Dolmabahçe’de muhteşem gece

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş, çifte şampiyonluğunu Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen muhteşem bir baloyla kutladı.

İşte Dolmabahçe Sarayı’ndaki gecenin bjk.com.tr’nin derlediği detayları;

00.15 Şampiyonluk Balomuz, Orhan Ertenhan’ın kapanış konuşması ile sona erdi.

00.10 Hadise, programını Eurovision Şarkı Yarışması’nda seslendirdiği ‘Düm Tek Tek’ şarkısını okuduktan sonra tamamladı.

23.35 Bir süre önce yaşamını yitiren popun kralı olarak adlandırılan Michael Jackson’un anısına onun şarkılarından bazı bölümler dansçılar eşliğinde sahnelendi.

23.15 Türkiye’yi Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden Hadise, sahne aldı. Siyah-Beyaz bir kostümle sahneye çıkan Hadise, hem İngilizce hem de Türkçe şarkılar okudu.

23.10 Başkanımız Yıldırım Demirören, desteklerinden dolayı Ülker Gıda ve İçecek Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü’ye şampiyonluk kutlamalarında çekilen fotoğrafı hediye etti.

23.05 Pasta kesiminin ardından havai fişek gösterisiyle gökyüzü aydınlandı. Havai fişeklerin gözyüzünde oluşturduğu görüntü, Dolmabahçe Sarayı’na da yansıtılarak görsel bir şölen sergilendi.

23.00 BJK İnönü Stadı’nın küçük bir kopyası olan pasta Başkanımız Yıldırım Demirören, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Futbolcularımız, İstanbul Valisi Muammer Güler, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Demirören Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören ve gecenin ileri gelen isimleriyle birlikte kesildi.

22.55 Sunucu Orhan Ertanhan, Doktor ve müzisyen Birol Can’ın “Beşiktaşlıyız Beşiktaşlı. Anlayamaz kimse bu aşkı. Bekçisiyiz kopsa kıyamet. Siyah-Beyaz bize emanet” dizelerini okudu ve kendisini sahneye davet etti. Dr.Birol Can, Beşiktaş’ın hayatındaki önemini anlattıktan sonra şarkısıyla davetlilere keyifli anlar yaşattı.

22.40 Dolmabahçe Sarayı’nda tüm ışıklar kapatıldıktan sonra müzik eşliğinde projeksiyonlar vasıtasıyla Beşiktaş logoları, kartal figürü ve kupalarımız lazer ışık şovla Dolmabahçe Sarayı’nın üzerine yansıtıldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün silueti de gösterildi. Bu lazer ışık şovu sarayda ilk kez gerçekleştirildi.

22.35 Serdar Ortaç, bir saat kadar sahnede kaldı ve şarkılarıyla geceye renk kattı. Ortaç, Beşiktaşımız’ın şampiyonluğunu kutladı ve Dolmabahçe Sarayı gibi tarihi bir mekanda böyle bir gecede yer almanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

21.35 Sanatçı Serdar Ortaç, dançıları eşliğinde sahne aldı.

21.30 Başkanımız Yıldırım Demirören, konuşmasının ardından Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli ve Futbol Takımımız’ı sahneye davet etti. Davetliler hem Takımımız’ı hem de Yönetim Kurulumuz’u alkışlarıyla tebrik etti.

21.20 Başkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz sahneye çıktı. Başkanımız Yıldırım Demirören, konuşmasında şunları söyledi: “Yorucu, uzun ve zorlu bir mücadele sonunda ulaştığımız çifte zaferimizin mutluluğunu bu gece sizinle birlikte yaşamaktan onur duyuyoruz. Büyük başarımızın bu mutlu gecesinde tüm rakiplerimizi de sevgiyle, saygıyla anıyorum. Zira onlar aynı zorlu mücadeleyi büyük bir rekabetle yaşayıp paylaştığımız ebedi dostlarımızdır. Türk futbolu dünya spor aleminde yükselen bir değer haline gelmiştir. Beşiktaş ise bu değerlerin en önde gelen adıdır. 106 yıl önce havalanan Kara Kartal, milyonlarca taraftarıyla çağdaş, kurumsal yapısıyla, yarınları güvence altına alan anıtsal yatırımlarıyla her gün daha da devleşen bir simgedir. Ulaştığımız bu noktada hepimiz gururluyuz. Ancak kazanılan her başarı geleceğin faturasına daha büyük beklentiler ekler. Kazandığımız çifte şampiyonluk sorumluluklarımızı artırmıştır. Bunun bilincindeyiz. Şimdi amacımız tüm camiamızın hayallerini süsleyen yeni ve daha büyük hedeflere ulaşmaktır. Bu hedeflerin tümüne tek tek ulaşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü bir kartalın gözü daima yükseklerdedir. Ve biz dünyaya bir kartalın gözüyle bakmaktayız. Bir spor kulübü olarak öncelikle amacımız daima sportif başarıdır. Fakat bizler dünyaya geniş açılardan bakabilmek ve konularımızı çok yönlü düşünmek zorundayız. Sahip olduğumuz varlığın, övüncünü duyduğumuz tüm maddi ve manevi potansiyelimizi daha da geliştirmek zorundayız. Daha büyük başarılar için daha çok tesis yapmalıyız, daha modern ortamlar kurmalıyız, daha yoğun ve daha geniş bir eğitim dünyası oluşturmalıyız. Topluma örnek olacak sosyal etkinlikler başarmalıyız ve bunların tümünü sürekli bir yenilik içinde kalıcı kılmalıyız. Biz işte böyle bir Beşiktaş’ı yapılandırmanın gayreti içindeyiz. Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy derki, “Toplu vurdukça yürekler, onu, top sindiremez”… Biz de aynı inançtayız. Yüreği Beşiktaş sevgisi ile dolu insanların elbirliği ile gönül birliği ile aşamayacağımız hiçbir engel, başaramayacağımız hiçbir sorun yoktur. Başarırız çünkü biz Beşiktaşlıyız. Beşiktaşlılık; cesarettir, azimdir, direnç ve mücadeledir. Beşiktaşlılık; dayanışmadır, iyiliktir, doğruluktur. Beşiktaşlılık; hoşgörüdür, tevazudur, dostluktur. Beşiktaşlılık, erdemdir. Sizleri Beşiktaş coşkusu ve saygısı ile selamlıyorum.”

21.15 Beşiktaşlı olmanın ayrıcalığını anlatan film barkovizyondan izletildi.

21.10 Meltem Cumbul ve Orhan Ertanhan’ın sunumuyla Şampiyonluk Balomuz başladı. Orhan Ertanhan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün mesajını davetlilere okudu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün mesajı şöyleydi:

“Sayın Yıldırım Demirören, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı

Şampiyonluk balosuna davetiniz için teşekkür ediyorum. Daha önceden belirlenen programım nedeniyle bu güzel davete katılamamanın üzüntüsü içindeyim. Türk sporunun lokomotiflerinden olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 100 yılı aşan tarihinde önemli başarılara imza atan güzide bir camiamızdır. Yıllardır ilgiyle, heyecanla takip ettiğim Beşiktaş, sporun her şeyden önce bir dostluk ve kardeşlik olduğu düşüncesini temel alarak fair-play ruhundan hareket ederek, sadece sportif başarılarıyla değil, felsefesi ile de örnek olagelmiştir. Altyapıya ve tesisleşmeye verdiği önemle değerli sporcuların yetişmesine katkıda bulunan Beşiktaş, milli takımlarımıza gönderdiği sporcularla da herkesin takdirini kazanmıştır. Bu yıl da Beşiktaşlılık ruhunu sahaya yansıtan futbol takımı önce Türkiye Kupası’nı sonra da şampiyonluk yarışını kazanarak Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca taraftarına büyük mutluluk yaşatmıştır. Disiplinli çalışmanın, Beşiktaşlılık ruhunu korumanın, azmin ve mücadelenin ürünü olan bu başarılarda sporcuların, teknik kadroların, yöneticilerin olduğu kadar inanarak sonuna kadar takımlarını destekleyen centilmen Beşiktaş taraftarının büyük katkısı olmuştur. Beşiktaş’ın bu yıl mücadele edeceği Şampiyonlar Ligi’nde taraftarının da büyük desteği ile ciddi başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum. Onların zaferlerini biz hep birlikte alkışlamaya hazırız. Önce kalplerde sonra da sahada kazanılan çifte şampiyonluğa imza atan bütün Beşiktaş camiasını tebrik ediyor, baloya katılan herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

İbrahim Toraman, “Gerçekten tadılması gereken bir duygu bunlar. Son derece mutluyuz. En önemlisi camiamızla, taraftarlarımızla böyle bir mutluluğu paylaşmak. Bu mutluluğu bu balo ile beraber süslüyoruz. İnşallah bunun devamını getiririz” şeklinde konuştu.

Duygularını paylaşan İbrahim Üzülmez ise, şunları söyledi: “Çok mutluyuz. Çok güzel bir ortam var. Çok güzel bir atmosfer var. Her zaman Beşiktaş Camiası ile birliktt olmaktan büyük mutluluk duyduğumu, gurur duyduğumu söylemiştim. Beşiktaş Camiası’na bu güzel şeyler, mutluluklar yakışıyor. İnşallah bunları daha çok yaşatırız.

20.45- Davetliler, Futbol Takımımız’ın geceye katılması ile birlikte kokteyl alanından ayrılarak Dolmabahçe Sarayı’nın bahçesinde siyah-beyaz renklerle süslenen masalarına oturmaya başladı.

Geceye İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Togay Bayatlı, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer’in yanısıra Camiamızdan çok sayıda kişi katıldı.

20.30- Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, teknik kadromuz ve Futbol Takımımız, özel bir tekne ile Dolmabahçe Sarayı’nın rıhtımına yanaştı. Oyuncularımıza eşleri de eşlik etti. Takımımız’ı Yönetim Kurulu Üyelerimiz karşıladı. Oyuncularımız 2008-2009 sezonu Lig Kupası ve Türkiye Kupası ile baloya geldi. Davetliler oyuncularımızı alkışlayarak başarılarını kutladı.

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, BJK TV’nin canlı yayında duygularını dile getirdi. Denizli, “Bugünleri keyifle bekledik. Camianın gurur ve mutluluk yaşadığı bir gün olarak bunu kutlamak üzere buradayız. Sayın Başkan, Yönetim Kurulu, bütün kadroda yer alan teknik adam, futbolcular, camianın her gününde yanında olan büyük taraftar kitlesi hep birlikte bu coşkuyu yaşayacağız” diye konuştu.

Asbaşkanımız Levent Erdoğan, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Beşiktaş’ın şampiyonluğuna yakışır bir gece yaşıyoruz. Bundan önce de bütün derneklerde ve kulüplerde bunları bir şekilde yaşadık, yaşamaya da devam edeceğiz. Bu en üst düzeydeki gecemiz. İstisnai bir gece. Atamız’ın sarayında oluşu, onun yaşadığı mekanda oluşu önemli. Büyük Atatürk’ümüzün büyük bir Beşiktaşlı olarak onun da ruhu bu şampiyonlukla şadolacaktır. O bakımdan da ayriyeten mutluyuz.”

Ankara Temsilcisi ve Protokoldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Murat Çelik, duygularını şöyle ifade etti: “Simsiyah-bembeyaz bir gece… Umarız her sene böyle geceler yaşarız. Gerçekten çok güzel. Beşiktaş’a yakışan bir gece yaşıyoruz. Şampiyonluğu, kupa şampiyonluğunu tam Beşiktaşlılar’a yakışır bir şekilde kutladık. Çok elit ve çok güzel bir kitle burada.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: