015)

11 Haziran 2015 tarihinde Beşiktaş ile 2+1 yıllık sözleşme imzalayarak Beşiktaş’ın teknik direktörü ŞENOL GÜNEŞ oldu.

Aşçıoğlu’nun da olduğu TFF yönetim kurulu Başkanı Yıldırım Demirören tarafından açıklandı

Servet Yardımcı – 1. Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkiler
Nihat Özdemir – Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Tesisler ve Yatırımlar
Hüsnü Güreli – Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Mali İşler, Hukuk
Ali Dürüst – Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Milli Takımlar
İbrahim Usta – Başkanvekili, İcra Kurulu Üyesi, Kulüp Lisans
Cengiz Zülfikaroğlu – İcra Kurulu Üyesi, İdari İşler ve Organizasyonlar, Engelliler
Ali Düşmez – İcra Kurulu Üyesi, Amatör Futbol
Erhan Kamışlı – PTT 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig, Profesyonel Kurul
Kaan Terzioğlu – Yeni Projeler
Yaşar Aşcıoğlu – Tesisler Komitesi
Mustafa Çağlar – Sponsorluklar ve Pazarlama
Alaattin Aykaç – Dış İlişkiler
Ahmet Gökçek – E-Bilet
Arif Koşar –  Futbol Menajerleri Değerlendirme Kurulu (Başkan)
Prof. Dr. Mete Düren – Medya İletişim – Basın Sözcüsü

7 – Beşiktaş kongre üyesi Hürser Tekinoktay, kendisinin katılmadığı BJK A.Ş. Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamalar nedeniyle avukat Kayhan Turan’a sert tepki gösterdi.  Fulya Davasının Avukatı olan eski milli sporcumuz Tekin Bilge dava sürerken vefat etti. (14 Ocak 2016- 23 Ağustos 2016)

Kayhan Turan’ın açıklamalarını, BJK A.Ş. Genel Kurul toplantısının internette yayınlanan tutanaklarında gördüğünü belirten Hürser Tekinoktay, Turan’ı kulübün menfaatleri için çalışmaya davet etti.

6. Asliye Hukuk Mahkemesinde kazanılan davanın Fulya Davası olmadığını iddia eden Kayhan Turan’a tepki gösteren Tekinoktay, “Hem ‘Fulya davası dediğiniz dava bir Fulya davası değildir’ diyor, hem de davanın konusunu ‘Del Bosque, Ferrari ve Fulya’daki Aşçıoğlu inşaata ilişkindir’ diye açıklıyor.
Söylediği şeyler zaten hemen başta çelişkili. Fulya’daki inşaatları yapan Aşçıoğlu davanın konusuysa bu dava nasıl Fulya davası olmuyor da başka dava oluyor? Açılan davanın kulübe karşı açıldığını ve davalının Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği olduğunu söylüyor. Ancak yıllarca vekaletini yaptığı Fikret Orman’ın ise “bu davayı ben açtım, parasını ben verdim” dediğini hiç duymamış galiba.
Şimdi sayın Turan’a soruyorum. Hem davayı açan sizsiniz hem de davalı olan sizsiniz. Bu hukukta nasıl oluyor bir anlatın bakalım.
Bu dava açık ve net Fulya projesiyle ilgili mali genel kurulda üyelere yanlış bilgi vererek kulübün zarara uğramasına neden olan dönemin yönetim kuruluna karşı açılmış bir davadır ve kazanan da sadece Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneğidir.

BJK Fulya Şan Ökten Tesisleri’nin yeniden yapılandırma çalışmaları için gerçekleştirilecek yıkım işlemleri önümüzdeki Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman’ın katılımıyla başladı.

Beşiktaş camiasının acı kaybı! Tekin Bilge vefat etti

8 –  TFF’de şok istifa! Zehir zemberek açıklamalar… Fikret Orman: Tarihe Beşiktaş’ın malını satan adam olarak geçmek istemiyorum… (07 Haziran 2017 -24 Şubat 2018)

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Aşçıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği ve mevcut bütün görevlerimden istifa ettiğimi kamuoyuna saygılarımla duyururum.” ifadelerine yer verdi. 07 Haziran 2017 

Açıklama sonraları Yıldırım Demirören’e kızgınlığını dile getiren TFF eski yönetim kurulu üyesi Aşçıoğlu: Demirören’in aile dostu Kerim bey, Arda’yı yumruklamıştı diyerek açıklamalarda bulundu…

Aşçıoğlu ayrıca Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim‘in İzmir’in Çeşme ilçesinin Alaçatı Mahallesi’nde mekan sahibi olan ve 2 dönemdir yedek TFF yönetim kurulu üyesi olan Selahattin Aydoğdu ile yaşadığı kavgayı yorumlarken, “Bu kavga TFF’nin ne kadar kötü yönetildiğinin; ekip olmaktan yoksun bir yönetim olduğunun net göstergesidir” ifadesini kullandı. Aşçıoğlu, yaşanan bu olayların bir ilk olmadığını, ‘Arda Turan olayları’nın ‘fitilini yakan’ olayın aslında Katar’da kafilenin kaldığı otelde TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in bir aile dostunun Arda’yı yumruklamasıyla başladığı iddiasında bulundu.

Beşiktaş Cenk Tosun’u satıyor.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’den Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada “Everton Kulübü tarafından şirketimize net 22 milyon avro sözleşme fesih bedeli ödenecektir. Ayrıca, ilave olarak 1 milyon 157 bin 895 avro tutarındaki dayanışma katkı payı Everton Kulübü tarafından ödenecektir.” denildi. Ocak 2018

Fikret Orman: Tarihe Beşiktaş’ın malını satan adam olarak geçmek istemiyorum,

Beşiktaş’ın 2018 yılı 1. olağan Divan Kurulu toplantısı 2000’i geçkin üyenin katılımıyla 24 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda ilk söz alan divan Kurulu başkanı Tevfik Yamantürk kulübün içinde bulunduğu borç durumuna dikkat çekti ve ‘hayat bana borcu yönetmenin, varlığı yönetmekten daha zor olduğunu öğretti. Var olan borcu yönetmezseniz elinizdekileri de kaybedersiniz’ diye konuştu.

Divan Kurulu Başkanı’nın ardından Başkan Fikret Orman, Yönetim adına söz aldı ve Siyah Beyazlı kulübün net borcunu 1.710 milyon TL olarak açıkladı.

Zaman zaman dile getirilen varlık satışı ile borç kapatma yoluna gitme seçeneğini düşünmediklerini söyleyen Orman ”Beşiktaş’ın malını satan adam olarak tarihe geçmek istemiyorum. Gelirlerimizi artırıp borcu döndürmeye çalışıyoruz” dedi.
Bayern Münih maçında farklı mağlubiyeti beklemediklerini dile getiren Orman Alman ekibini İstanbul’da yeneceklerine inandığını ifade etti.

Bayern Münih karşısında alınan farklı mağlubiyetten sonra Beşiktaş’ın dağılmasını bekleyenlere de bir mesajı olduğunu söyleyen Orman ”Beşiktaş bir mağlubiyetle karışacak bir takım değil. Stadımız olmadan 2 sene şampiyon olduk. UEFA’da çeyrek finale çıktık. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan namağlup çıktık. Bunu bu hocamız ve takımımız yaptı. Yine şampiyon olacağımıza inanıyorum. Müsaade ederseniz bunları yapan teknik direktörümüz ve takımımızı hep beraber yürekten alkışlayalım” diyerek Divan Kurulu üyelerine Şenol Güneş ve futbolcuları alkışlattı.

9 – ŞENOL GÜNEŞ İLE SIKINTILI GÜNLER. ŞENOL GÜNEŞ FENERBAHÇE MAÇI İÇİN KADIKÖY’E GİTMEME KARARI ALDI ( 27 Nisan 2018)

Şenol Güneş: ‘Beni assalar Kadıköy’e gitmem’

TFF’nin kaldığı yerden devam kararı verdiği, Beşiktaş’ın ise maça çıkmama kararı aldığı Fenerbahçe derbisiyle ilgili Şenol Güneş’ten yorum geldi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 57. dakikadan itibaren oynanacak Fenerbahçe derbisi için Kadıköy’e gitmeyecek.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 3 Mayıs 2018 Perşembe günü 57. dakikadan itibaren oynananacak Fenerbahçe derbisine çıkmama kararı aldı. Güneş’in, TFF’nin resmi kararının ardından duruma tepki gösterdiği ve derbiye gitmeme yönünde tavır aldığı ifade edildi.
ŞENOL Güneş’in yakın çevresine yakındığı ve bu şartlarda Kadıköy‘e gitmesinin doğru olmayacağını söylediği bildiriliyor. Güneş’in tavrını bu şekilde koymayı planladığı belirtiliyor.

Tecrübeli teknik adamın bu kararını Başkan Fikret Orman ile de paylaşacağı ifade edildi.

10 – İKİ KARŞI TARAF (DAVACI İLE DAVALI) AHMET NUR ÇEBİ İLE YAŞAR AŞÇIOĞLU AYNI DERNEK YÖNETİMİNDE (01 Temmuz 2018)

TİAB’da Yaşar Aşçıoğlu Dönemi  Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği’nin (TİAB) olağan kongresi, derneğin İstanbul Ümraniye Trabzon Park’taki merkezinde yapıldı. Kongrede TİAB’ın yeni başkanı Yaşar Aşçıoğlu oldu.Aşçoğlu yönetimine Trabzonspor Eski Yöneticisi Ali Uzunay, Beşiktaş As Başkanı Ahmet Nur Çebi,Milli Takımlar eski Menajeri Can Çobanoğlu ve daha onlarca meşhur ismi aldı.


Yaşar Aşçıoğlu, Ahmet Nur Çebi ve Can Çobanoğlu aynı listeden seçim kazanıyor.

TİAB’da Yaşar Aşçıoğlu Dönemi Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği’nin (TİAB) olağan kongresi, derneğin İstanbul Ümraniye Trabzon Park’taki merkezinde yapıldı. Kongrede TİAB’ın yeni başkanı Yaşar Aşçıoğlu oldu.

Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratları Derneği’nin (TİAB) olağan kongresi, derneğin İstanbul Ümraniye Trabzon Park’taki merkezinde yapıldı. Kongrede TİAB’ın yeni başkanı Yaşar Aşçıoğlu oldu.Aşçoğlu yönetimine Trabzonspor Eski Yöneticisi Ali Uzunay, Beşiktaş As Başkanı Ahmet Nur Çebi, Milli Takımlar eski Menejeri Can Çobanoğlu ve daha onlarca meşhur ismi aldı. (01 Temmuz 2018 Pazar)

11 – FİKRET ORMAN İLE AHMET NUR ÇEBİ AYRILIYOR. (11 Ağustos 2018)

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, 11 Ağustos 2018 tarihli siyah-beyazlı kulübün divan kurulunda yönetim kurulunu değiştirmek için seçime gitme kararı aldı yaptığı açıklama sonrası Ahmet Nur Çebi, Erdal Torunoğlu ve Emre Kocadağ yeni listede olmadı.

Fikret Orman “Tüzük tadiline ihtiyacımız var. Beşiktaş’ta zor bir sürece giriyoruz. 6 buçuk sene içinde hepimiz yorulduk. Silkelenmeye ihtiyacımız var. Yönetim kurulunu yenilemek için seçime gitme kararı alacağım.

Aday olmak isteyenler açıklasın. Ben başkanlığa adayım! Yani diyorum ki ‘Hodri meydan’, herkes ne söyleyeceği varsa söylesin!

“FİKRET ORMAN VE ŞENOL GÜNEŞ İLE SIKINTILI DÖNEM BAŞLIYOR… FİKRET ORMAN: BEŞİKTAŞ’I YÖNETİM KURULU YÖNETİYOR”

Siyah-beyazlı takımın teknik direktörü Şenol Güneş’in, transfer konusunda yetkinin yönetim kurulunda olduğu yönündeki açıklamasına değinen Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğru söylüyor. Sorumluluğu olan kişi biziz. Oyuncuların kontratları kulüple ama hocaya sormadan transfer olabilir mi? Hocayla konuşmadan bir transfer asla olmaz. Beşiktaş’ı yönetim kurulu yönetiyor. Şenol Güneş, yönetim kurulunun üstünde bir isim değil. Bize karşı sorumlulukları olan bir isim. Bazı şeyleri fazla abartıyoruz, bazılarını da fazla yeriyoruz. Beşiktaş ilk defa Şenol Güneş ile şampiyon olmadı. Çok iyi bir hoca ama mali konular Güneş’in işi değil.”

Kulüpte hizmet etmiş eski isimlere sosyal medya üzerinden kötü sözler sarf edildiği şeklindeki Hürser Tekinoktay’ın eleştirilere yanıt veren Orman, “Bir kişiye laf eden veya ettiren şerefsizdir. Ben nasıl engel olabilirim. Sosyal medyada eski futbolcuya küfür edeni bilmiyorum. Ben Twitter’da yazılanları görmüyorum. Ben ve arkadaşlarım hiçbir şekilde taraftarlarla sosyal medya işine girmedik. O eski Beşiktaş’ta var. En büyük sorun, Beşiktaş’ta futbolculuğu bırakmış kişiler ve medyanın daralması. Futbolu bırakan, altyapıda iş istiyor. İşe alınmadıkları zaman gidiyorlar sosyal medya üzerinden sallıyorlar. Burası Darülaceze kulübü değil.” şeklinde konuştu.

12 – Şenol Güneş “İSTİFAYI DÜŞÜNDÜĞÜM İDDİASI TAMAMEN YALANDIR”  (09 Şubat 2019 – 07 Mart 2019)

Şenol Güneş, Fenerbahçe derbisinden sonra hakkında çıkan haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Deneyimli teknik adam, açıklamasında şunları kaydetti:

“İSTİFAYI DÜŞÜNDÜĞÜM İDDİASI TAMAMEN YALANDIR”

“Fenerbahçe maçının ardından, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nden ayrılırken devletimizin güvenlik güçleriyle sadece uyarı amaçlı yapmış olduğum konuşmanın, yine devletimizin bir başka kurumunun mensuplarınca sanki taraftarımızla aramızda bir sorun yaşanmış gibi yansıtılması gerçekle bağdaşmamaktadır. Yine, kaos oluşturmak amaçlı, aynı art niyet sahibi çevrelerce yönlendirilen bir başka basın mensubunun, kimden geldiği belli olmayan sözde duyumlara dayanarak gündeme getirdiği istifayı düşündüğüm iddiası tamamen yalandır.”

Şenol Güneş, Beşiktaş’tan ayrılacağı tarihi açıkladı

A Milli Takım ve Beşiktaş’ın Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Güneş, Mart’taki iki maç için milli takımın başında olacağını ve göreve resmi olarak 1 Haziran’da başlayacağını söyledi.

Galatasaray 2-0 Beşiktaş (05 Mayıs 2019)

“BÜLENT YILDIRIM’DAN UTANÇ DUYDUM”Hakem, yanlış taç, yanlış fauller, hepsi bir yana Beşiktaş dünya futbol tarihinde eşine ender rastlanacak iki taç uyuklamasıyla maçı kaybetti. Kimse ortaya koymazken hakem Bülent Yıldırım, Beşiktaş’ı doğramak için her şeyini ortaya koydu. Kabul, hakem iyi bir maç yönetmedi ama Beşiktaş çuvaldızı kendine batırmalı… Galatasaray bu gece lider oldu. Bırakır mı, kolay değil. Futbol bu ama. Hakem Bülent Yıldırım’ın yönetiminden dün gece için büyük utanç duydum. (AHMET ÇAKAR – SABAH)

13 – Hürser Tekinoktay ile zorlu bir yarıştan sonra başkan seçilen Fikret Orman bir kaç ay sonra istifa etti… Yeni dönemde ve bu sefer Beşiktaş’a Trabzonlu Başkan (12 Mayıs 2019 – 19 Ekim 2019)

Yıldırım Demirören’in ani istifasıyla boşalan BJK Başkanlık koltuğu bu seferde Fikret Orman’ın ani istifa kararıyla boşaldı.

Oysa Fikret Orman 2019 Mayıs ayında yapılan seçimlere Fulya davası için büyük bir mücadele örneği veren Beşiktaş eski altyapı hocası ve teknik direktörü olan Hürser Tekinoktay’a karşı zorlu bir yarıştan sonra özellikle son sandıklarda kaybetmesine rağmen  BJK Başkanlık seçimleri kazanmıştı.

Beşiktaş Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda kongreye katılan 4 bin 899 üye 20 sandıkta oy kullandı.

Hürser Tekinoktay ile yarışan Orman, geçerli oyların 2.882’sini alırken, Hürser Tekinoktay 1.617 oy aldı.

Seçimde 400 boş ve geçersiz oy kullanıldı.

Diğer yandan, Tekinoktay’a toplam 3 sandıkta Orman’dan daha fazla oy çıktı.

Hürser Tekinoktay’ın beklenmeyen çıkışı sonrası ilgi odağı oldu ve gazete manşetleri kazansaydı devrim yapacaktı diyerek manşetler atmaya başladılar.

Fikret Orman “Olağanüstü genel kurula gideceğim.”

Abdullah Avcı ile sezona başlayan başkan Fikret Orman inanılmaz kötü saha sonuçlarıyla ”Beşiktaş’taki sürecimi tamamlıyorum. Olağanüstü genel kurula gideceğiz.” dedi

Fikret Orman’ın istifa açıklamasıyla birlikte Beşiktaş’ta kaos yaşanmaya başladı.
Önceki seçimde ki başkan adayı Hürser Tekinoktay Fikret Orman’ın istifa etmemesi gerektiğine dikkat çekerken Beşiktaşlılara “Beşiktaş sahipsiz kalmaz diyerek ” Orman istifa ederse aday olacağını ilk açıklayan kişi oldu.

Adaylık başvurusunun son günü Ahmet Nur Çebi ve Serdal Adalı’da adaylık için imzalarını ve listeleri divan kuruluna sundular.

14 – Olağan kongrede oy kullanan seçmen sayısında olağanüstü artış !  4.899 kişiden 8.644 kişiye çıktı – (20 Ekim 2019)

BJK bir kaç ay sonra yeniden olağanüstü bir kongreye gitti. Oy kullanma katılımı 4.899 kişiden 8.644 kişiye çıktı.

Beşiktaş Kulübünde yeni başkan ve yönetim kurulunun belirleneceği olağanüstü seçimli genel kurul toplantısı yapıldı.

Seçimlerde oy kullanan üye sayısı ise  yaklaşık 4.000 kişi artarak 4.899 kişiden 8.644 kişiye çıktı.
Seçimden galip çıkan isim Ahmet Nur Çebi oldu.

Böylece seçimlerde bir kaç gün önce Beşiktaş’a Trabzonlu bir başkan geliyor manşetlerini atan Trabzon gazetelerinin dediği oldu ve BJK ilk kez bir Trabzonlu başkan seçti

Seçimde Serdar Adalı 2983 oy alırken Hürser Tekinoktay 537 oy aldı.

Ahmet Nur Çebi’nin listesi:
Adnan Dalgakıran, Emre Kocadağ, Fatih Hakan Avşar, Ahmet Mesut Urgancılar, Kemal Erdoğan, Enis Ulusoy, Erdal Torunoğulları, Berkan Gocay. Yedek üyeler: Umut Şenol, Bilgihan Sürmen, Hakan Daltaban, Fırat Fidan, Ali Efe Bezci

15 – Yeni dönemde yeni umut: “Fulya” Yeni tazminat “Abdullah Avcı” (19 Ocak 2020 -25 Ocak 2020)

Yeni yönetim kulübü göreve geldiğinden bir kaç ay sonra Fulya’da bulunan tüm mülklerinin değerlerini belirlemek için bir gayrimenkul şirketiyle anlaştı.

Beşiktaş yeni yönetimi içinde Şan Ökten Tesisleri de bulunan bölgenin kulübe büyük ekonomik katkı sağlamasını planlıyor haberleri yayınlanmaya başladı.

Siyah-Beyazlılar’da yeni yönetim, kulübün içinde bulunduğu mali sorunları çözmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda ilk olarak 120 milyon TL’lik kaynağı yönetim kurulu üyeleri arasında oluşturan ve oyuncuyla personel ödemelerini gerçekleştiren idareciler, şimdi kulübün 2.7 milyar TL’lik borcunu düşürebilmek için düğmeye bastı.

Bu doğrultuda bir gayrımenkul firmasıyla anlaşma yapan Siyah-Beyazlılar, kulübün İstanbul Fulya’da bulunan tüm mülklerinin değerini belirlemek için çalışma başlattı. Bölgeyle ilgili olarak değer belirleme işleminin tamamlanması sonrasında konunun, 11 Ocak’ta düzenlenecek genel kurul toplantısının üyelerle tartışılması planlanıyor. İşte Siyah- Beyazlılar’ın çalışma başlattığı bölgedeki taşınmazları:

1)Şan Ökten Tesisleri. Onaylı 6500 metrekare kapalı inşaat imar hakkı bulunan tesis, Siyah-Beyazlı ekibin Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nden önce kamp merkezi olarak kullanıyordu.

2)Benzin İstasyonu. Şan Ökten Tesisleri’nin bitişiğinde bulunan benzin istasyonu ve içinde bulunan kafeterya ile yönetim binası.

3)Fulya Projesi içinde bulunan hastane bloğu. Şu anda Acıbadem hastanesinin bulunduğu yer.

4)Fulya Projesi içinde bulunan ofis plazası ve inşaatı yeni bitten 2 katlı AVM… Yeni yapılan AVM’de 23 dükkan bulunuyor.

16 – Beşiktaş’ta Abdullah Avcı gönderildi! ( 24 Ocak 2020)

Beşiktaş’ta Abdullah Avcı dönemi resmen sona erdi… Siyah-beyazlı yönetim teknik direktör Abdullah Avcı ile yollarını ayırma kararı aldı. Akşam saatlerinde Beşiktaş Kulübünün internet sitesinde yer alan açıklamada, “Yönetim kurulumuz, Beşiktaş A Takım Teknik Direktörü Sayın Avcı ile yollarını ayırma kararı almıştır. Sayın Avcı’ya hizmetleri için teşekkür eder, gelecekteki çalışma hayatında başarılar dileriz” denildi. Peki dün Ümraniye’de kapalı kapılar ardında yapılan görüşmede neler yaşandı?

RAKAMDA ANLAŞAMADILAR
Başkan Ahmet Nur Çebi dün sabahki idmanın hemen ardından Ümraniye Tesisleri’nde teknik direktör Abdullah Avcı ile bir araya geldi. Antrenmanın ardından kapalı kapılar ardında yapılan bu görüşmede yönetici Emre Kocadağ da yer aldı. Görüşmenin ilk bölümünde ayrılık için yönetimin bir yıllık ücreti verdiği teknik direktör Abdullah Avcı’nın ise üç yıllık kontratın iki yıllığını istediği bir yılını kulübe bıraktığı, başka bir takım çalıştırması halinde ise mevcut tazminattan feragat edeceğini de söylediği iddia edildi.

GÖRÜŞME HARARETLİ GEÇTİ
Avcı ile yönetimin arasındaki görüşme bir hayli hararetli geçti. Özellikle siyah-beyazlıların ligde üst üste aldığı mağlubiyetlerin ardından Türkiye Kupası’na veda etmesi; Başkan Çebi ve yönetimin bir hayli keyfini kaçırmıştı. Görüşmede, Göztepe maçının ardından yeniden görüşülmesi konusu masaya yatırıldı. Ancak taraflar bu konuda da anlaşma sağlayamadı ve Abdullah Avcı ile hemen yolların ayrılmasına karar verildi. Tecrübeli teknik adam görüşmenin ardından tesislerden ayrıldı ve Beşiktaş defterini kapattı.

MAAŞI 12 MİLYON TL
Eski başkan Fikret Orman tarafından göreve getirilen Teknik Direktör Abdullah Avcı’nın, Beşiktaş ile Haziran 2022’ye kadar sözleşmesi bulunuyordu. Siyah-beyazlı kulüp, 56 yaşındaki Avcı’ya senelik 12 milyon lira ödüyor. Deneyimli teknik adam, A Milli Takım’ı çalıştırdığı dönemde de Türkiye Futbol Federasyonu ile Türk Lirası üzerinden sözleşme imzalamıştı.

17 – Beşiktaş resmi olarak duyurdu; Sergen Yalçın 14 yıl sonra yuvasına döndü (29 Ocak 2020)

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın dönemi resmen başladı… Siyah beyazlı yönetim, teknik direktörlük görevi için Sergen Yalçın ile 1.5 yıllık anlaşmaya vardığını resmen açıkladı. Beşiktaş’ta Abdullah Avcı ile yolların ayrılmasının ardından gündeme gelen ilk isim olan Sergen Yalçın siyah beyazlı takımın yeni hocası oldu.

Bugün Nevzat Demir Tesisleri’ne gelerek antrenmana çıkan Sergen Yalçın ile yapılan anlaşma TFF’ye bildirildi.

18 – Fulya Davası’nı kazandığını açıklayan Hürser Tekinoktay’a Ahmet Nur Çebi’den  HAİN (17 Ağustos 2020  )

Beşiktaş’ta divan kurulu üyesi olan Hürser Tekinoktay, 17 Ağustos Pazartesi günü basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı. Aynı zamanda eski başkan adayı da olan Tekinoktay, mevcut başkan Ahmet Nur Çebi’nin 28 Temmuz’da yaptığı açıklamada kendisine hakaretlerde bulunduğunu ve düzenleyeceği basın toplantısını cevap vereceğini açıkladı.

Kişisel sosyal medya hesabından duyurusunu yapan Tekinoktay, “28 Temmuz’da Dernek Başkanımızın AA’da Fulya ile ilgili olarak şahsıma yönelik yaptığı hakaretlere 17 Ağustos Pazartesi günü düzenleyeceğim basın toplantısıyla cevap vereceğim. Saat 13.00’te başlayacak online yayına gazeteci arkadaşlar görüntülü bağlanıp sorularını sorabilecek.” ifadelerini kullandı.

Hürser Tekinoktay: Camiada Bu Kelimeyi İlk Kez Duyuyorum

Hürser Tekinoktay yaptığı basın toplantısında “Biz aynı kulübün mensuplarıyız nereden rakip oluyoruz . Camiada Bu Kelimeyi İlk Kez Duyuyorum . Ama bana hain demesi çok önemli değil. Fulya’daki haklarımızı arayan bir sürü insanın temsilcisi olarak cevap hakkımı kullanıyorum. Bizim camiamızda bu kelimeyi ben ilk kez duyuyorum. Fikret Orman ve Demirören’e de muhalefet yaptık. Ben bu süreçte sert eleştirilerde bulundum. Ama ne Orman’dan ne Demirören’den bir gün olsun böyle bir kelime duymadık.

“95 Milyon Dolar Zarar Var”

Sayın başkan yine Anadolu Ajansında “Fulya’da zarar yoktur, bizim için Fulya konusu kapanmıştır” diyor. Peki sayın başkan siz 2014 yılında “95 milyon dolar zarar var” dediğiniz durumla şimdiki durum arasında ne değişti? 95 milyon dolar zarar var diyerek tespit yaptırdık da yüzde 67’yi müteahhitten aldık mı? Aldıysak bu paralar nerede? Fikret Orman döneminde bir anlaşma yapıldıysa paralar kasaya girdiyse mesele yok. Girmediyse 95 milyon dolar para nerede sayın başkan?

5 Milyon Euro’yu Alın

Sayın Başkan “Del Bosque ve Ferrari zararlarından bahsedilse anlarım” dedi aynı yayında. Peki o zaman siz dernek başkanı olarak Futbol A.Ş. başkanı sayın Erdal Torunoğulları’na bunu söylediniz mi? Mahkemece kusurlu bulunan Del Bosque ve Ferrari tazminatlarının tahsilini sağladınız mı? Del Bosque 8, Ferrari 7 milyon. 15 milyon euro! Ne yaparsak yapalım vatandaşlardan topladığımız sms’lerle bu parayı toplayamayız. Sizden şunu istiyoruz. Del Bosque ve Ferrari tazminatlarından doğan zararı önceki yönetimlere rücu edilmesini sağlayınız.

Tahkim Skandalı

1 ay kadar önce laf arasında müteahhitten para alındığını duydum. Ama belgesi yok. Bunun üzerine o dönemde hukuki işlerden sorumlu olduğunu sandığım sayın Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nu aradım. Neticede görevden ayrıldılar ama bize bilgi vermek zorundalar. Fulya davasında para alındığı söyleniyor, siz müteahhitle bir anlaşma, uzlaşma mı kurdunuz dedim. “Hocam bildiğim kadarıyla, ben o zaman yönetici değildim. Yanılmıyorsam tahkim gibi bir şey kurulmuş. Siz gidiyorsunuz bir tane hakem buluyorsunuz, müteahhit de bir hakem buluyor, sonra hakem heyetine üçüncü bir kişi bulunup başkan seçiliyor. Bunlar üç kişi bilirkişi atıyorlar. Ondan sonra karar veriyorlar. Bizim bulduğumuz hakem üyesi bizim aleyhimize karar verdi hocam.” dedi. Olacak iş değil.

Ondan sonra araştırma yapmaya başladım. Kamuya açık olması, genel kurul üyeleriyle paylaşılması gereken bu belgelerin, ilk 30 sayfası olmayan, son bölümü olan dosyasına eriştim. Ve gördüm ki genel kurulun haberi olmadan, biz yıllarca Fulya davasının peşinde koşarken bir tahkim masası kurulmuş. Eskiden bu tahkim devletin yaptığı bir şeymiş. Şimdi ticari uyuşmazlıklarda iki taraf özel, birer hakem buluyor, sonra başkan seçiyor. Bu TFF’deki gibi değil, bir kuruma bağlı değil. Siz bir uzlaşma masası kuruyorsunuz.

Nurol İnşaat – Aşçıoğlu Bağlantısı

İlk gördüğüm şu oldu. Tahkim Heyeti başkanı Şakir Kaleli. Hukukçu, öğretim görevlisi, eski yargıtay üyesi, ciddi bir bürokrat. İkinci heyet üyesi Kubilay Umul, diğer heyet üyesi İsmet Yılmaz, heyet sekreteki, avukatlık bürosu sahibi Sencer Seren. 2 üye bir başkan var. 2 üye aleyhte oy kullanıyor. Bizimki denilen temsilci ve müteahhitinki aleyhte oy kullanıyor. Yalnız heyet başkanı şerh koyuyor. Diyor ki burada emsal artışları olmuştur, ama tüm iskan edilen yerlerden müteahhit almıştır, iskanı olmayan yerler yani alınıp satılamayan yerler Beşiktaş’a verilmiştir, kulüp burada zarar görmüştür, iskan edilemeyen yerlerin yüzde 67 içinde sayılması doğru değildir diye karşı oy yazısı yazıyor. Ama bizim heyetin içine koyduğumuz hakem bizim aleyhimize oy kullanıyor.

Sonra biraz daha araştırdım. Eğer ki isim benzerliği varsa çıkıp tekzip ederler. Bahsettiğim iki üyeden biri Nurol Gayrimenkul yönetim kurulu üyesi, diğeri Nurol gayrimenkul proje sorumlusu. Nurol Gayrimenkul kim biliyor musunuz arkadaşlar? Aşçıoğlu’nun 2010 yılında Ali Sami Yen projesine ortak grup olarak girdiği partneri. Bir de aynı dönemde heyet başkanı Şakir Kaleli, 2014’te Nurol inşaat dergisinde genel yayın yönetmenliği yapmış. Üçünün de Nurol inşaat ile direkt bağı var. Yani Aşçıoğlu’nun ortak ihaleye girdiği grupla. Heyet sekreterine bakıyorum. Avukatlık bürosu sahibi. Nurol inşaat adına davalara girmiş. Bilirkişilere bakıyorum. Ali Osman bey 19 kez Nurol projelerinde bilirkişilik yapmış. Sekreter, iki üye ve başkanın Nurol İnşaatla direkt ilgisi var. Yani Aşçıoğlu’nun partneri olan firma.

Bu tahkimde bizi temsil eden kişi kim tarafından bulundu? Sayın Fikret Orman’ın buna cevap vermesi lazım. Ahmet Nur Çebi’nin bunun hesabını sorması lazım. Bizim temsilcimizin nasıl bizim aleyhimize oy kullandığının hesabını Ahmet Nur Çebi’nin Fikret Orman’dan sorması lazım.

Milyonlarca Beşiktaşlı Fulya’nın hesabının sorulmasını bekliyor. Sayın başkan Fulya davası yeni başlıyor. Bitmedi, kapanmadı.” dedi.

19 – Ahmet Nur Çebi tahkim skandalı hakkında tek kelime etmediği açıklamada “Hürser Tekinoktay babamın Trabzonsporlu olduğunu söyleyerek beni aşağılama kalktı” dedi (23 Ağustos 2020  )

Fulya Davası’nda kulübün zarara uğratıldığının yargı yoluyla kesinleştiğini ve yönetimin zarar tazmini için yargıya gitmesi gerektiğini savunan eski başkan adayı Hürser Tekinoktay’ın kendisi hakkında kullandığı “Trabzonspor’lu baba” ifadelere cevap veren Çebi, sert ifadeler kullandı.

Ahmet Nur Çebi, Tekinoktay’ın Fulya Tahkim skandalıyla ilgili açıklamalarından tek bir söz etmezken “Babamın Trabzonsporlu olduğunu söyledi. Benim babam iyi bir Beşiktaşlı’dır. Benim şahsımı Trabzonsporlu diyerek aşağılamaya çalışmasını kınıyorum. Benim şahsımı Trabzonsporlu diye aşağılamaya çalışmasını kınıyorum. “dedi.

Ahmet Nur Çebi’nin bu sözleri başta Trabzon olmak üzere tüm Karadeniz basınında büyük yankı uyandırdı

BJK Başkanı Ahmet Nur Çebi’den tepki çeken sözler! Trabzonsporlu olmayı aşağılık olarak gördü!

Atılan manşetler ve yapılan yorumlarda büyük tepki vardı, Çebi’nin bu sözleri Trabzonsporlu taraftarlar tarafından da  büyük tepkiyle karşılandı.

BEŞİKTAŞ BAŞKANININ TRABZON’DAKİ İŞ YERİ

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Sürmene Yeniay tersanesinde son derece donanımlı bir tersanesi var…  Çebi, dünyaya bu tersanede gemi yapıyor ve satıyor… İşin başında da Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Hasan Çebi var…  Patron Çebi’nin tersanesine girişte iki bayrak direği bulunuyor.. Birinde, şirketin bayrağı… Diğerinde ise Trabzonspor bayrağı..  Beşiktaş Klübü Başkanı Trabzonspor bayrağının iş yerinde asılmasına, dalgalanmasına hiç itiraz etmiyor.. Aksine, iyi ve güzel oldu diyor… Bize de helal olsun demek düşüyor.

Hürser Tekinoktay Çebi ve babasına Trabzonsporlu dedi mi?

Peki Hürser Tekinoktay, Ahmet Nur Çebi ve babası Yaşar Kaptan Çebi’ye “Trabzonsporlu” dedi mi?

Tekinoktay’ın yaptığı basın toplantısını baştan sona tekrar dinledik. İlgili sayılabilecek bölümleri yorumsuz olarak aktarıyoruz;

“Bana hain demesi çok önemli değil. Fulya’daki haklarımızı arayan bir sürü insanın temsilcisi olarak cevap hakkımı kullanıyorum. Bizim camiamızda bu kelimeyi ben ilk kez duyuyorum. Fikret Orman ve Demirören’e de muhalefet yaptık. Ben bu süreçte sert eleştirilerde bulundum. Ama ne Orman’dan ne Demirören’den bir gün olsun böyle bir kelime duymadık.

Fikret Orman’ın babası rahmetli Abdülkadir bey Beşiktaş camiasının çok sevilen eski büyüğüydü. Tabi ki Yıldırım Bey’in babası Allah rahmet eylesin, Erdoğan bey çok sevilen bir kimlikti. Beşiktaş ile iç içe olan bir kimlikti. Tabi ki babalarından gelen bir Beşiktaşlılık kültür kodları var. Ama babasız da doğabiliriz. Biz kendimiz Beşiktaş’ın içine girdiğimiz zaman bu kültür kodlarını benimsemiş olmamız lazımdı. Şeref Bey’in, Baba Hakkı’nın, Fuat Balkan’ın, Süleyman Abi’nin takımında böyle bir olay yaşanmadı. Sayın başkana şunu da söylemek isterim.

Sayın başkan seçilerek geldi. Başarılı olması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Buranın 117 yıllık camia olduğunu unutmaması lazım. Geçtiğimiz divan toplantısında divan üyemize saldırı oldu. İlk kez oluyor bu. Sayın Çebi’nin kendi arabasında dolaştırdığı bir kişi olduğu ifade ediliyor. Hiçbir şekilde tekzip etmediler. Divan üyesine saldırıldı, devletin ajansında başka bir divan üyesine hain dendi. Bunlar ilk kez oluyor.

Hürser Tekinoktay’ın basın toplantısının tamamı;

20 – Trabzonspor Kulübü, teknik direktörlük görevi için Abdullah Avcı ile 2,5 yıllık anlaşmaya vardığını borsaya bildirdi. (15 Kasım 2020)

Bu tarihten bir kaç ay sonta Trabzonspor Abdullah Avcı ile anlaştı Trabzonspor Kulübü’nden Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada teknik direktörlük görevine Abdullah Avcı’nın getirildiği duyuruldu.

Bordo-mavili kulüp, 2,5 yıl için Avcı’ya toplam 20 milyon lira ödeme yapacak.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Profesyonel futbol takımımız teknik direktörlüğü konusunda Sayın Abdullah Avcı ile 2,5 yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Sayın Avcı’ya 2020-21 futbol sezonu için 5 milyon lira, 2021-22 futbol sezonu için 6 milyon 500 bin lira, 2022-23 futbol sezonu için 8 milyon 500 bin lira garanti ücret ödenecektir.”

21- Beşiktaş, Abdullah Avcı’ya 20 milyon 12 bin 192 lira sözleşme fesih tazminatı ödedi (09 Ağustos 2021)

Teknik direktör Abdullah Avcı’nın sözleşme fesih bedeli olarak Beşiktaş, yasal faizleriyle birlikte 20 milyon 12 bin 192 lira ödeme yaptı.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ’den Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada, “TFF Tahkim Kurulu kararını da dikkate alarak, karşılığı UEFA tarafından şirketimiz adına gönderilen Şampiyonlar Ligi katılım bedelinden alınmak üzere, söz konusu dosyaya yasal faizleriyle birlikte toplam 20 milyon 12 bin 192 lira ödeme yapılmış olup, anılan karar ve yapılmış olan ödemeyle ilgili hukuki süreç devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, 15 Nisan 2021’de aldığı kararla Beşiktaş’ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı’ya 17 milyon 340 bin lira fesih tazminatı ödemesine, tazminatın fesih tarihi olan 29 Ocak 2020’den itibaren işleyecek yasal faizi ve 520 bin 200 lira yargılama gideriyle birlikte davalıdan alınarak davacıya verilmesine, Tahkim Kuruluna müracaat yolu açık olmak üzere karar vermişti.

22 – Hürser Tekinoktay’ın Divan toplantısından önce Fikret Orman’a sorduğu sorulara cevap Ahmet Nur Çebi’den geldi ! Ben Twitter çocuğu değilim. (20 Kasım 2021)

Fikret Orman’ın söylediği muhalefet konusuna değinerek kendisine karşı seçimde aday olan Hürser Tekinoktay’ı gösteren Ahmet Nur Çebi,

“Muhalefet kim konusuna gelelim. Sosyal medyada bizim de karşımıza çıkmış olan bir başkan adayı var. Adam yazıp çiziyor ama Tevfik Yamantürk’ü mazeret göstererek buraya gelmiyor. Ben sana nasıl cevap vereceğim, ben Twitter çocuğu değilim.

1- Ahmet Nur Çebi’nin altında Fikret Orman’ın imzası var dediği [o günün kuruyla300 bin USD]‘KIRTASİYE TİPİ’ çatı faturası, nedir?

Çatıyı milyonlarca € ödeyerek yabancı bir firmaya yaptırmamış mıydık.

Çatının nesini, neden kime danıştınız ?

2- Ali Naibi’ye ödendiği iddia edilen çift primler nedir ?

Ödendiyse, kimlere neden ve ne için ödenmiştir ?

Sahadaki futbolcunun emeği üzerinden sivil birilerine çifter çifter prim ödendiği dünyanın neresinde görülmüştür ?

3-FULYA DAVASI sürerken tahkim kurulduğundan haberiniz var mı?

Heyet başkanının lehimize oy kullandığı yerde bizi temsil eden kişi neden aleyhimize oy kullanmıştır?

Bu kişi kimdir ?
TESPİT DAVASI açılacağı yerde, TAHKİM HEYETİNİ kim kurmuştur ?

ŞAN ÖKTEN tesisi nerdedir ?

4-KPMG Raporlarına kötü örnek olan Ernst Young raporları nerede, kimin elinde?

Genel Sekreterin divan kurullarında müteakip seferler bahsetmiş olduğu ‘Kağıthane’deki daireler’ nerede?

5-Döneminizde Divan Başkanı yapılan Tevfik Yamantürk’ün;

Değerli büyüğümüz olan rahmetli babanızın da kadim dostu ‘Ebedi Başkan’ Süleyman Abi için dediklerini biliyor muydunuz?

Bilmiyorsanız ve yeni öğrendiyseniz, lütfen istifasını istermisiniz.

23 – Son Divan Kurulunda ilginç ve stratejik açıklama !

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Bayram Yağcı konuşma sırası geldiğinde Hasan Arat ve arkadaşları diyerek başladığı sözlerinde “Hasan Arat ve arkadaşları Beşiktaş’ın yıldız almasını engellemek için Ata Aksu’ya baskı yaptı” diyerek şok bir şekilde Süleyman Seba döneminin 2. Başkanı Hasan Arat için suçlamada bulundu.

“Ben son seçimde stratejik olarak sayın başkanda bunu biliyor kendisine oy verdim Hürser’e oy vermedim.”

Bayram Yağcı konuşamasına “Sayın Orman sen bu 4 ayın hesabını vereceksin. Sen 4 ayda ne oldu da kongreye gittin. 200 milyon para aldın, transferler yaptın, seçildin ben son seçimde stratejik olarak sayın başkanda bunu biliyor kendisine oy verdim Hürser’e oy vermedim. Değerli arkadaşlarım bu 4 ayın hesabını kim verecek. Ne oldu da kongreye gitti? Ben siyasette olan bir insanım. Ne oldu da sen 4 ayda sen ne değişti de kongreye gitti. Ama iyi ki de gittin sayın Çebi başkanımız oldu.” diyerek devam etti.

24 – Divan Toplantısında Tevfik Yamantürk’e ilginç talep, kulübe yük olmadan Şan Ökten’i yapalım !

Fikret Orman’ın katılacağının öğrenildiği Divan Toplantısı öncesi Hürser Tekinoktay Fikret Orman’ sorduğu Şan Ökten nerede sorusuna cevap vermeyen Fikret Orman 

Fulya Projesi sözleşmesine göre müteahhitin yapması gereken Şan Ökten tesislerini Tevfik Yamantürk’e dönerek bir de Şan Ökten Tesisleri öyle duruyor. Onu birlikte kulübe yük olmadan onu yapalım. Biz de destek olalım. Elimizden geleni yapalım.  demesine dikkat çekti.

25 – Fikret Orman “Muhalefet kim onu söyleyin” dedi, Çebi “Tekinoktay diyerek Fikret Orman’a teşekkür etti.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.
Divan kurulu Toplantısı öncesi şafak Mahmutyazıcıoğlu’nın açıklamalarıyla gündeme oturan BJK Divan toplantısında Fikret Orman “Muhalefet kim onu söyleyin” Sorusuna Ahmet Nur Çebi “Tekinoktay’ı işaret ederek sosyal medyadan sorduğu sorulara Twitter’dan nasıl cevap vereyim diyerek dedi Fikret Orman’a teşekkür etti.

Hürser Tekinoktay’da haberi paylaşan TRT Spor Muhabiri Fırat Günayer’e “Biz soruların cevabını Fikret Orman’dan beklemiştik. Ahmet Nur Çebi yanlış anlamış” dedi.

Kaynaklar:

Şan Ökten’de tuhaf ilişkiler – 11.09.2009 – Habertürk

Bir Şehidin Hikayesi – Beinsports

Fulya’dan çıkmayı planlayan Fikret Orman’a çağrı – 31 Mayıs 2012

Yaşar Aşçıoğlu Demirören listesinde tesislerden sorumlu TFF Asbaşkanı oldu -28 Temmuz 2015

Hürser Tekinoktay’dan avukat Kayhan Turan’a sert tepki 13 Ocak 2016

Şan Ökten tesisleri yenilenmek amacıyla yıkılıyor – 27 Ocak 2016 Sözcü 

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Aşçıoğlu istifa etti, ŞOK açıklamalar – 07 Haziran 2017

Yaşar Aşçıoğlu, TFF Yönetim Kurulu’ndan istifasının perde arkasını anlattı – 09 Haziran 2017

Beşiktaş, Cenk Tosun’un transferi konusunda Everton kulübü ile anlaşmaya varıldığını KAP’a bildirdi. – 06 Ocak 2018

Tarihe Beşiktaş’ın malını satan adam olarak geçmek istemiyorum – 24.02.2018, Cumhuriyet Gz
Şenol Güneş,  Fenerbahçe derbisi için Kadıköy’e gitmeyecek – 25 Nisan 2018 – Haberler
TİAB’ın yeni başkanı Yaşar Aşçıoğlu oldu.  BJK AS Başkanı Ahmet Nur Çebi, TFF Menajeri Can Çobanoğlu Aşçıoğlunun yönetime aldığı isimler – 01 Temmuz 2018 Pazar 23:34
Fikret Orman yönetim seçime gitme kararı aldı yeni dönemde Çebi yok – 11 Ağustos 2018

Şenol Güneş milli takım ile anlaştı ! 09 Şubat 2019

Trabzon İş Adamları ve Bürokratlar Der. Bşk Yaşar Aşçıoğlu, Trabzonspor temsilcisi olarak büyük mücadeleler verdim –  01 Mart 2019 – KARAR Gazetesi

Şenol Güneş, Beşiktaş’tan ayrılacağı tarihi açıkladı – 07 Mart 2019

Bülent Yıldırım’dan utanç duydum. (AHMET ÇAKAR – SABAH) – 06 Mayıs 2019

Beşiktaş’ta Fikret Orman yeniden başkan seçildi – 12 Mayıs 2019 – CNN

Beşiktaş’ta devrim yapacaktı – 15 Mayıs 2019 – Sabah

Fikret Orman istifa etti! – 24 Eylül 2019

Beşiktaş’ın başına Trabzonlu isim geçiyor! Ekim 2019 – 61 Saat Trabzon

Beşiktaş’ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi oldu ! – 20 Ekim – 2019 Milliyet

Beşiktaş için Fulya’dan büyük umut! 19 Aralık 2019

Fulya’da Tahkim Skandalı – 07 Ağustos 2020

Ahmet Nur Çebi’den Hürser Tekinoktay’a cevap! 22 Ağustos 2020

Trabzonsporlu olmayı aşağılık olarak gördü!  – 22 Ağustos 2020 Karadeniz Gazetesi 

Hürser Tekinoktay Çebi ve babasına Trabzonsporlu dedi mi ?- 22. Ağustos 2020

Abdullah Avcı Trabzonspor ile anlaştı – 11 Kasım 2020

Beşiktaş Abdullah Avcı’ya rekor tazminat ödedi – 09 Ağustos 2021

Hürser Tekinoktay’dan Fikret Orman’a rest! 18 Kasım 2021

Yaşar Aşçıoğlu Kimdir

Fulya Davası Nedir? Neler Yaşandı? İşte Detaylar

 

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu