“Hrant’ın Arkadaşları” yine Beşiktaş’taydı

Gönder Pinle Telegram Tumblr LinkedIn +

Hrant Dink davasının dün görülen duruşması öncesinde Hrant’ın Arkadaşları yine bir araya gelerek Dolmabahçe’den Beşiktaş Adliyesi’ne yürüdü.

Yürüyüş sırasında gruptan bazı kişiler Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve basılmamış kitabına el konulan Ahmet Şık ve Nedim Şener’in fotoğrafları ile “İmamın Ordusu” isimli kitabın maketlerini taşıdı.

Dolmabahçe’de “Affetmeyeceğiz!” yazılı bir pankartın arkasında toplanarak Beşiktaş’a yürüyen yaklaşık 100 kişilik grupta Muhsin Kızılkaya, Oral Çalışlar, Ufuk Uras, Gülten Kaya gibi isimler de yer aldı. “Hrant için Adalet için”, “4 yıldır yüzleri yok 4 yıldır vicdan yok” yazılı pankart ve döviz taşıyan grup, “Asla unutmayacağız” sloganları attı.

Grup adına basın açıklamasını sanatçı Ayça Damgacı okudu.

Er ya da geç Hrant Dink’i öldürenlerin yakasına yapışacaklarını belirten Ayça Damgacı, “Arkadaşımızın öldürülmesine katılan, karışan, katilleri kollayan, suçlu ve kusurlu resmi görevlileri koruyan kim varsa hesap verecek. Bundan kaçamayacaklar. Darbe planlarında Hrant’ın öldürülmesinden “operasyon” diye söz edildiği ortaya çıktı. Biz “işte!” dedik. “Hrant Dink cinayeti davası” adı altında bir müsamereyi sürdürenler oralı olmadı” dedi.

Basın açıklaması “Türkiye’de çok büyük suçlar işlendi. Hrant’ın öldürülmesi bunlardan biriydi. Bunların faillerini ilelebet koruyup kollamaya kimsenin gücü yetmeyecek. Bizim ise arkadaşımızın ölüm emrini verenler karşımıza getirilene kadar direnecek gücümüz bol bol var” ifadeleriyle son buldu.

Muhalif müziğin genç temsilcisi Bandista da şarkılarıyla gruba destek verdi.

Paylaş.

Bir Cevap Yaz

%d blogcu bunu beğendi: