BeşiktaşHasan AratHürser TekinoktayJorge MendesSpor Haberleri

“Hasan Arat eleştirdiği her şeyin fazlasını yaptı”

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Hürser Tekinoktay, Radyospor'da çarpıcı açıklamalar yaparak Hasan Arat yönetimine yüklendi.

Radyospor’da Aygün Özipek’in hazırlayıp sunduğu Ters Köşe programına katılan Hürser Tekinoktay’ın açıklamaları şöyle;

“Hatırlarsan yaptığımız programda biz Hasan beyin Flick’ten haberinin olmadığını, birisinin Hansi Flick boşta alabilirsin dediğini söylemiştik. Hasan bey futbolu pek takip etmediği için bilmiyordur, Hansi Flick Barcelona’yı bekliyor ve Barcelona ile anlaşacak demiştik.

Hansi Flick sözlerinin havada olduğu belli oldu

O gün Hansi Flick ile ilgili verdiği demeçlerin zaten havada olduğu hiçbir altı olmadığı daha sonraki eylemlerle belli oldu. Ama o gün biz dedik senin programda bunların hiçbir şeyden haberi yok Flick Barcelona’ya gidecek dedik. Bunu da ilk sen duymuş ol dedik. Bizim hayatımız futbolun her bir biriminde geçti. Hani o gün de açıklarken hatta biliyorsun Lewandowski, İlkay ve kalecileri üç tane önemli oyuncu Alman ve bunların Hansi Flick’ten başka o buhranı götürecekleri düzenleyecekleri bir alternatifi yok dedik.

Futboldan anlamak lazım

Dolayısıyla futboldan anlamak lazım bunu yorumlamak için. Eğer çok dışarıda kalırsanız her boştaki adama gittiğiniz zaman alabileceğinizi sanırsınız.

Orada da bir Almanya seyahati yaptı Hasan Arat. O Almanya seyahatinde herhalde birisi o gün de söyledim hatırlarsan birisi dedi ki Hansi Flick boşta onu alalım o da Hansi Flick ile görüştüm dedi. E ondan sonra nerede görüştüğü de havada kaldı. Görüşüp görüşmediği le ilgili hiçbir demeç veremedi ocakta gelecek dedi. Kaç ocak geçti.

Flick geliyor dediniz, Beşiktaş’ın hocası yok!

TRT’de geçenlerde hoca yüzde 50 yerli olacak yüzde 50 yabancı olacak dedi. Komik yani. 2 yıl hazırlandım dediniz, Hansi Flick ocakta geliyor dediniz. Bunların üzerine çıkan fotoğrafta Beşiktaş’ın hocası yok!

Mourinho ismi de atıldı ortaya.

Aziz Yıldırım şu an muhalefeti temsil ediyor değil mi? Başkan da değil daha önceki başkanlığında Türk sporunda vazifesine Fenerbahçe camiasına temsiline herkesin sonsuz saygısı var. Hepimizin büyüğü o ayrı ama şu anda muhalefeti temsil ediyor, muhalefeti temsil eden Aziz Yıldırım dedi ki Hasan Arat ve arkadaşlarına söylüyorum bakın dikkatli olsunlar ben konuşmaya başlamayayım ayıp olur.

NationalTurk Haber

Beşiktaş’ın yönetim kurulundan kimse buna cevap vermedi cevap bekliyorduk biz. Ben okumadım ama biz çekildik dedilerse hani teyit edilen bir bilgi mi bilmiyorum sen daha iyi bilirsin.

Çok kötü bir şey. Aziz Yıldırım diyor ki 7 milyon ben vereyim siz tamamlayın üstünü. Madem o kadara geliyor.

Beşiktaş’ın temsil makamı bu kadar havada kalmamıştı. Ben hemen hemen 60 yıl Beşiktaş’ın mazisini hatırlıyorum. Misketlerle oynayıp Kuzman gol atıyor diyordum yani oradan hatırlıyorum. Hafızamda böyle bir dönem hiç görmedim ne sportif olarak.

Jorge Mendes ile çalışırsan Beşiktaş’a ihanet edersin

Jose Mourinho’nun menajeri Jorge Mendes. Biz Hasan beye diyoruz ki bak Jorge Mendes ile çalışırsan Beşiktaş’a ihanet edersin. Israrla bunu konuşuyoruz, neden? Julio Alves diye bir
futbolcu getirdi Atletico Madrid’de bir tane resmi maçı yok antrenörleri tanımıyor dedi ki Atletico Madrid’in oyuncusu dedi 3 milyon euro bonservis parası gitti.

Ondan sonra sordular hocalarına dediler ki böyle bir futbolcu varmış bizde, hiç idmana çıkmadı dedi Atletico Madrid’in Hocası. Dolayısıyla böyle bir skandalla, arkadan FootballLeaks denilen futbol sızıntıları var. Football Leaks’te Beşiktaş’ı manşet yaptınız!

Jorge Mendes, Demirören ve Beşiktaş ‘Football Leaks’ belgelerinde

Daha nereyi yönettiğinizin farkında değilsiniz

İki menajer, bir kulüp bir başkan diye Beşiktaş’ın nasıl soyulduğunu bütün dünyaya deklare ettiler Aygün bütün dünyaya!

Beşiktaş’ın idarecilerinin kifayetsiz olduğunu, yetersiz olduğunu dünyaya duyurdular. Siz aynı adamla bedava verse çalışmamanız lazım.

Beşiktaş kulübü yönetimi bugün hala Jorge Mendes’in peşinde koşuyorsa siz Beşiktaş’ın dokusunu da Beşiktaş’ın ne olduğunu da daha hissetmemişsiniz. Hasan Arat ve arkadaşları için diyorum. Daha
nereyi yönettiğinizin hangi kulübün başkanı olduğunuzun farkında değilsiniz. Çünkü bizim acımız var Jorge Mendes’ten.

Vergi Kaçakçılığı: Fernando Santos’u Mendes bağlantılı şirket yakmış!

Siz belki olimpiyat peşinde koşuyordunuz, olimpiyat komitelerinde geziyordunuz ama biz onların borçları ve onların cari açıkları için daha fazla zarara düşmeyelim daha fazla rezil olmayalım diye oralarda buralarda perişan oluyorduk 20 yıldır siz orada gezerken.

Olimpiyat demişken küçük bir şeye bağlayayım. Hasan beyi niye seçtiler olimpiyat işte temsil falan bütün amatör sporları canlandıracak değil mi? Futbolu da Feyyaz ve Samet’e bırakacak Bayern Münih modeli olduk demişti ya.

Şimdi biz olimpiyat sporcularını Hasan Bey’in Beşiktaş’a kazandırmasını beklerken o ne yaptı? Busenaz diye bir sporcumuz var biliyorsun boksörümüz dünya ve olimpiyat şampiyonu. Yanılmıyorsam ocağın sonunda Trabzonspor’dan ayrılacağını açıkladı. Busenaz dünya şampiyonu ve olimpiyat şampiyonu değil mi? Çok iyi bir marka değil mi? 7 gün 6 gün ortada kaldı kız gitti Fenerbahçe ile anlaştı Fenerbahçe aldı.

Nasır Hasan beyin kankası değil patronu

Busenaz Sürmeneli Türk gibi kuvvetli Beşiktaş gibi kuvvetli, vurduğunu deviriyor diyeceğimiz dünyada ay yıldızla yarıştığı bir maçtan sonra Beşiktaş bayrağını olimpiyatlarda sallayabilecek bir sporcuyu Hasan Bey’den almasını beklerken o Feyyaz ve Samet’in haberi olmadan gitti Braga’dan, Portekizin sıradan bir takımından hayatı boyunca 50 bin dolar bonservis görmemiş bir oyuncuya… Bir de kankam dedi hani PSG’li Nasır ile selfie yapıyordu y. Aslında kankası değil. Hasan Bey’in Türkiye’de bağlı olduğu firmanın patronu, sahibi.

Şu an kim Al Musrati’ye 12 milyon verir?

Patronu, kankası dediği kişiden biz bedava oyuncu almasını beklerken, hani kiralıklar gelecekti ya bedavaya. O gitti bugüne kadar 50 bin dolar bonservis işlememiş bir oyuncuya 12 milyon euro bonservisin altına girdi. Biz Al Musrati’nin satın alma opsiyonunu ilk maçta kullandık. Niye beklemediniz yıl sonunu? Şu anda hangi spor insanı çıkar 12 milyon euro veririm der Al Musrati’ye?

Al Musrati ve Muçi’nin maaşlarının toplamı dahil sözleşmenin üç aşağı beş yukarı ödeme taahhüdü 41 milyon euro. Bonservis bedelleri 21-22 milyon euro. Şimdi soruyorum Aygün. Al Musrati’ye selfie çektiğiniz El Nasır efendiye 2 milyon euro vereyim dediniz de vermedi mi? Veya Muçi’ye 3 milyon euro teklif ettiniz de vermeyiz mi dediler?

Hasan Arat çıktı Ahmet Nur Çebi için dedi ki kendi sözleri bu.

“Transferlerdeki bocalamayı görünce ‘Gereğini yapın’ diye sosyal medyadan paylaşım yaptım. Eski bir yönetici olarak sıkıntıyı gördüm. Taraftarlara doğru bilgi aktarılmıyordu. Bu yaptıkları işler öyle bir hal aldı ki büyük bir hüsranla sonuçlandı. 3 gün önce açıkladığı ismi başka bir kulüp sabah uçağını indirince camiamızın gençleri büyük bir sükut-u hayale uğradı” dedi.

Bak bunu Hasan bey başkana söylüyor.

“Bu iletişimsizlik, bu kötü yönetim gençlerimizi mahçup etti. Eğer deseydiniz ki ‘Biz bunu alıyoruz’, ‘Alamadık’, ya da sebeplerini açıklasaydınız, tamam. Ama bir de hiç yapamayacakları şeyleri vaat edip, sizle bunun tartışmasına girdiler. ‘Şunu getireceğiz’, ‘Onla telefonda konuştuk’, bunlar olmaz. Bu transfer sistemi bundan sonra bu şekilde gitmeyecek”

42 puan kaybettiniz

Şimdi Hasan Bey’e aynısını soralım. Hasan Bey’in Ahmet Nur Çebi’ye söylediğini soralım. Transferdeki bocalamayı biz görüyoruz. Siz 4 tane futbolcuyu aldığınız zaman takım 14. haftada 8 galibiyet 2 beraberlik 4 mağlubiyet var. Eksi 16 total puanı, 26 da topladığı puanıydı. 14 maç 26 puan.

Daha sonra 4 tane transfer yaptı değil mi Hasan Arat? Bir stoper bir sağ bek, bir 10 numara bir de ön libero aldı. Bir de antrenör aldı, 9 da yardımcı aldı. 9 artı 1 teknik heyet 10!

Ahmet Nur Çebi dönemi 14 maç 26 puan toplamış. Siz ne topladınız siz 24 maçta 30 puan topladınız. 10 maç fazla oynadın sadece 4 puan fazla. Sen 42 puan kaybettin 42 puan.

Transferdeki bocalamayı gösteriyor bunlar. Hasan Arat yönetimi 1.25 puanla oynadı. Çebi de 14 maçta 26 puan topladı 1.8’le oynadı.

Aynı Hasan Arat’ın Çebi’ye konuştuğu gibi gibi bizim buna konuşmaya hakkımız var mı yok mu? Aynısını sormamız lazım.

Joe Worrall niye hiç oynamadı merak etmediniz mi?

Bir transferde bir şey daha söyleyeyim, ilk kez senin yayınında söyleyeceğim şimdi. Alındığı zaman da biliyordum ama söylemedim. Beşiktaş Joe Worral diye bir futbolcu aldı.

Gittiği için konuşuyorum şu ana kadar konuşmamıştım. Bir futbolcuyu alırken incelemeniz lazım değil mi mesela Nottingham Forest’te takım kaptanı bu yıl eylül ayından itibaren bir daha hiç oynamadı.

Bu futbolcu neden oynamadı bunu bir araştırmaları lazım değil mi sakat mı değil. Neden oynamadı. Hemen baktım o gün kendi hocasının radyo programında dinledim. Böyle transfer yapılmaz.

Joe Worrall’ın amcası Nottinghamshire’da müthiş popüler, sevilen bir polis. Çavuş Graham diye ün yapmış. Worrall’ın amcası ağustos ayının sonunda raylara sıkışmış evsiz bir adamı kurtarmaya çalışırken tren çarpması sonucunda hayatını kaybediyor. Amcasının hayatını kaybetmesiyle Joe Worrall büyük bir şok yaşıyor. Bir iki maça çıktıktan sonra idmanlara da maçlara da çıkmamaya başlıyor.

Kendi hocasından dinledim, hocası dedi ki futbolcunun ailesi her şeyden önemlidir. Gazeteci soruyor tabi idmanlara çıkmıyor diye. Aile her şeyin önündedir diye onun mazereti kabul eden bir açıklama yapıyor hocası.

Ben bir futbolcu transfer edeceksem araştırırım bunu kendi hocası söylüyor.

Kötü bir oyuncu değil bir önceki yıl full sezon oynamış 30 tane premier league maçı var. Böyle bir çocuk bir anda oynamamaya başlıyorsa merak etmez misin bunu Aygün? Bu transferi yaptılar, çocuk rehabilitasyon gibi geldi.

Hasan Arat eleştirdiği her şeyin fazlasını yaptı

Hasan Arat seçimden önce dedi ki Beşiktaş dedi bilmem kaç tane stoper aldı hala Necip oynuyor. E aldın sen stoperi yine Necip’i oynattın. Nasıl olacak bu iş? Eleştirdiği her şeyin fazlasını Hasan Arat fazlasıyla yaptı.

Ahmet Nur Çebi’nin transferlerini eleştirirken dedi ki yapılan kontratlar çok ağır 4 yıllık kontratlar var dedi. Oraya bir disiplin getireceğiz dedi. Kendisi gitti Musrati’yle Muçi’ye kendi liglerinde 300 bine oynayan oyunculara 2.5 milyon euro maaşla 3 buçuk yıllık kontratlar imzaladı.

Şimdi diyelim ki önümüzdeki mayıs ayında Hasan Arat seçilemedi veya ben yapamayacağım dedi bıraktı gitti. İmzaladığı kontratlar 3 buçuk yıllık, gelen hoca da dedi ki bu oyuncular bu paralar etmez ve performansları uygun değil dedi. Musrati 28 yaşında temposu düşük, manevraları çok ağır ve Beşiktaş hücum ettiği zaman sürekli eksilecek bir orta sahayla oynayacak ben bunu istemiyorum dedi. Ne yapacaksın Aygün kulüp başkanı da sensin?

Göndereceksin ama o parayı Avrupa’da vermiyorlar ki Portekiz’de 300 bin maaş veriyorlar. Gönderdiğin zaman parasının kalanını sen ödeyeceksin Onana’da olduğu gibi.

Mali Genel Kurul’da Beşiktaş’ın borcu 9 milyar lira diyebilecek misin?

Ahmet Nur Çebi’ye kontratlar çok ağır dedin daha kötüsünü yaptın. Göre süren senin 1 buçuk yıl bir de. Sen 3 buçuk yıllık 40 milyon euro bantlarında ödeme taahhüdüyle sözleşmeler imzaladın. Bunlar kabul edilebilir bir şey değil.

Mesela yine dedi ki Hasan Arat ve arkadaşları biz dedi application yapacağız 25 milyon dolar yılda para getireceğiz Beşiktaş’ın borcunu 4 buçuk yılda kapatacağız. Şimdi soruyorum siz önümüzdeki mali genel kurulda 8.2 milyarla borçla aldınız ve o günden bugüne kadar da döviz artışı yüzde 10 diyelim hadi enflasyonla birlikte. Bize mali genel kurulda Beşiktaş’ın borcu 9 milyar diyebilecek misin?

Antrenör gözüyle bir şey diyeceğim. Beşiktaş o mevkide iki tane oyuncuyla oynuyor değil mi en fazla iki ön libero ile oynuyor. Zaten senin orada Chamberlein var Konyalı çocuk var, Demir Ege var. Her fırsatta benim Demir Ege’m var dedin oynatmadın. Öbür tarafta Gedson var, Salih var, Amartey var, 6 tane futbolcu var orada. 6 futbolcudan sadece ikisi oynuyor orada değil mi iki ön libero oynuyor Beşiktaş genellikle. E zaten senin Al Musrati’yi almana gerek yok.

10 mağlubiyet alırken senin transferlerin nerede?

Bir sağ bek aldınız bir stoper aldınız bir ön libero aldınız. Hoca gözüyle bir eleştiri yapıyorum. Bir teknik direktör 9 yardımcı aldın ama 10 mağlubiyet aldın. 24 maçta 10 mağlubiyet aldın.

10 mağlubiyet alırken senin transfer ettiğin sağ bekin stoperin ön liberon nerede?

Sahadaki futbolcuların kazandığı her maç, Beşiktaş’ın kazandığı her maç kıymetlidir. Ancak şu var. Böyle bir sezonun övünülecek hiçbir tarafı yoktur.

Biz Beşiktaş’ın eskilerindeniz artık yaşımız da ilerledi. Camianın rahatsız olduğu konu ne biliyor musun? 10 kişiden 9’u aynı şeyi söylüyor. Biz sanki şampiyonlar ligi kupası almışız gibi gösteriler şova dönüştü diyor.

Stadyumda bile yapmadılar bunu. Gitti kendi istediği bir atmosferde şova dönüştürdü. Beşiktaş camiası bunu söylüyor. Sen sosyal medyaya bakma orada ayrı bir troll grubu var.

Beşiktaş şampiyonluk sevinci yaşayacaksa bu tüm Türkiye’de yaşanır değil mi? Van’da Adana’da Hakkari’de Antalya’da Bodrum’da Edirne’de herkes sokağa dökülür. O şampiyonluğu sen kendi içinde böyle abartılı şekilde kutladığın zaman Beşiktaşlılar mütevazidir onu kendine yakıştıramazlar.

Süleyman abinin mütevaziliği Beşiktaş’ın dokularına her tarafına işlemiştir.

Çebi postere resmini koyuyordu, Arat da sahada tur attı, hopladı

Ne olursa olsun kupa kıymetli. Bazıları da diyor ya efendim Konyaspor’u yendin, Trabzon’u yenmeyen yok. Olsun, sahadaki çocukların emeği var.

Ahmet Nur Çebi postere kendi resmini koyuyordu Hasan Arat da tur attı sahada yöneticilerle hopladı dans ettiler. Bunu Beşiktaş Şampiyonlar Ligi kupası aldığı zaman bile bir başkanın bunu yapmaması lazım.

Hasan Bey’in futbolla hiç alakası olmadığı gibi çevresinin de hiç alakası yok. Çıktı TRT’de dedi ki biz dedi göreve geldiğimizde Alanyaspor neredeydi dedi bakın şimdi altımıza indi dedi. Alanyaspor göreve geldiklerinde 19. sıradaydı bizim üstümüzde değildi. Alanyaspor’la kafa kafaya bitirdik. Neler olduğunu da bilmiyor. Alanya 52 puanda biz 56. Kasımpaşa yedinci biz üçüncüydük Kasımpaşa bizim üstümüze çıktı.

Paraları harcamasınlar diye örnek olsun diye ve çalışmayı düşündüğü menajerin bedavaya futbolcuları dağıttığını göstermek için dedim ki bakın bizim Eric Bailly’i bedavaya bıraktınız Manchester United’da 100 maçı var işte Fildişi’nde 50 millisi falan var bedavaya nasıl oyuncu bırakırsınız.

Villarreal dedim bir tane Kanada’dan oyuncu aldı, Premier Lig’den bir oyuncu aldı bunlar bedavaya geldi. Biri forvet biri savunmada 17 maç full oynadılar. Bizim Eric Bailly 9 maçta ilk 11 oynadı.

Villarreal 15. sıradaydı bedava aldıklarıyla ligi 8. bitirdi. Biz üçüncü durumdayken dünya paraları, Villarreal’in hayatında harcamayacağı paraları harcayıp ligi 6. bitiriyoruz.

Dolayısıyla transferin ve bu dönemin faturası Beşiktaş’a çok ağır.

Her başkan ihtiyacına göre tüzük yapıyor

Gelelim tüzüğe. Beşiktaş’ta her başkan ihtiyacına göre tüzük yapıyor. Beşiktaş’ta hep böyle olmuştur. Bu gelen mevcutlar da divan kurulu hazirununu değiştirmek istemişlerdir. Ne yapıyor, onursal üye yapacağımız herkes otomatikman divan üyesi olacak diyor.

Şimdi Aygün Özipek mesela 25 yıllık divan üyesi. Öbürü gelecek kulübe 50 bin lira para verecek ama Beşiktaş’tan inşaat ihalesini alacak para kazanacak, onu onursal üye yapacaklar. Diyelim müteahhit 50 bin doları verdiği zaman divan üyesi olacak düşünebiliyor musun?

Bu divan üyelerinin hepsine yapılan bir hatadır, kusurdur, haksızlıktır.

Bunun dışında referansı 3 yıla indirecek, yeni gelen üyeler 35 kişiyi üye yapabilecek. Yeni gelen 300 tane üye varsa 35 kişiden örnek veriyorum 10.000 tane üye yapacak.

Hasan Arat’ın aldığı oy miktarı ne, 7 bin. Ahmet Nur Çebi’nin oyu ne, 5 bin. Siz 3 yıllık üyelerle bir yılda 10 bin üye yapıyorsunuz. Yani iki başkanın aldığı oy kadar oy stoklayabiliyorsunuz. Yani tüzük A’dan Z’ye kadar sıkıntılı.

Hasan Arat’ın Paylaşımına Mbappé Yorumu Yağdı

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu