Beşiktaş

Beşiktaş, Salih Uçan ile anlaşma sağladı

Beşiktaş yönetimi "Beşiktaş'tan para değil, adalet istedim" diyen Salih Uçan ile yeni sözleşme imzaladı

Hafta başı “Amir Hadziahmetovic’e yılda 1 milyon 200 bin Euro veriyorlar, ben 250 bin Euro’ya oynuyorum. Hepsi bu! Bugüne dek Beşiktaş’tan ayrılmayı hiç düşünmedim fakat sezon sonu gelmiş olmasına rağmen hiçbir yönetici kalmam konusunda bir girişimde bulunmadı.” diye açıklamalar yapan Sali Uçan ile masaya oturan yöneticiler anlaşmayı sağladı.

Mete Vardar Salih Uçan ile sezonun ilk anlaşmasını yaptık

Hasan Arat ve Hüseyin Yücel’in hoca arayışları için Razvan Lucescu’ya teklif yapmak için Selanik’e gitmesi dolayısıyla kulübün yöneticilerinden Mete Vardar ve Onur Göçmez’in Salih Uçan ile yaptıkları görüşmede 2021-2022 sezonundan bu yana siyah-beyazlı ekipte forma giyen milli oyuncuyla tüm şartlarda anlaşma sağladıkları açıklandı.

Deneyimli futbolcunun birkaç gün içinde Beşiktaş ile yeni sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

Siyah-beyazlı kulübün asbaşkanı Mete Vardar, yaptığı açıklamada, “Yeni sezonun ilk anlaşmasını Salih ile yaptık. Her iki taraf için de hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.
Beşiktaş ile sözleşmesi sona eren Salih Uçan Kasımpaşa ile oynanan sezonun son maçı sonrası açıklamalarda bulunarak, mukavele yenileme konusunda Hasan Arat yönetiminden net bir adım gelmediğini söylemişti.

Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulunan Salih Uçan “Kimse yanlış anlamasın, eski başkan Ahmet Nur Çebi’den de, şimdiki yönetimden de kesinlikle bir para talebim olmadı. Sadece adaletli bir gelir dağılımı olması gerektiğini belirttim. Konyaspor’dan aldıkları Amir Hadziahmetovic’e yılda 1 milyon 200 bin Euro verdiler. ‘Ben, 250 bin Euro’ya oynuyorum’ dedim. Bugüne dek ayrılmayı hiç düşünmedim fakat sezon bitmesine rağmen hiçbir yönetici kalmam konusunda bir girişimde bulunmadı. Hepsi bu…” diye konuşmuştu.

Salih Uçan Beşiktaş formasıyla 85 maça çıkıp 8 gol, 14 asist üretti. Öte yandan Beşiktaş’ın 2024-25 sezonu hazırlık programı belli oldu. 1 Temmuz’da İstanbul’da toplanacak olan siyah beyazlı futbolcular, 10 gün burada çalıştıktan sonra Slovenya’nın Maribor kentine gidip orada 10 gün kamp yapacak.

“Hasan Arat eleştirdiği her şeyin fazlasını yaptı”

NationalTurk Haber

Dikkati Çekenler

Başa dön tuşu