BeşiktaşNeler Oluyor ?Spor Haberleri

Hasan Arat: Hansi Flick’le görüştüm, Ocak’ta geleceğini söyledi

Beşiktaş'ta başkan adaylarından Hasan Arat, teknik direktör konusunda açıklamalarda bulundu.

Hasan Arat, Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Hansi Flick’le görüştüğünü Hansi Flick’in Ocakta geleceğini duyurdu.

Hasan Arat: Hansi Flick Ocak’ta geleceğini söyledi

Beşiktaş’ta başkan adaylarından Hasan Arat, teknik direktör konusunda açıklamalarda bulundu.

Arat, “Rıza Çalımbay, birçok kupalar kazanmıştır. 20’in üzerinde kupa kazanmıştır. Beşiktaş’ın evladıdır. Göreve geç getirilmiştir. Hemen getirilmesi gerekiyordu. Rıza Hoca bugün görevde diye hepimiz kongreye kadar bir nebze rahatladık. Allah onun yolunu açık etsin. Ben göreve gelmeden bile mesaj attım. Biz Beşiktaşlıyız, göreve geldiğimizde Beşiktaşlı gibi hareket ederiz” dedi.

Hasan Arat ayrıca, “Normalde başkan adaylarının hoca adaylarıyla görüşmeleri çok normaldir. Ben de bu süre zarfında dünyanın en önemli antrenörleriyle görüşmeler yaptım. Flick’le de görüştüm. Başkalarıyla da görüştüm. Beşiktaş’ı temsilen dünyada herkesle görüşmeye muktedirsiniz. Başkan olduğunuz zaman, bir telefonun ucundadır sizin görüşmeniz. Benim hedeflerim vardır, bu hedeflerim doğrultusunda dünya çapında antrenörlerle görüşmeler yapıyorum. Ama ilk önce ben oturur Rıza Hocam’la görüşürüm”

PROJELERİNİ AÇIKLAYACAK!
Hasan Arat, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 17 Kasım Cuma günü projelerini açıklayacağını duyurdu.

Hasan Arat’tan açıklama: “Bu oyunculardan Ocak ayında çıkmak istiyoruz.”

Hansi Flick ismi FC Barcelona ile anılıyor

İspanyol gazetesi “El Nacional” FC Barcelona Başkanı Joan Laporta geçtiğimiz günlerde Xavi Hernández’in olası halefini olarak Hansi Flick’i düşündüğü yazmıştı.

Habere göre Xavi’nin başında olduğu Barcelona’nın kötü gidişatı devam ederse Alman teknik adam Katalanların listesinde yer alacak.

Hasan Arat: “Rıza Çalımbay’ın gelmesi gerekiyordu.”

Öte yandan Eurosport İspanya futbol uzmanı Pablo Sarmiento, Flick’in gerçek bir içeriği olmayan sadece bir söylenti olduğunu düşünüyor: “Şu anda Xavi, Barselona’da dokunulmaz ve Laporta’nın onun yerine bir hoca almayı düşündüğüne dair hiçbir söylenti yok.”
Ancak Barselona’da rüzgarın değişmesi halinde Flick sorun haline gelebilir. Durumu değerlendiren Sarmiento, “Hansi Flick, hiç şüphesiz, Robert Lewandowski veya İlkay Gündoğan gibi kadronun en önemli oyuncularından bazılarını iyi tanıyan adaylardan biri” dedi.

Hansi Flick FC Bayern Münih’in 2020 Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Blaugrana’ya karşı kazandığı 8-2’lik galibiyet, İspanyol metropolünde sevgiyle anılıyor.

Dikkati Çekenler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu