Aşçıoğlu ConstructionBJK HaberleriFulya DavasıHaberHürser TekinoktaySpor HaberleriYıldırım Demirören

Hürser Tekinoktay: Yıldırım Demirören dönemini denetlemeye gerek yok!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın ‘Yıldırım Demirören döneminin temiz çıkmasına sevindim’ sözlerinin yankıları devam ederken Başkan adayı Hürser Tekinoktay çarpıcı açıklamalar yaptı.

NTV Spor Radyo’da Bülent Yüksel’in hazırlayıp sunduğu 13 programına katılan Hürser Tekinoktay’ın yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

Fikret Orman ve yönetimiyle ilgili konuştuklarımı ilk günden beri konuştum.

Hürser Tekinoktay: Yıldırım Demirören dönemini denetlemeye gerek yok!
Hürser Tekinoktay Fikret Orman’a : Yıldırım Demirören dönemini denetlemeye gerek yok dedi

Fikret Orman’ın göreve geldiği ilk gün kendisine destek olmamın mümkün olmadığını söyledim çünkü uzun zamandır söylemlerinin ve yaptıklarının samimiyet içermediği kanaatindeydim. Kaldı ki denetleme haberleri çıktığı zaman aylar önce katıldığım programda Beşiktaş’ın zaten denetlenecek bir halinin olmadığını, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin 80 sayfalık bir denetleme raporlarının olduğunu, 67’ye 33 Fulya projesindeki paylaşımın doğru olmadığını ve buna istinaden bizim açtığımız davada Yıldırım Demirören ve yönetim kurulunun 6. Asliye’deki davada verdiği dilekçede Aşçıoğlu inşaat ve BJK arasındaki sözleşmelerin hepsinin rafa kalktığını, projede fazla hakların oluştuğunu, o hakların oluşmasından ötürü 6 milyon dolar avans alındığını, 6 milyondan daha fazla çıkacaksa bir tespit davası açılması gerektiğini söyledim.

HT Kongre 11
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın ‘Yıldırım Demirören döneminin temiz çıkmasına sevindim’ sözlerinin yankıları devam ederken Başkan adayı Hürser Tekinoktay çarpıcı açıklamalar yaptı

5 ay önce göreve geliyorsunuz. Göreve geldiğinizde Yıldırım Demirören’in hibe ettim dediği 100 milyon lira paranın senetlerine baktınız mı hiç altındaki imzalar meşru mudur diye. Kaldı ki ben Ertunç Soğancıoğlu’nun kendisinden tek imza yetkisinin sıkıntı olduğuna dair ifadeler duydum daha önce. Senetlerdeki imzanın hukuğa ve tüzüğe uygun olup olmadığının açıklanması lazım. Ben bugüne kadar sordum ama cevap alamadım. Senetlerin altında iki eski yönetim kurulu üyesinin imzası varsa, bunlar bugüne kadar imza atmaya yetkili değildi. Bugüne kadar yetkiniz yoktu, nasıl Yıldırım Demirören’e borçlanırken altına hangi yetkiyle imza attınız diye yönetimin sorması gerekmiyor muydu.

Sevgili Berk Hacıgüzeller kardeşimiz, kendisini iyi tanırım. Kendisiyle beraber Yıldırım Demirören’in yaptığı işleri bir süre takip etmiştik. Aynı şekilde Berkan Gocay. Umarım dinliyorlardır. İkisi de şu an yönetim kurulunda. Bizim o gün sorduğumuz soruları bugün sizin yönetim kurulu üyesi olarak sormanız lazım.

Yıldırım Demirören 100 milyon lirayı hibe ettiğini açıkladığında Berk Hacıgüzeller ayağa kalkıp alkışladı. Kendisini iyi tanıyorum, saf duygularla alkışladığını biliyorum. Berk Hacıgüzeller eğer kandırıldıysa bunun hesabını sorması gerekmiyor mu? Bunun hesabını soracaksınız, İçişleri Bakanlığı raporundaki tutanakların hesabını soracaksınız.

Bu yönetimin yapması gereken en acil iş Fulya projesiyle ilgili tespit davasını açıp yüzde 67’ye 33’ün yerine getirilip getirilmediğini ortaya çıkarmaktır.

NationalTurk Haber

Yıldırım Demirören, Murat Aksu, Ertunç Soğancıoğlu, Kenan Öner gibi yöneticiler o döneme ait hatalı yönetim ve vergi kaçırma iddiasıyla yargılanmaya başladılar.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in Beşiktaş’a yapacağı bir hayır yoktur. Her kulübe eşit yaklaşsınlar. Süleyman Seba gittikten sonraki süreçte yaşananlara rağmen Beşiktaş markası hala dimdik ayaktadır ve Beşiktaş TFF’den hakkını istediği zaman alır. Kimse bunu eksejere etmesin. Beşiktaş’a 200 bin dolar tesis yardımı yapıldıysa ki bunu her kulübe yapıyorlar, yapacaklar tabi. Beşiktaş’a Yıldırım Demirören’in verdiği zararın muhasebesi son ibra kongresinde eşit oylarla kapandı. O bile usule uygun değil. Tüzüğe göre ibra olması için 1 oy fazlasını alması gerekir diyor.

Bu arada bizim 3. Asliye’deki davamızın son duruşmasında Fikret Orman’ın şahsi avukatı, Yıldırım Demirören’in ibra olması için çalıştı. Çıkışta da ben kendisi vasıtasıyla Fikret Orman’a sitem ettim. Bu davada sizin bizle ayna safta olmanız lazım. Ama siz Yıldırım Demirören dönemini savunuyorsunuz. Bu davayı bizim kazanmamız halinde 2007’den sonraki tüm muhasebe tekrar sorgulanacaktı.”

[adrotate group=”41″]

Fikret Orman’dan Ağar’ın cenazesine çelenk

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu