Matias Delgado askıda!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’ın, yabancı kontenjanını boşaltabilmek için, uzun bir süre sahalardan uzak kalacak olan Matias Delgado’nun sözleşmesini askıya alacağı öğrenildi.

Milliyet’ten Cemal Ersen’in özel haberi;

Federasyon yetkilileri, bu girişim için futbolcunun iznine gerek olmadığını belirttiler

Beşiktaş’ın Arjantinli oyuncusu Matias Delgado’nun sözleşmesini askıya almak için Futbol Federasyonu’na başvuruda bulunacağı öğrenildi. Önceki gün karın kaslarındaki ağrıları nedeniyle İspanya’da ameliyat olan ve uzun süre yeşil sahalardan uzak kalacağı bildirilen Delgado’nun sözleşmesini sağlık sorunları nedeniyle askıya alacak olan siyah-beyazlı kulübün, bu şekilde yabancı kontenjanını boşaltmayı hedeflediği ileri sürüldü.

Geçmişte Fenerbahçe Kulübü’nün Washington ve Appiah’ta uyguladığı yöntemin benzeri bir operasyon için düğmeye basan Beşiktaş’ın, Arjantinli oyuncu için askı süresini 6 ay olarak belirlediği kaydedildi.

Cisse’nin ayrılmasından sonra yabancı oyuncu sayısı 7’e düşen, Zapotocny’i yurt dışına ya da Kasımpaşaspor’a vererek Fink ve Ferrari’ye yer açacak olan siyah-beyazlılar, son yabancı hakkını forvete yapılacak transferde kullanacak.

Sözleşme yenilemişti

Beşiktaş, Delgado ile 1 Haziran 2009 tarihinde iki yıllık sözleşme yapmış ve Arjantinli’nin sözleşmesini 31 Mayıs 2011’e kadar uzatmıştı.

Sakatlığının ciddi olduğunun ortaya çıkması ve 4 ila 6 ay sahalardan uzak kalacağının belirlenmesinden sonra siyah-beyazlıların askıya alma kararı ve oyuncunun sağlık raporlarının önümüzdeki günlerde Futbol Federasyonu’na bildirmesi bekleniyor.

Bu işlem için Delgado’dan izin alınmasına gerek olmadığını bildiren federasyon yetkilileri, söz konusu başvurunun kendilerine ulaşmasından sonra işleme konulacağını ifade ettiler.

Share.

Leave A Reply