BeşiktaşBJKBJK HaberleriSpor Haberleri

Şeref Nasır: “Divan Başkanı Kanımızı Dondurdu”

Beşiktaş’ta hafta sonu yapılan olaylı divan kurulu toplantısının yankıları devam ediyor. Eski Divan Başkanı Şeref Nasır, şimdiki başkan Tevfik Yamantürk’ün sözlerini eleştirdi.

Divan Başkanı Tevfik Yamantürk ile Başkan Ahmet Nur Çebi’nin açıklamaları hafta sonunda yapılan 2022 yılı 3. olağan divan kurulu toplantısına damga vurdu.

Toplantıda konuşan Tevfik Yamantürk, “Çebi Bey ile bu çatı altında olmasak birbirimizle arkadaşlık yapmayız. Farklı dünyaların insanlarıyız. Arkadaşlık değil, komşuluk da yapmak istemeyiz. Allah korusun akraba da olmak istemeyiz” sözleriyle ortamı germişti. Bu sözlere Çebi, “Burayı yönetecek adam yok denilmesi yakışık almadı. Eleştiriye varım ama hakarete yokum. Ben gelmeden önce elektrik faturaları bile ödenmiyordu. 5 hoca da değiştirmedim. Ben müsaadenizle şimdi buradan gidiyorum” diyerek tepki gösterdi.

Camiada çokça konuşulan ve gündem olan konuyu Beşiktaş’ın eski divan kurulu başkanlarından Şeref Nasır Takvim gazetesine değerlendirdi.

Şeref Nasır, “Divan Başkanı kanımızı donduran açıklamalar yaptı. Rahmetli Süleyman Seba döneminde de bazı cümleleri vardı. Başkan ile anlaşamayabilirsiniz. Bu içeride çözülecek bir mesele. ‘Ona akraba olmam’ ya da ‘Komşu bile olmam’ gibi cümleler kurmak Divan Başkanı adına yakış almadı. Şu anda Tevfik Yamantürk’ü Disiplin Kurulu’na vermek isteyen insanlar var. Telefonlarım susmuyor. Kavganın olmamasını dilediğim için engel olmaya çalışıyorum. 17 sene yöneticilik yaptım. 5 sene de Divan Başkanı olarak hizmet verdim. Ben böyle bir şey yaşamadım. Beşiktaş’ta yanlış şeyler oluyor” dedi.

Tevfik Yamantürk Başkanlık Çalışmalarına Başlamış

Kulübün ciddi bir borç ile karşı karşıya olduğunu dile getiren Şeref Nasır, “Borcun bu kadar artması elbette rahatsızlık verici. Gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlarımız başkanlık için çalışmalara girmiş. Onu görüyorum. Bu konuşmalar camiayı sarsar. 32 senedir de divan üyesiyim. Ben böyle cümlelere inanın rastlamadım. Beşiktaş’a hayatını veren biri olarak Süleyman Seba’dan sonra gidişatın bir gün buralara geleceği belliydi. Çok üzüntülüyüm” ifadelerini kullandı.

Tevfik Yamantürk’ten Ahmet Nur Çebi’ye sert sözler!
Ahmet Nur Çebi Tevfik Yamantürk ‘e cevap verdi: “Müsaadenizle şu an için gitmek istiyorum.”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu