Hürser Tekinoktay’tan çarpıcı açıklamalar; Matruşkalar, dernekler, kullanışlı muhalifler ve kutlamalar !

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Beşiktaş seçimlerinde yıllardır etkili olan dernekler sorgulanıyor…

Önceki dönem Beşiktaş başkan adayı Hürser Tekinoktay yıllardır çok tartışılan kongre düzenini ve iktidarın sürekli birbirinin devamı olmasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tekinoktay açıklamalarında, bir kaç yıldır Matruşka tabiri yakıştırılan Süleyman Seba sonrası seçilen başkanların hepsinin aynı düzenin adamı olduğu esas görevlerinin düzeni devam ettirmek olduğu ancak asıl tartışılması gereken noktanın genel kurulun yapısı olduğu ve özellikle Anadolu Beşiktaşlılar derneği başkanı olan Kemal Erdoğan’ın sürekli mutlu vaziyette olmasına  dikkat çekti.

Hürser Tekinoktay, Matruşka düzenin devamı için ‘kullanışlı muhalefet’ planına dönüldüğünü ve Ahmet Nur Çebi‘nin de yaşanan hukuk sarmalıyla son Matruşka olduğunu, ifade etti.

Paylaşımlarda seçim öncesi Kemal Erdoğan’ın ankarada Ahmet Nur Çebi için verdiği iftarda 2 bine yakın kişinin olduğu tahmin edilirken, Göztepe maçı öncesi Ahmet nur Çebi’nin şarkılar ile karşılandığı videolar dikkat çekti.

Tekinoktay, İzmirde ki gösteri için: ‘İzmir derneği, sanki gelecek sezon 120’nci kuruluş yıldönümünü kutlayacak Beşiktaş’ın Avrupa’ya gidemeyecek olmasını şimdiden kutluyor gibiydi.’ diyerek eleştirdi.

Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları şöyle oldu:

Sevgili arkadaşlar bugün sizlere Matruşkalar ile ilgili bazı şeyler anlatacağım.

1-Matruşkalar nedir, neden ve nerden ortaya çıkmışlardır, ve nasıl çoğalmaktadırlar…

2-Matruşka, Rus yapımı bir oyuncak bebek türüdür.  Ahşap el yapımı olan bebekler ortasından açıldığında başka bir bebek çıkar, onu açtığınızda yine başka bir bebek çıkar. Tek anne figürünün içerisinde iç içe yerleştirilmiş beş veya yedi bebekten oluşur.

3- 2019 Yılında girdiğimiz iki seçimde; 2000’den sonra yaşadığımız süreçteki oyunun hep aynı ‘orta oyunu’ olduğunu; Sadece görevi devir alanların maharetlerine göre görev süresinin tayin edildiğine, gelecek kişinin de aynı oyunun bir parçası olacağına dikkat çekmiştik.

4- Peki bu Matruşka düzeni nasıl ortaya çıktı nasıl devam etti… Asıl önemli hususta bu… Fazla derin detaya girmeden, söyleyeyim.. – Birincisi düzen tamamen rant, rantın hacmiyle ve güncel koşullar ile alakalı. – İkincisi ise devamın oluşması için yaratılması gereken ortam

5- Bizde 2000’den sonra, –Fulya Projesi -Transfer al/satları -Sponsorluklar -Tazminatlar- -Demir-Çelik-Çimento -Sözleşmeler -Diğerleri vs vs kulübümüzü cazibe merkezi haline getirdi.

6- Şimdi buraya kadar tamam. Büyük bir anne Matruşka var. Aynı oyun sürekli devam edecek.. Peki süreklilik nasıl sağlanacak. -İnsanların uyanışlarının engellenmesiyle. Onun içinde aynı dünya politikasında olduğu gibi ‘kullanışlı muhalefet’ yaratılacak, zaman kazanılacak.

7-Özelikle daha önceki seçimlerde bunlar bir çok kez yaşandı. Muhalefet uzun yıllar kullanışlı hale getirildi. Hatta öyle bir getirildi ki, 2019 seçimleri sonrası; Beşiktaş haber siteleri bile; “Beşiktaş’ta Matruşka devri kapandı” dediler.

8-Ahmet Nur Çebi ile Matruşka devri kapandı denirken Matruşkaların dördüncüsünün ortaya çıktığı hukuk sarmalı ile anlaşılmaya başlandı… Aslında trajikomik olan da şuydu; Halk Matruşkalardan sıkılmışken, Beşiktaş kongre üyeleri Matruşkalardan memnundu. Peki neden ?

9- Çünkü BJK kongresinin özgür iradesi amacı dışına çıkmıştı. Bazı dernekler ve açılan bazı kartal yuvaları buna zemin hazırladı. Mesela Ankarada faaliyet gösteren bir dernek başkanı tüm başkentte BJK Başkanı gibi imtiyaz sağladı. Ve hep mutluydu

Anadolu Beşiktaş Derneği Kemal Erdoğan’a ‘İngiliz Kemal’ benzetmesi

10- Süleyman Seba’dan, Ahmet Nur Çebi‘ye kadar hep mutlu, mesut gülüşünü Kemal Erdoğan bizden hiç esirgemedi… Hem de tam bir İngiliz edasıyla…

11- Ancak bu bu gülümseme yıllar boyu devam ederken 2019’da 2.6 milyar borç ile alınan kulüp 19 yıllık bakiyenin tamamı kadar borçlandı. Borç miktarı şimdilik 5.2 milyarı geçti. Ama Kemal Erdoğan davet ettiği yaklaşık 2 bin kişi huzurunda mutlu mesut gülümsemeye devam ediyor..

 

12- Bir başka gösteri de, daha dün İzmirde oldu. İzmir derneği, sanki gelecek sezon 120’nci kuruluş yıldönümünü kutlayacak Beşiktaş’ın Avrupa’ya gidemeyecek olmasını şimdiden kutluyor gibiydi…

13-Şimdi hepimiz oturup düşünelim: Matruşkaların mı, yoksa devamını sağlayanların mı, yoksa devamını sağlayanlara alet olanların mı daha fazla günahı var ? Düşünebiliyor musununuz Matruşkalar değişiyor ama sokaktaki Beşiktaşlının mutsuz olduğu bu düzen devam ediyor…

14- Peki şimdi ne olacak? Yeni Matruşka kim olacak? 5’te mi bitecek? 7’de mi ? Bu sorunun cevabı ‘Kullanışlı’ bir muhalefetten geçiyor… 15-17 yıldır tüm kongrelerde ve adliyelerde mücadele eden bir merkez “Kullanışlı Muhalefete” çevrilmek isteniyor. Fikir çok güzel 🙂

15-Bu fikrin mimarları zaten muhalefetten iktidara zıplamanın formülünü daha önce bulmuşlar. Denendi ve kısa vadede başarılı olundu. Sonra da nasıl olsa, zamanla unutulur dendi. Şimdi aynı yoldalar, kısa vadede bu seçimleri ve kongreyi dizayn ettiler. Zaten Copy-Paste’da var.

16-Haa, bu arada ‘nasıl başarılı oldular’ diyeceksiniz. Ocak ayının başında ‘seçime girmeyeceğimizi, bu seçime tek liste girilmez ise seçimin kazanılmayacağını, iradenin amacına uygun olmadığını’ ifade etmemizi takiben 9 Şubatta yapılan bir protokol uygulamaya konuldu.

17-Mimarlar ve işbirlikçileri Matruşkalı bu düzenin devamının istediler. Biz ‘bu’ seçime tek liste girilmesini; Ali Rıza Dizdar, Hasan Arat, Serdal Adalı, Hüseyin Yücel gibi daha önce sorumluluk almış Beşiktaşlının birleşmesini istedikçe, onlar bunu engelemeye çalıştılar.

18-Zaman her şeyin ilacı, bir dönem sonra tüm gerçekler tek tek ortaya çıkacak… Ancak size de gelince; Aynen daha önce olduğu gibi, kazandığınızı sandığınız an, aslen kaybeden taraf olacaksınız… Unutmayın Beşiktaş’ın sahibi taraftarıdır…

Müslüm Gülhan: “Suç Beşiktaş Genel Kurulu’nundur.”

“Trabzon’a, ilçesine, köyüne, Trabzonspor’a sevdalı Ahmet Nur Çebi”

Paylaş.

4 yorum

  1. Geri Bildirim: Hürser Tekinoktay’tan çarpıcı açıklamalar; Matruşkalar, dernekler, kullanışlı muhalifler ve kutlamalar ! - Medya Oluşum

  2. Geri Bildirim: Ankara'da Kemal Erdoğan krizi: Salih Süllü 'Kimsenin adamı olmayacağız' - Beşiktaş Postası

  3. Geri Bildirim: Seçim bitti artık Fuat Çimen'e cevap verebilirim. . . - hT2

  4. Geri Bildirim: Hürser Tekinoktay: "Cevap ver Fuat, keşke bir bardak su içmiş olsaydık." dedin mi, demedin mi? - Beşiktaş Postası

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: