Ahmet Nur ÇebiBJKBJK HaberleriSpor Haberleri

Ahmet Nur Çebi: Abdullah Avcı’dan zarar etmedik, başarılıyız

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı kulüpte gerçekleştirilecek seçim öncesinde açıklamalar yaptı. Genç futbolcular ve sözleşmeleriyle ilgili konuşan Çebi, yaşlı hakemlerin görevden alınması gerektiğini savundu. Lig bittikten sonra tüm TFF Kurullarının istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Ahmet Nur Çebi’nin açıklamaları şöyle;

Önümüzdeki seçimde aday olmak için resmi başvurumu yaptım. Geldiğimizde Beşiktaş’ın durumu ortada idi. 6 aydır maaşlar ödenmiyor, tüm gelirler temlik altındaydı. Biz kısa sürede gemiyi yüzdürmek için elimizden gelen çabayı gösterdik.

“Bir dönem daha Beşiktaş başkanlığı görevini yürütmek adına duyduğum arzuyu dün resmiyete döktüm. Burada yönetim kurulu arkadaşlarımıza da teşekkürlerimizi sunuyor ve haklarını helal etmelerini istiyorum”

Geldiğimizde çok sıkıntılar vardı, gelirler temlikliydi

“Yaklaşık sekiz bin oyun beş binini alarak Beşiktaş camiasının bize olan teveccühünün inancıyla yola çıktık. Geldiğimizde çok sıkıntılar vardı, ödemeler altı aydan beri yapılmıyor, gelirler temlikli…

Zor günlerde kendimizi Beşiktaş’ın yöneticisi ve başkanı olarak bulduk. Önceliğimiz konuları anlamak sonra sıkıntılı kontratların yükünü kaldırmak, tüm bunları yaparken de sportif başarıyı kovalamak çok önemliydi. Gemiyi sağlıklı şekilde yüzdürmeyi başarabildiğimizi düşünüyorum”

Ahmet Nur Çebi : Seçime 2 aday gireceğiz öyle görünüyor

Önümüzdeki günlerde mali – idari genel kurullar var. Bu kurullarda Beşiktaş’ın üyelerinin vereceği karar zaten başarılı olup olmadığımızı gösterecek. Beşiktaş’ın marka değerini yükseltmek için keşke daha çok aday ortaya çıksaydı. Gönül isterdi ki daha fazla adayın olduğu seçim olsaydı, bunu çok istedim.

Çok önemsedim. Beşiktaş’ı  talip olanlara saygı duymak ve onlara içtenlikle teşekkür etmek bize düşen görev. Bizimle beraber bir aday daha var. Bir başka aday daha vardı, o arkadaşa da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Seçime 2 aday gireceğiz görünüyor. Seçime 2 aday gireceğiz görünüyor.

“Beşiktaş’ın marka değerini yukarıya çıkarma adına daha fazla aday olmasını arzu ettim, talep ettim. Defalarca söylememe rağmen seçim maalesef bir arkadaşımız ve benim de dahlimle iki kişidir. Diğer arkadaşımıza başarılar diliyor ve tebrik ediyorum. Söyleyebileceğimiz, Beşiktaş’a görev yapmak için talip olanlara saygı duymak ve içtenlikle teşekkür etmektir”

NationalTurk Haber

Çebi “Borç artmamıştır. Sevindirici olan budur.”

Geldiğimizde borç 2.5 milyar, borç şimdi 3.3 milyar bu elbette tatsız bir durum ancak kur farkından ötürü gediğimizden beri de 1.2 milyar ödeme yapıldığını belirtmeliyiz. En azından borç artmamıştır. Sevindirici olan budur. Beşiktaş’ın güncel borcu 4.3 milyar TL’dir.

Beşiktaş’ta gerçekleştirilecek seçim için başkan adaylığı başvurusunu dün yapan Başkan Ahmet Nur Çebi, basın toplantısında açıklamalar yaptı. Çebi’nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Hatırlanacağı üzere borç 3.3 milyar TL’ydi… Şu anda durum 4.5 milyar TL. Bu keyifsiz bir durum. Faiz ve kur farklarından dolayı 1.3 milyar TL’lik bir fark oluştu. Biz bu 4,3 milyar TL’yi kaçınılmaz olarak görüyor ve daha da artmamış olmasını başarı olarak görüyoruz.”

Borçlar Ljajic, Douglas ve birçok futbolcuyla imzalanan yıllık 3-4 milyon euroluk kontratlardan oldu

Beşiktaş için amatör branşların çok önemi var. Geldiğimiz senenin başında 10 milyon euro civarı olan amatörlerin zararı, bir sonraki sene 5’e, son sene de 2 milyon euroya kadar indirilmiştir. Zamanla bunların bilançoya yansıyacağının bilinmesini çok önemsiyorum. Kamuoyunun da bilmesi gerekir ki şu saat itibariyle Beşiktaş JK ve Futbol AŞ’den kimsenin bir alacağı yoktur.

Çalışanlarımızın maaşlarının günü gününe ödenmesinin de mutluluğunu yaşıyoruz. Onları mutlu görmek bizi mutlu ediyor.  Ljajic, Douglas ve birçok futbolcuyla imzalanan yıllık 3-4 milyon euroluk kontratlar gibi örneklere bakıldığında ana borçların nereden kaynaklandığını görmemek mümkün değil.

Geldiğimizde NO: 1903 Lokali borçlarımızdan ötürü Belediye tarafından alınmıştı. Gerekenleri yaptık, borçlarımızı ödedik ve tekrar kulübümüze kazandırdık lokali. Beşiktaşlılar çocukları ile gidip kahvaltılarına yapabilir.

Ahmet Nur Çebi : Şampiyonlar Ligi’ne de gittik. Maalesef talihsiz bir süreç geçirdik ve puan alamadık

Bu stadın iskanı yoktu. Bu stadın iskanını almak da bize nasip oldu. Ayrıca Akatlar ve Süleyman Seba tesisleri yenilenmiştir. Pandemi gibi bir dönemde 3 kupa aldık. O dönemki hocamıza, oyuncularımıza, yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Ligi’ne de gittik. Maalesef talihsiz bir süreç geçirdik ve puan alamadık. Hakem hataları, direklere çarpan toplar, şanssızlıklar ve sakatlıklar bizi kötü etkiledi. Kaliteli bir kadro kurmuştuk ancak şanssızlıklar, engellemeler, siz ne derseniz deyin başarıya engel oldu.

Sabır göstererek Beşiktaş’ı hazırlayacağız

Gelecek dönemde genç oyuncularla, maliyeti düşük uzun vadeli bir planla yenilenen kadrosu ile bir süreç başlatmak istiyoruz. Ersinler, Rıdvanlar, Serdarlar, Güvenlerle devam edecek ve yenilerini bulacak, çıkaracağız. Sabır göstererek Beşiktaş’ı hazırlayacağız. Önümüzdeki sene tüm bunlardan uzaklaşmış, gençlere önem veren ve ucuz maliyetlere alıp yüksek ücretlere satabildiğimiz oyuncular aldığımız, öz kaynağa dayalı bir yapı oluşturmak istiyoruz. Seçildiğimiz takdirde camiaya vereceğim mesaj bu olacaktır. Gençlerle futbol oynamak, maliyeti düşürmek ve bonservis bedelleriyle borç yükünü azaltmak asıl hedefimiz olacak. Pandemi nedeniyle 2 yılda kaybettiğimiz 1 Milyar TL gibi bir para var. Yayın gelirlerinde özellikle büyük kayıplarımız var.

Beşiktaş’ı finansal açıdan getirdiğimiz yer konusunda artık çıkıp konuşabileceğimizi ve buna da hakkımız olduğunu düşünüyorum. Özellikle sosyal medyada takipçi arttırmak, algı yönetmeye çalışan, fenomen olmaya çalışanlara itibar edilmemesini rica ediyorum.

Yeni sezonda uçuk kaçık bütçeler yok, Amacımız yıldız almak değil

Hedefimiz yıldız almak değil; yıldız yaratmak olmalı. Sabırla bunu gerçekleştireceğiz. Amacımız yıldız almak değil, yıldız yaratmak. Bunu yavaş yavaş gerçekleştirmek istiyoruz. Fakat 20 kişilik kadroda gençlerimize örnek olacak, marka değerine katkı sağlayacak kalitede isimler olacaktır. Özellikle santrforda.

Yeni sezonda uçuk kaçık bütçeler yok. Yıldız almak çok kolaydır, parayı veriyorsunuz, borcu yapıyorsunuz, sizden sonra gelenler onun acısını çekiyor. Olan kulübe oluyor. Kafamızdaki bonservis rakamlarını vermiyorlarsa, hiçbir genç oyuncumuzu satmayacağız. Gençler, parlamadılar falan yok. Hepsi parladı. Rıdvan, Ersin, Serdar… Hepsiyle ilgili kapımız çalınıyor. Ama nasıl fayda sağlarız bu önemli. Kafamızdaki rakamları almadığımız sürece, hiçbir çocuğumuz hiçbir yere gitmeyecek.

Bizim bu çocukları menajerlerden kurtarmamız gerekiyor.

Yeni spor yasasını hak ettik. Koca çınarları, 100 yıllık kulüpleri borç altına soktuk. Ama yasada yöneticilerin borç alıp vermesiyle ilgili sınırların genişletilmesi gerekiyor. Beşiktaş’ın genç oyuncuları iki telefon geldi diye hak ettiğinin 10 katını isteyemez. Ama menajerler var. Bizim bu çocukları menajerlerden kurtarmamız gerekiyor. Kontrat bitmeden 1-2 sene önce kontrat uzatmak gibi bir mecburiyet yok. Gerekirse bekleriz.

Beşiktaş Taraftarlarının Token aldığında mağdur olmasını istemedim, işi beceremediğimden değil 

Coin/Token olayına neden girmedik? Diğer kulüplerin bu konularda öyle bahsettiğiniz gibi gelirler elde ettiğini düşünmüyorum. Bu konuda bilgi eksiğiniz var bence. Bu konuyu delege ettim ekibime, ben de karar vereceğim son aşamada ancak halen bekletiyoruz. Beşiktaş Taraftar Token konusunda benim taraftarım bu token’ı aldığında bundan mağdur olmasını istemem. Bu konuda sık dokuyoruz biraz. Ama Beşiktaş bu işi beceremedi diye bir algı yaratılıyor, oysa biz hukuki tüm detayları en ince noktasına kadar takip ediyoruz.

Beşiktaş’ın menfaatlerini korumam gereken yerde korudum

Hakemlerle ilgili bağırdığınızda problemi çözebilseydiniz bugün halen bu problem olur muydu? Bir şeyin çözülebilmesi için gidip konuşacaksınız. Ben Beşiktaş’ın menfaatlerini korumam gereken yerde korudum. Bundan fazlası şova girer.

Lig bitti ! “TFF’deki tüm kurullar taraflı, TFF’deki tüm kurullara sesleniyorum. İstifa edin.”

TFF’deki tüm kurullara sesleniyorum. İstifa edin. Bu bir fırsattır. Tüm kurullar taraflıdır. Tahkim, PFDK tüm kurullar istifa etmelidir. Tüm hakemler de değişmelidir. Artık daha genç, yeni isimlere, yüzlere ihtiyaç vardır. TFF’de en tepeden başlayarak. Türk futbolunun kurtulması için hakemlik müessesesinin sil baştan yapılandırılması lazım.

Ahmet Nur Çebi : Trabzonspor – Beşiktaş maçı tekrar edilmeliydi

Trabzonspor – Beşiktaş maçı tekrar edilmeliydi. Kararın sonuca etki etmediğini falan söylemişler. Umarım o kararı veren tahkim kurulu yeni sezonda yerinde olmaz. TFF Başkanlığı gibi bir düşüncem yok. Öyle bir düşüncem olsaydı, Beşiktaş’ta başkanlık için yeniden aday olmazdım.

Hakem işi sulandırıldı, Beşiktaş başkanı olarak bunu cesaretle dile getiriyorum

Sorun, hakemler. Bu hakemler gitsin, genç hakemler gelsin dedik. Hakem operasyonuna dahlim olmamıştır. Ancak eksik ve yanlış yapıldı. Tamamı yapılmadığı için bu iş sulandırıldı. Hakemlere çiçek verenler, geri dönüşlerini destekleyenler her maçtan sonra kamera karşısına geçip hakemlerden şikayet eden kişiler.

Ben Ahmet Nur Çebi olarak temenni ediyorum yeni gelen TFF yönetimi bütün kurulları ve eski hakemleri gönderir. Bir Beşiktaş başkanı olarak bunu cesaretle dile getiriyorum. Biz kadar Türk futbolundaki bütün takımlara mağduriyet yaratmışlardır, söz konusu sadece ben değilim.

“Hakemlerle ilgili bağırdığınızda problemi çözebilseydiniz bugün halen bu problem olur muydu? Bir şeyin çözülebilmesi için gidip konuşacaksınız. Ben Beşiktaş’ın menfaatlerini korumam gereken yerde korudum. Bundan fazlası şova girer”

Ceyhun Kazancı’ya ve Valerien Ismael ‘e güveniyorum

Beşiktaş Başkanı olarak hiç hoca göndermedim. Abdullah Avcı da dahil. Valerien Ismael’in arkasında durmaya kararlıyım. Ceyhun Kazancı’ya da güveniyorum. Valerien Ismael’den neden ümitliyim biliyor musunuz? Valerien Ismael bugüne kadar kaçırdığı U19 maçı yok. Gençlere güvendiğini ifade ediyor. Maçlardan sonra soyunma odasında gençlere hatalarını, doğrularını tek tek anlatıyor. Bu benim son derece hoşuma giden bir durum.

Bize yazanları bazen bulup getiriyoruz, çıkarken elimizi öpmeye kalkıyorlar

Sosyal medyadan yazıp çizenlere buradan sesleniyorum. Her gün 10:00’dan 18.00’e kadar her gün kulüpteyim. Gelip buraya benim yüzüme söyleyebilir ve belki bilmediğiniz konularda da aydınlatırım sizi. Öyle ya, çoğu zaman yanlış yalan yazılıyor. Öncelikle insanız. Efendi olmakta, medeni olmakta fayda var.

Arzu eden, o yazdıklarını yüzüme söyleme cesareti olan herkesi buraya beklerim. Bazen biz bulup getiriyoruz buraya, aman başkan sarhoştum, ben yazmadım deniliyor. Çıkarken de elimi öpmeye kalkıyor. Ya onu yapma ya da bunu yapma. İkisi birden olmaz. Hem oradan hakaret et, hem de burada kalk el öpmeye çalış. Yakışmayan hareketler bunlar. Birbirimize saygılı olmak zorundayız.

Ali Bey’e asla böyle bir cümle kurmam, iki tane sağlıklı olmayan çocuğun provokasyonu

Kulüp başkanlarına ve aileye saygım var. Bir kulüp başkanı için asla böyle ifade kullanmam. Rahmi Bey bizim için değerlidir. İki tane sağlıklı olmayan çocuğun yapmış olduklarını bir anlık hiddet veya provokasyon olarak düşünüyorum. O videoda arkadaki arkadaş ‘Masaya yumruğunuzu vurun’ dediği için ben ‘Şaklabanlık yapmam’ dedim. Ali Bey’e asla böyle bir cümle kurmam.

Ali Koç’un sadece Beşiktaş maçından örnek vermesi beni zora sokabilecek bırakabilecek bir durum, ben bunu yanlış bulduğumu söyledim. Ali Koç zaten haksızlıklara, adaletsizliklere sesini yükselten bir arkadaşımız. Sadece bizim işimizi bize bırakmasını beklerdim.

Vida ile pazarlıklarımız sürüyor

Vida ile pazarlık yapıyoruz. Sözleşmesi bittiği için arkadaşlarıyla vedalaşabilir. Biz kendisiyle görüşüyoruz. Beşiktaş’ın şartlarına uymadığı sürece hiçbir futbolcuyla devam etmeyi düşünmüyorum. Atiba bizim için çok kıymetli. Ahmet Nur Çebi olarak Atiba ile yola devam etmeyi istiyorum.

Ama Vida’nın şartları çok ağır. O şartlarda devam edemeyiz. Gençlerle yola devam edeceğiz ama içlerinde markasıyla Beşiktaş’a değer katacak isimler de olacak.

Cenk Tosun’la görüşüyoruz fakat aramızda ücret konusunda ciddi farklar var

Cenk Tosun bizim evladımız. Onunla ben Ahmet Nur Çebi olarak görüştüm. Görüşmeye de devam ediyorum. Cenk Tosun’u seviyorum, kadromuzda görmek isterim. Fakat aramızda ücret konusunda ciddi farklar var. Sevmek ayrı, gerçekler ayrı. İster miyim, Beşiktaş’ın şartlarında evet.

Ben Trabzonsporlu değilim, bunu söyleyen aşalıktır

Ben Ahmet Nur Çebi 30 yıllık Divan Kurulu üyesi, 60 yıllık Beşiktaşlıyım. Ben Trabzonsporlu değil Trabzon doğumlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Yazan ve söyleyenlerin en aşağılık tavır ve davranışlarıdır. Trabzonsporlu değilim. Trabzon‘da doğdum. Bir tarafta da 60 yıllık Beşiktaşlı bir Ahmet Nur Çebi var. Bunlar Ahmet Nur Çebi’nin hiçbir hatasını bulamadıkları için yazıp çizdikleri söylemlerdir.

https://twitter.com/61alicil/status/1475097896114606084?s=20&t=j4I3RSaCiXSTGsuyljppKQ

Pjanic’in transferinden pişman değilim

İtalya’ya gittiği gün, Pjanic’in izin günüydü. Pjanic’le ilgili pişman mıyım? Pişman olduğumu söyleyemem. Tavır ve davranışlarıyla bir abi gibiydi. Çok mütevazı ve hürmetkar bir tutumu vardı ama verdiği katkı beklediğimiz kadar olmadı. Tayfur Bingöl yaş itibariyle transfer politikamızın dışında ama transferine bir bakalım. Orada da başarılı oldu. Bir de bunu söylemiş olması. Gündeme alınabilir.

Adem Ljajic, Douglas, Lens gibi oyunculara yapılan 3-5 milyon Euro’luk sözleşmeler bu borç yükünün temelidir.”

“Geldiğimizde NO: 1903 Lokali borçlarımızdan ötürü Belediye tarafından alınmıştı. Gerekenleri yaptık, borçlarımızı ödedik ve tekrar kulübümüze kazandırdık lokali. Beşiktaşlılar çocukları ile gidip kahvaltılarını yapabilir.”

“Stadımızın iskanı yok. Buranın iskanını da almak bize nasip oldu. Akatlar ve Süleyman Seba Tesisleri dönemimizde yenilenmiştir.”

“Trabzon’a, ilçesine, köyüne, Trabzonspor’a sevdalı Ahmet Nur Çebi”

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu