Büyük umutlar ile gelişim antrenörü yapılan Önder Karaveli Adanaspor’a gitti

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Mustafa Kaplan ile yollarını ayıran Adanaspor, Önder Karaveli ile anlaşma sağladı. Turuncu Beyazlılar, geçtiğimiz sezon Sergen Yalçın sonrası Beşiktaş’ta teknik direktörlük görevini üstlenen Karaveli ile saat 14.00’te resmi sözleşme imzaladı.

Beşiktaş’ta bir kaç ay önce futbol gelişim direktörlüğünün genç futbolcuların A takıma yükselmesi adına önemli bir proje olduğu olduğunu belirterek Ahmet Nur Çebi ve Ceyhun kazancı ile birlikte basın açıklamaları yapan Önder Karaveli Adanaspor’a transfer oldu.

Karaveli “Beşiktaş’ta Futbol Gelişim Direktörlüğü kurduk. 2 ay önce resmi olarak açıkladık fakat biz bunun için 4 aydır çalışıyorduk. Bu benim uzun zamandır istediğim bir şeydi. Genç futbolcuların A takıma yükselmesinde çok önemli olduğunu düşünüyordum. Benim birinci hedefim Gelişim Direktörü olmaktı. Ama başkana ilettim o da kabul etti.” dedi.

Önder Karaveli “Ceyhun Bey yoluyla Başkana teklifi ilettim. Sağolasın oda kabul etti”

Beşiktaş’tan ayrılık süreci hakkında gelen soruyu cevaplayan Önder Karaveli, “Geçen sezon bittiğinde Başkan Ahmet Nur Çebi bana görev aldığım dönem için teşekkür etti ve bana benden kulüp içinde yararlanmak istediklerini söylediler. Başkan bana ‘Saha içinde görev almak istediğini biliyorum. Teklif gelmesi halinde izin veririm’ demişti.

Ben, Bir kaç aydır bazı görüşmeler yapıyordum. Onları kulübe iletmemiştim. Adanaspor’dan teklif geldiğinde Beşiktaş kabul etmezse gidemeyeceğimi söylemiştim. Ceyhun Bey yoluyla Başkana teklifi ilettim ve başkanımız sağolsun sözünü tuttu” açıklamasını yaptı.

Önder Karaveli: Adanaspor’un yaş ortalaması beni çok etkiledi

Adanaspor’un bu sezon hedefinin Süper Lig’e yükselmek olduğunu belirten 48 yaşındaki teknik direktör, “Biz birkaç kez Adanaspor Başkanı Bayram Bey’in oğlu Furkan Bey’le konuştuk. Beni en çok etkileyen şey takımın yaş ortalaması oldu (23.7).

Adanaspor’un genel olarak TFF 1. Lig’te dönüp dolaşan bir durumda olduğu anlatılır.

Ama ben bu takımın bir üst ligi hak ettiğine inanıyorum. Bu toplulukla güzel bir birlikteliğim olacağına inanıyorum ve hedefimiz hem yurtiçi hem yurtdışı oyuncu satışları yapmak hem de Süper Lig’e çıkmak” dedi.

0/5 (0 Reviews)
Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: