Orman “Yönetim bu takım senin eserin” tezahüratına gücenmiş!

Pinterest LinkedIn Google+ Tumblr +

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA Avrupa Ligi’nde Genk ile oynanan ve 4-2’lik hezimetle sona eren maçta taraftarların tepki tezahüratları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bandırma Beşiktaşlılar Derneği tarafından düzenlenen gecede gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fikret Orman şunları söyledi:

“İlk geldiğim günkü Beşiktaş ile bugünkü Beşiktaş arasında çok fark var. 6,5 sene gibi bir süre geçti. O zaman 12 yaşında olan çocuklar şimdi neredeyse 19 yaşında. Beşiktaş camiasının kendisinin bu süreci iyi hatırlamasını isterdim. Netice itibarıyla futbol oynuyoruz. Bizim de şansımıza geldiğimizde Beşiktaş krizi ile uğraşıyorduk. Bu krizleri aşıp bitireceğiz dedim, şu anda da Türkiye’nin krizine denk geldik. Bu zor süreci ancak hep birlikte aşarız umudu içindeyim.

Son Avrupa maçımızda yaşanan olaya üzüldüm. Çünkü yapılan tezahüratlar şahsım ve yönetim kurulum adına çok yadırgadım. Onların maksadını anlamış değilim ama onları bana ve arkadaşlarıma söyletenlere de biraz gücendim açıkçası. Ama Beşiktaş çok büyük bir camia. O stadın içerisindeki o gün itibarıyla hepimiz üzüldük. Bir de maç stresi içerisinde fevrilik olmuş olabilir. Ama camianın hepsini de o şekilde görmemek lazım ben de görmüyorum. Beşiktaşlılık mütevazılıktır, çok çalışmaktır, iyi insan olmaktır. Biz işimize bakacağız, daha çok çalışacağız, daha çok mücadele edeceğiz. Daha ligin başındayız, Avrupa Kupası’ndan da elenmiş değiliz. Ama bu Beşiktaş’ı içinden bölmek Beşiktaşlılara yakışan bir şey değildir. Onun için hep beraber olacağız. Bu netice itibarıyla benim Beşiktaş’ım değil, bizim Beşiktaş’ımız. Ben bugün buradayım. Yarın bir başka arkadaşımız gelecek. Ben de tribündeki yerime döneceğim.”

Paylaş:

Bir Yorum Yaz