Beşiktaş

Hansi Flick Barcelona ile sözleşme imzaladı

Hasan Arat'ın Beşiktaş başkanlık seçiminden önce görüştüğünü ve Ocakta geleceğini duyurduğu Hansi Flick Barcelona ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Hansi Flick Barcelona ile 2026 Haziran ayına kadar sözleşme imzaladı.

Barcelona, teknik direktör Xavi ile yollar ayırdıktan sonra Almanya Milli Takımı’nı çalıştıran Hansi Flick 30 Haziran 2026’ya kadar sözleşme imzalanarak göreve getirdi.

Barcelona’nın resmi sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada; Flick’in, kulüp tesislerinde düzenlenen törenle 2 yıllık sözleşmeye imza attığı belirtildi.

Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı’nda görev yaptı

2019 yılında teknik direktörlük kariyerine başlayan teknik adam, Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı’nda görev aldı.

59 yaşındaki Alman teknik adam, Bayern Münih’i çalıştırdığı 2 senede toplam 7 kupa sevinci yaşadı.

Hansi Flick, 2019-2020 sezonunda Almanya Bundesliga, Almanya Kupası ve UEFA Şampiyonlar Ligi’ni kazanırken, 2020-21 sezonunda da Almanya Süper Kupası, Almanya Bundesliga, UEFA Süper Kupası ve FIFA Kulüpler Dünya Kupası sevinci yaşadı.

NationalTurk Haber

Son olarak Almanya Milli Takımı’nı çalıştıran deneyimli teknik adam, Eylül 2023’te görevden alınmıştı.

Hasan Arat, Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Hansi Flick’le görüştüğünü Hansi Flick’in Ocakta geleceğini duyurmuştu.,

Beşiktaş’ta Hansi Flick bilmecesi

Hasan Arat: Hansi Flick Ocak’ta geleceğini söyledi

Beşiktaş başkan adaylığı döneminde teknik direktör konusunda açıklamalarda bulunan Hasan Arat: Ben bu süre zarfında dünyanın en önemli antrenörleriyle görüşmeler yaptım. Hansi Flick’le de görüştüm. Başkalarıyla da görüştüm. Beşiktaş’ı temsilen dünyada herkesle görüşmeye muktedirsiniz. Başkan olduğunuz zaman, bir telefonun ucundadır sizin görüşmeniz. Benim hedeflerim vardır, bu hedeflerim doğrultusunda dünya çapında antrenörlerle görüşmeler yapıyorum. Hansi Flick Ocak’ta geleceğini söyledi bende anlayışla karşıladım.” demişti.

Hansi Flick’in Beşiktaş’a geleceği iddiaları gündem olmuştu

Beşiktaş’ta başkanlık seçimleri sırasında adaylar içindeki Hasan Arat, Bayern Münih ve Almanya Milli Takımı’nın eski teknik direktörü Hansi Flick’le görüştüğünü Hansi Flick’in Ocakta geleceğini duyurmuştu.

“Barcelona’da Xavi’nin yerine Hansi Flick gidecek”
Beşiktaş Divan Kurulu üyesi ve eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, “Şimdi seçim bitti rahat rahat konuşabilirim” diyerek Hasan Arat ve yönetimine sert eleştirilerde bulunarak “Hansi Flick Barcelona’da Xavi’nin yerine gidecek” demişti.

Hürser Tekinoktay “Hansi Flick’in Barcelona’ya gidecek” 28 Aralık 2023

 

Hürser Tekinoktay: “Hansi Flick Barcelona’ya gidecek.”

 

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu