Guti şaşırttı: Türkiye’yi özlemiyorum

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra sürekli siyah beyazlı takım, Türkiye ve İstanbul ile övgü dolu sözler sarf eden Guti Türkiye’de oynadığı dönemde iyi vakit geçirdiğini, ancak hiç özlemediğini söyledi.

Ülkesi İspanya’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Guti, İstanbul’daki derbiler ile Madrid’dekiler arasındaki farkın sorulması üzerine ”Derbi atmosferi benzer gibi görülse de taraftarlar açısından durum biraz farklı. Orada, çok daha şiddetli. Burada derbi sadece statta maç sırasında yaşanıyor. Orada ise maç önceleri ve sonraları çok karışık oluyor. Türkler futbolu çok tutkulu yaşıyorlar” dedi.

Futbolu bıraktığı hatırlatılan 36 yaşındaki Guti, ”Son dönemlerini Türkiye’de geçirdin, özledin mi-” sorusuna karşılık, ”Türkiye’de iyi vakit geçirdim, ama hiç özlemiyorum” cevabını verdi.

Guti, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde, Borussia Dortmund karşısında son dakikada serbest vuruştan attığı golle Real Madrid’e beraberliği getiren Mesut Özil ile ilgili soru üzerine, ”Belki futboluyla bana bir benzerliği olabilir ama fiziksel olarak bana benzemediği kesin” diye konuştu. Kendisine nazaran Mesut’un forvete daha yakın oynadığını vurgulayan Guti, ”Göze hoş gelen bir futbol oynuyor, beğeniyorum” diye konuştu.

Share.

Leave A Reply